Alcsúti Polgári Ökrök

politika, beszélgetés, hírek, konzervipar

Hajrá Vasas örökké !!!

Share

Juhos2

Hozzászólások száma : 508

Re: Hajrá Vasas örökké !!!

Témanyitás by Juhos2 on Hétf. Aug. 07, 2017 9:31 pm

Vasas1969 írta:
    Érdekes megnézni az elejétől a gólt az M4-es linken. Sajnos kapunk még gólt ilyenekből akkor is ,ha Benesék lesznek hátul . Bár ők talán elvagdossák amikor az kell ,ha ilyen gyors játékosokból álló csapat az ellenfél. Az a baj 5-6 játékosunk leragad a túlsó térfélen . Le sem támadnak, a középpályán üres lila játékosok  várják a labdát , hogy kiugrassák a társaikat és még bőven van terület előttük futóversenyben megverni a mieinket. Pont úgy ketté volt szakadva a csapat mint Izraelben a végén. Csapatszinten kellett volna védekezni és már a támadást elindító védőt is letámadni .Persze akkor is végigmehetett volna a támadás ,de akkor legalább nehezebb dolga lett volna a liláknak. Bár lehet ,hogy hülyeséget beszélek szokás szerint.
    Az újpesti kezdőben 7 új játékos volt és Litauszkit nem számoltam bele. Nálunk csak Kamenár . Valamit nagyon elronthattunk ,hogy ennek ellenére nem látszott ,hogy mi lennénk az összeszokottabb csapat.

Persze hülyeség, de én nem éreztem a lilákban sem tüzet. De a 2. félidő töménytelen újpesti helyzete jogossá tette a győzelmüket. Jó lenne ezeknek a mumusoknak párszor odaverni az idén.
    Vasas1969

Hozzászólások száma : 4169

Témanyitás by Vasas1969 on Hétf. Aug. 07, 2017 7:13 pm

Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Hétf. Aug. 07, 2017 10:50 am

Juhos2 írta:

Ha felépülnek a cseh hátvédek Vaskó elkezdheti a hisztit. Nem fog beférni. A gólnál Burmeister kirohanása? Simán mögé lőtték, aztán kezdődött a baj. Ettől függetlenül Felix elfért szvsz.
    Nekem tökéletesen jött, meg is lepődtem.
    Érdekes megnézni az elejétől a gólt az M4-es linken. Sajnos kapunk még gólt ilyenekből akkor is ,ha Benesék lesznek hátul . Bár ők talán elvagdossák amikor az kell ,ha ilyen gyors játékosokból álló csapat az ellenfél. Az a baj 5-6 játékosunk leragad a túlsó térfélen . Le sem támadnak, a középpályán üres lila játékosok  várják a labdát , hogy kiugrassák a társaikat és még bőven van terület előttük futóversenyben megverni a mieinket. Pont úgy ketté volt szakadva a csapat mint Izraelben a végén. Csapatszinten kellett volna védekezni és már a támadást elindító védőt is letámadni .Persze akkor is végigmehetett volna a támadás ,de akkor legalább nehezebb dolga lett volna a liláknak. Bár lehet ,hogy hülyeséget beszélek szokás szerint.
    Az újpesti kezdőben 7 új játékos volt és Litauszkit nem számoltam bele. Nálunk csak Kamenár . Valamit nagyon elronthattunk ,hogy ennek ellenére nem látszott ,hogy mi lennénk az összeszokottabb csapat.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Hétf. Aug. 07, 2017 9:57 am

A Vasas ellen aratta első győzelmét az Újpest

(Videó)

Az Újpest hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Vasast a labdarúgó OTP Bank Liga negyedik fordulójának vasárnapi játéknapján.

http://www.m4sport.hu/2017/08/06/a-vasas-ellen-aratta-elso-gyozelmet-az-ujpest/

http://www.vasasfc.hu/hirek/oenning_sok_mindent_jol_csinaltunk-2677

http://www.ujpestfc.hu/article?id=5670

http://ujpestfc.hu/live/1240181#page-1

Sajnos a legalsó linken a statisztikát megnézve egyértelmű ,hogy melyik csapat volt a jobb és sajnos nem mi voltunk azok.

Juhos2

Témanyitás by Juhos2 on Hétf. Aug. 07, 2017 6:48 am

Vasas1969 írta:
    Bár csak felét bírtam nézni a meccsnek ,hiába frissítettem ,de ezt láttam én is. Nem sok nyomát láttam az összeszokottságnak amiben leginkább bíztunk. Zavar ,hogy az újpesti Nagy ugyanolyan gólt tudott rúgni mint a múlt héten. Nem tudom mi mennyire szoktuk kielemezni az ellenfél játékosait ? Mivel csak felét láttam nem is osztom az észt inkább azt mondom aki dicsérhető . Kamenár ,Hangya és James teljesítménye tetszett. Ha felépülnek a cseh védők ,akkor  hátrányban  lehet többre mennénk elől Vaskóval , bár most is megvolt a helyzet az egyenlítéshez.

Ha felépülnek a cseh hátvédek Vaskó elkezdheti a hisztit. Nem fog beférni. A gólnál Burmeister kirohanása? Simán mögé lőtték, aztán kezdődött a baj. Ettől függetlenül Felix elfért szvsz.
    Nekem tökéletesen jött, meg is lepődtem.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Vas. Aug. 06, 2017 10:28 pm

Juhos2 írta:

Semmi különöset nem csináltak az újpestiek. Sajnos ellenünk ma ez is elég volt.
    A cserékkel nagyon sokáig várt a Mester. Jöhettek volna korábban. Kellett egy kis idő, hogy játékba lendüljenek.
    Bár csak felét bírtam nézni a meccsnek ,hiába frissítettem ,de ezt láttam én is. Nem sok nyomát láttam az összeszokottságnak amiben leginkább bíztunk. Zavar ,hogy az újpesti Nagy ugyanolyan gólt tudott rúgni mint a múlt héten. Nem tudom mi mennyire szoktuk kielemezni az ellenfél játékosait ? Mivel csak felét láttam nem is osztom az észt inkább azt mondom aki dicsérhető . Kamenár ,Hangya és James teljesítménye tetszett. Ha felépülnek a cseh védők ,akkor hátrányban lehet többre mennénk elől Vaskóval , bár most is megvolt a helyzet az egyenlítéshez.

Juhos2

Témanyitás by Juhos2 on Vas. Aug. 06, 2017 10:01 pm

Semmi különöset nem csináltak az újpestiek. Sajnos ellenünk ma ez is elég volt.
    A cserékkel nagyon sokáig várt a Mester. Jöhettek volna korábban. Kellett egy kis idő, hogy játékba lendüljenek.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Vas. Aug. 06, 2017 8:10 pm

Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Vas. Aug. 06, 2017 2:48 pm

A honlapokról:
    Oenning: Szoros és izgalmas meccsre számítok

Az OTP Bank Liga 4. fordulójában az Újpesttel találkozunk. A zárt kapuról, illetve az ellenfélről is kérdeztük Michael Oenning vezetőedzőt.

Újabb mérkőzés a Szusza Ferenc-stadionban, igaz, most vendégként. Mit lehet a mostani mérkőzéstől várni, főleg úgy, hogy nem lesznek szurkolók a stadionban?

- Furcsának találom a zárt kaput. Ez olyan, mintha mi tettünk volna valami rosszat, és emiatt nem lehetnek a mi szurkolóink sem jelen. Ez nem helyes. Át kellene gondolni, hogy végeredményben kit büntetnek ezzel, és mennyire szerencsés ez a jelenlegi szabályozás. A mi szurkolóinkat véleményem szerint be kellett volna engedni, hiszen nem követtek el semmit. Magáról a mérkőzésről elmondható, hogy ismerős a terep mindkét csapat számára, így a finomhangoláson van a hangsúly, apróságok dönthetnek.

Az Újpest három 2-2-es döntetlennel kezdte a bajnokságot.

- Aki látta a meccseiket, az érzékelhette, hogy az Újpest mindhárom mérkőzését megnyerhette volna. Magabiztos játékot mutattak, ahogy a támadásaikat vezetik, az sokszor imponáló. A bekapott gólok pedig jelei lehetnek annak, hogy a védelemben még sérülékenyek. Az Újpestnek nagyon jó csapata van most, elég izgalmas mérkőzésre is számítok, csak sajnos a lelátókról senki se fogja látni.

Az Újpest ellen az utóbbi időben igen szoros mérkőzéseket vívtunk.

- A mostani helyzetben mi számítunk az ismertebb csapatnak abban a tekintetben, hogy nálunk viszonylag kevés változás történt a keretben, egyben tartottuk a csapat magját. Az Újpestnél, annak is köszönhetően, hogy újra igazolhattak, többen – köztük magyar szinten nagyon jó játékosok – is érkeztek. Ahogy említettem, egy szoros és izgalmas mérkőzésre számítok, ahol minden párharcnak nagyobb jelentősége lesz.

Csapatunk ma este a Vasas együttesével csap össze az OTP Bank Liga 4. fordulójában. Nézzük, milyen mérkőzésre számít Nebojsa Vignjevic.

„Remélem, többnyire azt a játékunkat fogjuk játszani a Vasas ellen is, mint amit az eddigi összecsapásokon, annyi változtatással, hogy a koncentrációnk kilencven percig tart majd. Abban az esetben, ha végig tudunk összpontosítani, megszerezhetjük a három pontot. A Vasas egy jó csapat, hiszen ne felejtsük el, hogy a bajnokságot megelőzően EL-selejtezőt is játszottak. Néhány játékosuk ezért idén sokkal erősebben kezdte a szezont, de nekünk megvan a tudásunk, hogyan hatástalanítsuk őket. Kicsit furcsa lesz úgy játszanunk, hogy a saját stadionunkban lépünk majd pályára, de nézők, szurkolók nélkül, de ebben az esetben is szükségünk van a győzelemre és a három pontra” - fogalmazta meg a mindenképpen győzelmet remélő várakozásait Nebojsa Vignjevic vezetőedzőnk honlapunknak.

Az Újpest-Vasas mérkőzést vasárnap 20 órától rendezik a Szusza-stadionban.

Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Vas. Aug. 06, 2017 9:50 am

Juhos2 írta:

Már sokáig nem lehet titkolózni. Ahogy jönnek a részletek úgy látjuk meg, mit is takarnak. Nekem kellemetlen lenne, ha az ellenállás letörését /nesze, ez van/ szolgálná a hírzárlat és nem valami színfalak mögötti háttéralkut jelentene, mint ahogy én képzelem. Nagy csalódás lenne.
    Ez a Honvéd megint behúzta a duóval. Kezd kissé unalmas lenni.

Én pesszimista vagyok ,sajnos szinte biztos vagyok a "nesze ez van" variációban. Ki lett szúrva a szemünk egy rövid igénytelen videóval. Sajnos a bővített stadi legnagyobb ellensége házon belül van.
    Hát igen én is jobban örültem volna az x-nek. Nem lenne jó , ha meglépne a Honvéd úgy járunk mint Cseh Laci a dél-afrikaival a végén már nem tudjuk majd befogni. Persze ,ha nyerünk ma akkor mi vagyunk az elsők. Aki nem elfogult annak szerintem egyértelmű ,hogy az ő 2 csatáruk jóval veszélyesebb mint a mi hármunk és ,ha megcseréltük volna őket akkor nem a kispestiek örülnek a bajnoki aranynak. Daniloval ráadásul még erősebbek lettek és Kabangú sem kutyaütő náluk.
    Remélem az új csatárral csökken majd a csatársorok közti különbség ,van azonban egy félelmem ami pont a Siófokon próbázó Kovács Gábor kapcsán jutott az eszembe. Már le volt zsírozva a visszatérése Paksról amikor megsérült a kezdő középhátvédje emiatt nem jött létre végül az átigazolás. Nehogy itt is közbejöjjön valami ilyesmi , mert akkor kapkodhatunk a végén.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Vas. Aug. 06, 2017 8:55 am

Egy kis múltidézés.

https://www.youtube.com/watch?v=3eiHLhdPous

Sajnos olyan kevés a győztes meccsünk ,hogy csak ezt a rövid videót találtam. Remélem estére a csapat bővíti a választékot.

Juhos2

Témanyitás by Juhos2 on Szomb. Aug. 05, 2017 11:10 pm

Vasas1969 írta:

Szerintem még ez lenne a legjobb megoldás. Így már el is volna választva a vendégszektor és nem kellene lezárni más szektorokat is . Ráadásul nem is néz ki rosszul . Nekem mindenesetre tetszene. Bár az is igaz ,hogy ha nem lesz bővíthető az egyik főlelátó (az elnöknek sajnos nem lehet hinni) akkor ezek a helyek is hiányozhatnak.

https://www.youtube.com/watch?v=uE_SifqdASs

A Gavlevallen főleg azért jönne be mert  közel 6500 férőhelyes . (Azért még ez se tűnik nagynak .) Nálunk a bővített változat is 300 fővel kisebb. Ezt még le lehetne csípni a kapu mögötti lelátókból úgy ,hogy az alsó 2 sort megszüntetjük így a sarkok beépítése még jobban elválasztaná a hazai és vendégszektort. Persze lehet ,hogy teljesen más akar lenni az a 2 valami a sarkokon. A legjobb az lenne ha ez a 2 győzelem egy hosszú győzelmi szériává alakulna és elkezdene a Szuszában is rohamosan nőni a nézőszámunk.

Már sokáig nem lehet titkolózni. Ahogy jönnek a részletek úgy látjuk meg, mit is takarnak. Nekem kellemetlen lenne, ha az ellenállás letörését /nesze, ez van/ szolgálná a hírzárlat és nem valami színfalak mögötti háttéralkut jelentene, mint ahogy én képzelem. Nagy csalódás lenne.
    Ez a Honvéd megint behúzta a duóval. Kezd kissé unalmas lenni.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Szomb. Aug. 05, 2017 4:07 pm

Juhos2 írta:

Vessétek rám a követ, de én ezt is el tudnám fogadni. Szerintem a lezárt, funkcióval rendelkező sarok, hasznosabb, mint a soha meg nem telő. De szerintetek erre lenne pénz?
    Buda felől kanyarodott rá az Újpest, Vasas, Fradi pálya felett/mellett a gép Ferihegyre.

Szerintem még ez lenne a legjobb megoldás. Így már el is volna választva a vendégszektor és nem kellene lezárni más szektorokat is . Ráadásul nem is néz ki rosszul . Nekem mindenesetre tetszene. Bár az is igaz ,hogy ha nem lesz bővíthető az egyik főlelátó (az elnöknek sajnos nem lehet hinni) akkor ezek a helyek is hiányozhatnak.

https://www.youtube.com/watch?v=uE_SifqdASs

A Gavlevallen főleg azért jönne be mert közel 6500 férőhelyes . (Azért még ez se tűnik nagynak .) Nálunk a bővített változat is 300 fővel kisebb. Ezt még le lehetne csípni a kapu mögötti lelátókból úgy ,hogy az alsó 2 sort megszüntetjük így a sarkok beépítése még jobban elválasztaná a hazai és vendégszektort. Persze lehet ,hogy teljesen más akar lenni az a 2 valami a sarkokon. A legjobb az lenne ha ez a 2 győzelem egy hosszú győzelmi szériává alakulna és elkezdene a Szuszában is rohamosan nőni a nézőszámunk.

Juhos2

Témanyitás by Juhos2 on Szomb. Aug. 05, 2017 7:23 am

Vasas1969 írta:http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=144714129&t=9018138&openwith=1

Kiskun csinálta a fenti képet a kocsmába. Lehet ,hogy a korábban ide felrakott Gefle stadionjának a Gavlevallennek sarkos lezárása valósul meg nálunk is.

Vessétek rám a követ, de én ezt is el tudnám fogadni. Szerintem a lezárt, funkcióval rendelkező sarok, hasznosabb, mint a soha meg nem telő. De szerintetek erre lenne pénz?
    Buda felől kanyarodott rá az Újpest, Vasas, Fradi pálya felett/mellett a gép Ferihegyre.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Pént. Aug. 04, 2017 10:35 pm

Síposúr írta:Nagyon jó hetem volt a múlt heti győzelemnek hála. Köszönöm a fiúknak. Nem bánnák most is valami hasonlót. Jó lenne, ha minket is adna már a tévé ezt a netest nemigen tudom nézni. Erős csapat az Újpest ,jobb mint tavaly ,hátha nem álltak még össze mert volna mit törleszteni nekik. Egy pontnál se sírnák. Jók voltak a vidi ellen , de elszúrták a végét ők is. A vendéglős x-re fogadott azt mondja tavaly is sok x-ük volt. Egy kettessel elronthatnánk a szelvényét. Nem bánnám. Hajrá Vasas !
    Így teljesüljön minden kívánságod ! A 6. ,a 7. , és a 8. fordulóban is adják a meccsünket. Ezek után már nagyon okosak leszünk! Very Happy

http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/nb-i-ime-a-6-a-7-es-a-8-fordulo-teljes-menetrendje-2584763

A meccsel kapcsolatban én sem lennék boldogtalan a döntetlennél ,de valóban van törleszteni valónk feléjük. 8 pontot vettek el tőlünk ,ha szeretnénk újra a dobogón végezni ezt nem engedhetjük meg újra nekik ,főleg , hogy idén már vetélytársak lesznek az érmekért folyó harcban.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Pént. Aug. 04, 2017 2:12 pm

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=144714129&t=9018138&openwith=1

Kiskun csinálta a fenti képet a kocsmába. Lehet ,hogy a korábban ide felrakott Gefle stadionjának a Gavlevallennek sarkos lezárása valósul meg nálunk is.

Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Pént. Aug. 04, 2017 10:28 am

GYŐZELEMMEL RAJTOLTUNK A SOPRON ELLEN!

http://www.bfc-siofok.hu/gyozelemmel-rajtoltunk-a-sopron-ellen-

BFC Siófok – Soproni VSE 1:0 (0:0)

Vezette: Dr.Kovács Gergely (Király Zsolt, Kepe Arnold)

BFC Siófok: Balajcza, Szilágyi, Lorentz, Hidvégi, Farkas, Gál, Erőss, Nagy D. (Kozma 87’), Kovács D. (Bévárdi 80’), Petneházi, Elek. Vezetőedző: Disztl László

Soproni VSE: Gelei, Angyal, Fehér, Ágh, Bor, Sifter (Kokenszky 65’), Tóth M., Szőke (Kovács Do. 76’), Kővári, Szabó L. (Gyürki 74’), Garda. Vezetőedző: Németh Szabolcs

Gólszerző: Elek (53’)

Sárga lap: Elek (37’), Erőss (87’), ill. Fehér (68’), Ágh (87’)

https://www.youtube.com/watch?v=uYCT5e59bB4

Síposúr

Hozzászólások száma : 184

Témanyitás by Síposúr on Pént. Aug. 04, 2017 9:42 am

Nagyon jó hetem volt a múlt heti győzelemnek hála. Köszönöm a fiúknak. Nem bánnák most is valami hasonlót. Jó lenne, ha minket is adna már a tévé ezt a netest nemigen tudom nézni. Erős csapat az Újpest ,jobb mint tavaly ,hátha nem álltak még össze mert volna mit törleszteni nekik. Egy pontnál se sírnák. Jók voltak a vidi ellen , de elszúrták a végét ők is. A vendéglős x-re fogadott azt mondja tavaly is sok x-ük volt. Egy kettessel elronthatnánk a szelvényét. Nem bánnám. Hajrá Vasas !
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Pént. Aug. 04, 2017 7:50 am

Juhos2 írta:

Nagyon zavar a kevés néző. Pedig annyi múlhatna rajtunk /pl. egy  nagyobb stadion/. Írták, hogy a felcsútnak  nem volt szurkolója a vendégben, mintha mi olyan büszkék lehetnénk. Vidi 3500/?/ az se semmi. Az okosabbak ma /tegnap este/ a Bate-t figyelték.

Nem gondoltam ,hogy még fent vagy ilyen későn . Most reggel pár helyesírási hibát ki kellett javítanom a hozzászólásomban , már összefolytak este a sorok.
    Igen ez a mi sarunk , hogy nem voltunk többen és , hogy a szurkolás messze nem volt olyan ,mint a kiesés elleni küzdelem hajrájában. Talán ez a legnagyobb hiba az összes közül. Nagyon remélem a Fáyba visszatérnek majd a nézők , de addig is a Szuszába is többen kellenének . Ha azt nézem ,hogy mennyi szombathelyi megy Sopronba akkor még kellemetlenebb a dolog , mert az nem a szomszéd kerület. Most ebben a nagy melegben még érthető is , hogy nem szívesen indulnak útnak az emberek. Írja is a mai sport ,hogy a nézőkre is vigyázni kell a kánikulában nemcsak a játékosokra. Hát ránk és az újpestiekre vigyázott a belga és nem fellebbezett. Sad
    Amúgy voltak vendégdrukkerek csak a hazaiban. Vitóbácsinak és Vasgabónak sikerült is megint felhergelnie őket.Very Happy . Vigyázhatnának jobban is magukra ,nem tudták ,hogy a tűzzel játszanak . A Szuszában még sikerült visszafognia magát a felcsúti kemény magnak , akik gondolom amúgy is az eszéki testvérklub kupameccsére készültek. Nem lennék meglepve ,ha közük lenne ehhez http://rangado.24.hu/tartalom/cikk/432454_brutalis_tamadas_erte_a_psv_stabjat_eszeken
    Ha a procellások ( a felcsúti tábor) is benne voltak akkor biztos Vitobácsi képe lebegett előttük amikor adtak a hollandoknak. Vitobácsi megint elintézte , "szegény" Mészáros Lőrinc meg magyarázkodhat.

Juhos2

Témanyitás by Juhos2 on Pént. Aug. 04, 2017 12:56 am

Vasas1969 írta:

Jól érzékelteted ,hogy miken mentünk át. Én is visszaemlékeznék picit. Saglik felülése Csukics provokációjának. A hazai pálya felesleges túl korai feladása és Vida lúdtalpa sok pontunkba fájt. Mindenesetre jóval tovább versenyben lettünk volna a bajnoki címért. Az elvesztett kupadöntő . James cserbenhagyása. Nem is tudom min változtatnék ,ha időutazó lehetnék ? Hisz mennyi múlik ilyen kis dolgokon. A 7. vagy a győztes kupadöntő esetén ,ha James megállítja Izraelben valamelyik hazai támadást a végén és már mi is, mint a Vidi a 3. körből való továbbjutást ünnepeljük, akkor talán Markovits sem tudta volna megakadályozni a nagyobb stadiont. Az 5 ezres nemcsak a csapat múltjához ,de a sikeres közeljövőjéhez is méltatlan.
    Mennyi hiba (még ketten sem soroltuk fel mindet) , szinte mindet elkövettük amit ellehetett minden szinten a balszerencse mellett . Viszont ,ha azt nézem ,hogy a hibákból tanulás ,a rutinosabbá válás lehet a leendő sikerek alapja és ,ha nem követjük el ezeket , pont a sikeres jövő múlhatott volna rajta. Mennyi kudarcot éltek meg pl a válogatott tagjai míg végre eljutottak egy világversenyre. Kellett a sok korábbi kudarc a tavalyi EB-hez. Ha Oenning is tanul a hibáiból , akkor a 150. meccse is meglehet a Vasas kispadján. Leginkább rajta múlik mert ,ha megjön majd az új csatár merem állítani az utóbbi 15 év legerősebb Vasasát vezetheti. Ez is érdekes hiába lesz erősebb a csapat a tavalyinál közel sem biztos ,hogy előrébb sikerül lépni vagy, hogy legalább a tavalyi pozíciót sikeresen megtudjuk tartani. Ehhez a sérültek mielőbbi felépülése szükséges és ,hogy végre a csatáraink is megembereljék magukat . Ellenkező esetben jóval hátrébb is végezhetünk.

Ha felteszem magamnak a kérdést ,hogy gondoltam volna ezt Dunaújvárosban ,hogy az elszalasztott lehetőségekről írunk ? Eszembe nem volt , aláírtam volna a 9.helyet is az akkori izgalmak után.

Nagyon zavar a kevés néző. Pedig annyi múlhatna rajtunk /pl. egy  nagyobb stadion/. Írták, hogy a felcsútnak  nem volt szurkolója a vendégben, mintha mi olyan büszkék lehetnénk. Vidi 3500/?/ az se semmi. Az okosabbak ma /tegnap este/ a Bate-t figyelték.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Pént. Aug. 04, 2017 12:07 am

Juhos2 írta:

Jó lenne, ha a 100. utáni interjút is olvashatnánk majd. Ez azt jelentené, hogy ő is rendben van meg mi is.
    Fordítóval olvassa a sok szakértőt?
    Azért, ahogy kitört belőlünk Dunaújváros. Én majdnem meghaltam a gólnál.
    A hosszabb nyeretlenségi szériák, persze megviselik az embert. Felrémlik a múlt. Egy Vasas drukker idegei meg annyira nincsenek toppon. Ezt valaki elmondhatná neki.
    Hát igen. Ezt az El selejtezős dolgot valahogy máshogy kellene csinálni.
    Hihetetlen még most is. Berecz, Osváth, Vaskó/?/, James. Szegény Gaál, aki a nemzetközi kupa miatt jött aztán hasfalhúzódás. Az elmaradt /az időben le nem tárgyalt/ új szerződések. Az egyetlen Benes kálváriája. Hihetetlen.

Jól érzékelteted ,hogy miken mentünk át. Én is visszaemlékeznék picit. Saglik felülése Csukics provokációjának. A hazai pálya felesleges túl korai feladása és Vida lúdtalpa sok pontunkba fájt. Mindenesetre jóval tovább versenyben lettünk volna a bajnoki címért. Az elvesztett kupadöntő . James cserbenhagyása. Nem is tudom min változtatnék ,ha időutazó lehetnék ? Hisz mennyi múlik ilyen kis dolgokon. A 7. vagy a győztes kupadöntő esetén ,ha James megállítja Izraelben valamelyik hazai támadást a végén és már mi is, mint a Vidi a 3. körből való továbbjutást ünnepeljük, akkor talán Markovits sem tudta volna megakadályozni a nagyobb stadiont. Az 5 ezres nemcsak a csapat múltjához ,de a sikeres közeljövőjéhez is méltatlan.
    Mennyi hiba (még ketten sem soroltunk fel mindet), szinte mindet elkövettük amit ellehetett , minden szinten a balszerencse mellett . Viszont ,ha azt nézem ,hogy a hibákból tanulás ,a rutinosabbá válás lehet a leendő sikerek alapja és ,ha nem követjük el ezeket pont a sikeres jövő múlhatott volna rajta. Mennyi kudarcot éltek meg pl a válogatott tagjai míg végre eljutottak egy világversenyre. Kellett a sok korábbi kudarc a tavalyi EB-hez. Ha Oenning is tanul a hibáiból , akkor a 150. meccse is meglehet a Vasas kispadján. Leginkább rajta múlik mert ,ha megjön majd az új csatár merem állítani az utóbbi 15 év legerősebb Vasasát vezetheti. Ez is érdekes hiába lesz erősebb a csapat a tavalyinál közel sem biztos ,hogy előrébb sikerül lépni vagy, hogy legalább a tavalyi pozíciót sikeresen megtudjuk tartani. Ehhez a sérültek mielőbbi felépülése szükséges és ,hogy végre a csatáraink is megembereljék magukat . Ellenkező esetben jóval hátrébb is végezhetünk.

Ha felteszem magamnak a kérdést ,hogy gondoltam volna ezt Dunaújvárosban ,hogy az elszalasztott lehetőségekről írunk ? Eszembe nem volt , aláírtam volna a 9.helyet is az akkori izgalmak után.

A hozzászólást Vasas1969 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Aug. 04, 2017 6:59 am-kor.

Juhos2

Témanyitás by Juhos2 on Csüt. Aug. 03, 2017 1:01 pm

Vasas1969 írta:Oenning: 50 bajnoki mérkőzés a Vasasnál - interjú

Fontos jubileumhoz érkezett el csapatunk vezetőedzője, Michael Oenning. A Puskás Akadémia elleni 2-0-s győzelmet hozó mérkőzés volt vezetőedzőnk ötvenedik élvonalbeli mérkőzése kispadunkon. Mesterünket kérdeztük az elmúlt másfél év élményeiről, terveiről.

http://www.vasasfc.hu/hirek/oenning_50_bajnoki_merkozes_a_vasasnal_-_interju-2672

Jó lenne, ha a 100. utáni interjút is olvashatnánk majd. Ez azt jelentené, hogy ő is rendben van meg mi is.
    Fordítóval olvassa a sok szakértőt?
    Azért, ahogy kitört belőlünk Dunaújváros. Én majdnem meghaltam a gólnál.
    A hosszabb nyeretlenségi szériák, persze megviselik az embert. Felrémlik a múlt. Egy Vasas drukker idegei meg annyira nincsenek toppon. Ezt valaki elmondhatná neki.
    Hát igen. Ezt az El selejtezős dolgot valahogy máshogy kellene csinálni.
    Hihetetlen még most is. Berecz, Osváth, Vaskó/?/, James. Szegény Gaál, aki a nemzetközi kupa miatt jött aztán hasfalhúzódás. Az elmaradt /az időben le nem tárgyalt/ új szerződések. Az egyetlen Benes kálváriája. Hihetetlen.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Csüt. Aug. 03, 2017 10:36 am

Oenning: 50 bajnoki mérkőzés a Vasasnál - interjú

Fontos jubileumhoz érkezett el csapatunk vezetőedzője, Michael Oenning. A Puskás Akadémia elleni 2-0-s győzelmet hozó mérkőzés volt vezetőedzőnk ötvenedik élvonalbeli mérkőzése kispadunkon. Mesterünket kérdeztük az elmúlt másfél év élményeiről, terveiről.

http://www.vasasfc.hu/hirek/oenning_50_bajnoki_merkozes_a_vasasnal_-_interju-2672
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Szer. Aug. 02, 2017 8:14 am

Vasas kispad

Nyugdíjazás helyett

https://digitalstand.hu/olvaso/69997#3
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Kedd Aug. 01, 2017 6:25 pm

Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Kedd Aug. 01, 2017 6:09 pm

colocolo írta:

Először is gratulálok a csapatnak az újabb győzelemhez.Hát én kicsit másként látom a dolgokat,régen a vízilabdában létezett olyan taktika hogyha volt egy nagyon erős centered,annak feladata volt hogy fárassza a védőket is a góllövés mellet.Kulcsár nem azért tudta berúgni mert Pavlov le fárosztotta a védőket,hanem a nagyon jó ütempassz miatt amivel előnybe került a kapunak háttal álló védőkel szemben.Ez az első 10percben még pihent védők mellet is így lett volna.Mindig annak kellene játszani aki,leg többet tudja tenni a csapatért az adott napon.Én megértem Kulcsárt,nálunk vannak bérelt helyek a csapatban olyanoknak is akik nem szolgáltak rá.Nem tudom meg emészteni ezt a három csatáros játékot akkor,amikor egy valamire való csatárunk sincs.Egy center rúgjon 10-15 gólt és akkor már meg tette a magáét,ne azzal keljen mentegetni hogy jól tartja a labdát,fáraszja a védőket.Ez még a magyar bajnokságban is kevés,mint ahogy a többi csatár szezononkénti 3-4 gólja is.Martin tizi góljait nem számoltam bele,anélkül az ő teljesít ménye is gyenge.Most a védelmet próbáltuk erősíteni,amire rá is fért, de az én elvem a foci sava-borsa a gól,nem baj ha kapunk egy gólt ha kettőt tudunk rúgni.Számban már most is meg vagyunk elől,de minőségben nem, nagyon kellene egy jó csatár és azt sem bánnám ha az edzőnk el jutna odáig.Hogy nem mindig a játékosban van a hiba,tanulni sosem késő.
    Én nem is Pavlovra gondoltam. Ő nem mozog annyit ,hogy abban elfáradjanak a védői. Ezt inkább Murkától és Szivacskitól várnám a szélen ,hogy utána a pengésebb Kulcsár gyorsasága még jobban érvényesüljön. Az a legnagyobb baj ,hogy a többiek még közepes teljesítményt sem nyújtanak elől. Emiatt valóban úgy tűnik ,hogy csak azért nem kezdő Kulcsár ,hogy legyen egy jó cserénk aki lendületet tud adni a 2.félidőben. Gondolom a mesterben is élénken él még az izraeli meccs és a cserék utáni összeomlás. Én úgy gondolom alapvetően az edző elképzelése jó volna , viszont a többi csatár gyenge formája miatt ez valóban rossz üzenet a csapat és a fiatalok számára ,hogy nem a legjobb teljesítményt nyújtó kezd. Ezért nagyon kellene ,hogy az új fiú kihagyhatatlan legyen és a többiek feljavuljanak. Emlékszel annak idején Nagy Tamás ugyanebben a szituban volt ,bár ő még harminc sem volt és Váczi Zoli is élt át hasonlót. Az ő esetüket kevésbé értettem . Ha viszont Kulcsár kezd akkor viszont szinte garantált ,hogy a lecserélése után visszaesünk. Legalább Gaállal tudnánk ,hogy mi van ,100%-s e már ?

Azért Murka passza szép volt , még ha a nem is játszó Kleisznek adta a riporter. Nem tudom nézted e a közvetítést . Volt egy helyzet amikor kontrázhatott volna Murka csak rosszul kezelte és tette maga elé a labdát és emiatt beérte a védő . Ezt Kulcsár biztosan megcsinálta volna és legalább lövésig jut. Talán Murkának is sikerült volna ,ha csak csatárt játszik, akkor jobban érzi a szitut ,mert gyakrabban kerül ilyen helyzetbe. Úgy érzem idén még nem ,de jövőre már jó lesz a fiú.

Amúgy csúnya játékkal ,1 gólos győzelmekkel megnyert bajnoksággal is elégedett lennék , annyira ránk férne már egy komoly siker. Very Happy

Egy rossz hír a végére. http://www.m4sport.hu/2017/08/01/nincs-fellebbezes-az-ujpest-vasas-bajnoki-lesz-zart-kapus/
    colocolo

Hozzászólások száma : 422

Témanyitás by colocolo on Kedd Aug. 01, 2017 3:24 pm

Vasas1969 írta:

A tavasz második fele óta egyértelműen Kulcsár nyújtja a legjobb teljesítményt a csatáraink közül. Sőt az egyetlen aki jó átlagot nyújt és nemcsak 1-2 jó meccse volt ezalatt. Így nézve teljesen érthető ,hogy nehezményezi a kevés lehetőséget. Az is igaz ,hogy nem bír már 90 percet és abban  igazat adok Oenningnek ,hogy csereként jobb teljesítményre képes az egy picit már fáradtabb ellenfél ellen . Főleg ,ha vezetünk vagy legalábbis nem vagyunk hátrányban és van lehetőségünk kontrázni. Nekem úgy tűnik egy félidő is sok neki , kb 30-35 percet bír az ő tempójában. Persze poroszkálhatna is mint más csatárunk ,de avval nem sokra mennénk. Mondjuk a szünetben is beállhatna akkor talán már nem is lázadna ,de a szünetben még ki tudja fújni magát az ellenfél védelme , hatásosabb ha fárasztjuk még egy negyedórát őket.
    A fő probléma a többi támadó gyenge teljesítménye. Kulcsár sem nehezményezné a helyzetét ,ha nem így lenne. Evvel mindenképpen kezdeni kell valamit ,ha nem képesek jobb teljesítményt nyújtani akkor annak ellenére amit írtam több játékpercet kell adni Kulcsárnak. Pistát nem megbántva, de Martint elküldeném Klink Zolihoz hátha robbanékonyabbá tudná tenni a srácot. Emlékszem a szintén súlyproblémákkal küzdő Madárra is jó hatással volt a közös munkájuk. Úgy vélem ,ha a remélt új csatár be is válik további vérfrissítésre lesz szükség a bajnokság végén.

Hangya helyettesének én Czár Richárdot nézegettem a Motimból . Az NB2-ben 6 gólja és 15 gólpassza volt leginkább balhátvédként és balközépként. Gyirmótra szerződött és meglepő módon még csereként sem játszott. Akárcsak Osi eddig ősszel. Amúgy szerintem Murka lehet a helyettese. Úgy vélem próbálnak figyelni arra a vezetők ,hogy ne legyen kilátástalanul elérhetetlen a csapatba kerülni senkinek ezért sem akarnak túl bő keretet és motiválatlan embereket sem a csapatban. Persze anyagi okai is vannak és tanultak szerintem az Osi ügyből és nem fogják engedni az edzőnek az újabb bakit. Már sokszor leírtam Hangya szerintem max közepes balhátvéd lenne ebben a felállásban és ezen a poszton  jönnek ki az erényei. Osváthtal ugyanez a helyzet csak sajnos ő a lehetőséget sem kapta meg a 3-4-3-ban. Pedig még jobb képességűnek gondolom Szilveszternél is. Hangyának talán érdemes lenne adni egy hét szabit ,hogy feltöltődjön ,ő tényleg végigrobotolta az egész évet.

Először is gratulálok a csapatnak az újabb győzelemhez.Hát én kicsit másként látom a dolgokat,régen a vízilabdában létezett olyan taktika hogyha volt egy nagyon erős centered,annak feladata volt hogy fárassza a védőket is a góllövés mellet.Kulcsár nem azért tudta berúgni mert Pavlov le fárosztotta a védőket,hanem a nagyon jó ütempassz miatt amivel előnybe került a kapunak háttal álló védőkel szemben.Ez az első 10percben még pihent védők mellet is így lett volna.Mindig annak kellene játszani aki,leg többet tudja tenni a csapatért az adott napon.Én megértem Kulcsárt,nálunk vannak bérelt helyek a csapatban olyanoknak is akik nem szolgáltak rá.Nem tudom meg emészteni ezt a három csatáros játékot akkor,amikor egy valamire való csatárunk sincs.Egy center rúgjon 10-15 gólt és akkor már meg tette a magáét,ne azzal keljen mentegetni hogy jól tartja a labdát,fáraszja a védőket.Ez még a magyar bajnokságban is kevés,mint ahogy a többi csatár szezononkénti 3-4 gólja is.Martin tizi góljait nem számoltam bele,anélkül az ő teljesít ménye is gyenge.Most a védelmet próbáltuk erősíteni,amire rá is fért, de az én elvem a foci sava-borsa a gól,nem baj ha kapunk egy gólt ha kettőt tudunk rúgni.Számban már most is meg vagyunk elől,de minőségben nem, nagyon kellene egy jó csatár és azt sem bánnám ha az edzőnk el jutna odáig.Hogy nem mindig a játékosban van a hiba,tanulni sosem késő.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Kedd Aug. 01, 2017 12:41 pm

A Fradi, Újpest, Vasas trió uralja a forduló válogatottját – itt a csapat

Ezúttal a fővárosi csapatok uralják a forduló válogatottját, viszont vidéki együttesé a legjobb csere és a legjobb edző is.

http://www.csakfoci.hu/magyar-foci/nb-i/fradi-ujpest-vasas-trio-uralja-fordulo-valogatottjat-itt-csapat

NS:  KAMENAR LUBOS  0 -   FELIX BURMEISTER 6 ,  VASKÓ TAMÁS  6 , RISTEVSKI KIRE  6 ( VOGYICSKA - ) -   SZIVACSKI DONÁT 5 ,  VIDA MÁTÉ  6 , BERECZ ZSOMBOR 5 ( JAMES 5 ), HANGYA SZILVESZTER  5 -  MURKA BENEDEK 6 ,  PAVLOV IEVGEN 5 , REMILI MOHAMED 6 (KULCSÁR 6 )

A sportnál Ristevski és Kulcsár került be a forduló válogatottjába.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Kedd Aug. 01, 2017 11:43 am

Juhos2 írta:Sokat foglalkoztak Kulcsár gólörömével. Ezeket a keretben jó lenne kezelni, hiszen nem a Bozsik tornán vagy az U9-ben játszanak az aranylábú fiaink. Én speckó még Hangya helyén is szívesen látnék egy kihívót, mert egy egézséges fejlődéshez kellenek társak.
    Remélem Oening nem fogja megint lehozni az Osi sztorit és leül átbeszélni, megnyugtatni, a keretben lévő játékosokat.

A tavasz második fele óta egyértelműen Kulcsár nyújtja a legjobb teljesítményt a csatáraink közül. Sőt az egyetlen aki jó átlagot nyújt és nemcsak 1-2 jó meccse volt ezalatt. Így nézve teljesen érthető ,hogy nehezményezi a kevés lehetőséget. Az is igaz ,hogy nem bír már 90 percet és abban  igazat adok Oenningnek ,hogy csereként jobb teljesítményre képes az egy picit már fáradtabb ellenfél ellen . Főleg ,ha vezetünk vagy legalábbis nem vagyunk hátrányban és van lehetőségünk kontrázni. Nekem úgy tűnik egy félidő is sok neki , kb 30-35 percet bír az ő tempójában. Persze poroszkálhatna is mint más csatárunk ,de avval nem sokra mennénk. Mondjuk a szünetben is beállhatna akkor talán már nem is lázadna ,de a szünetben még ki tudja fújni magát az ellenfél védelme , hatásosabb ha fárasztjuk még egy negyedórát őket.
    A fő probléma a többi támadó gyenge teljesítménye. Kulcsár sem nehezményezné a helyzetét ,ha nem így lenne. Evvel mindenképpen kezdeni kell valamit ,ha nem képesek jobb teljesítményt nyújtani akkor annak ellenére amit írtam több játékpercet kell adni Kulcsárnak. Pistát nem megbántva, de Martint elküldeném Klink Zolihoz hátha robbanékonyabbá tudná tenni a srácot. Emlékszem a szintén súlyproblémákkal küzdő Madárra is jó hatással volt a közös munkájuk. Úgy vélem ,ha a remélt új csatár be is válik további vérfrissítésre lesz szükség a bajnokság végén.

Hangya helyettesének én Czár Richárdot nézegettem a Motimból . Az NB2-ben 6 gólja és 15 gólpassza volt leginkább balhátvédként és balközépként. Gyirmótra szerződött és meglepő módon még csereként sem játszott. Akárcsak Osi eddig ősszel. Amúgy szerintem Murka lehet a helyettese. Úgy vélem próbálnak figyelni arra a vezetők ,hogy ne legyen kilátástalanul elérhetetlen a csapatba kerülni senkinek ezért sem akarnak túl bő keretet és motiválatlan embereket sem a csapatban. Persze anyagi okai is vannak és tanultak szerintem az Osi ügyből és nem fogják engedni az edzőnek az újabb bakit. Már sokszor leírtam Hangya szerintem max közepes balhátvéd lenne ebben a felállásban és ezen a poszton  jönnek ki az erényei. Osváthtal ugyanez a helyzet csak sajnos ő a lehetőséget sem kapta meg a 3-4-3-ban. Pedig még jobb képességűnek gondolom Szilveszternél is. Hangyának talán érdemes lenne adni egy hét szabit ,hogy feltöltődjön ,ő tényleg végigrobotolta az egész évet.

Juhos2

Témanyitás by Juhos2 on Kedd Aug. 01, 2017 6:34 am

Sokat foglalkoztak Kulcsár gólörömével. Ezeket a keretben jó lenne kezelni, hiszen nem a Bozsik tornán vagy az U9-ben játszanak az aranylábú fiaink. Én speckó még Hangya helyén is szívesen látnék egy kihívót, mert egy egézséges fejlődéshez kellenek társak.
    Remélem Oening nem fogja megint lehozni az Osi sztorit és leül átbeszélni, megnyugtatni, a keretben lévő játékosokat.

Sponsored content

Témanyitás by Sponsored content

Pontos idő: Szer. Nov. 22, 2017 4:00 pm