Alcsúti Polgári Ökrök

politika, beszélgetés, hírek, konzervipar

Hajrá Vasas örökké !!!

Share
    Vasas1969

Hozzászólások száma : 3816

Re: Hajrá Vasas örökké !!!

Témanyitás by Vasas1969 on Pént. Ápr. 07, 2017 6:45 pm

A honlapról:
    Van keresnivalónk a Videoton ellen idegenben is

Az utóbbi mérkőzéseken a kezdőcsapatban számított vezetőedzőnk kanadai válogatott játékosunkra, Manjrekar Jamesre. Középpályásunkat kérdeztük az első Vasasban szerzett góljáról és a válogatottról is.

Kezdjük a legaktuálisabbal! Ma eldőlt, hogy a Mezőkövesd lesz az ellenfelünk a Magyar Kupa elődöntőjében. Milyen esélyeink vannak?

- Nagy öröm, hogy sikerült az elődöntőbe jutnunk, az Újpesttel egy igen nehéz ellenfélen sikerült felülkerekednünk, bízom benne, hogy ez további erőt ad nekünk a folytatásban. Többször játszottunk a Mezőkövesd ellen, az új edzőjükkel is, eddig pozitív a mérlegünk. Célunk nem lehet más, mint bejutni a döntőbe.

Az Újpest elleni odavágón szerezted meg első gólodat a Vasasban. Elsősorban védekező feladatokat ellátó játékosként mennyire dobott fel a találatod?

- Természetesen minden labdarúgó számára a gólszerzés nagyon fontos. Védekező játékosként ritkábban kerülök gólhelyzetbe, így külön öröm, hogy épp az egyenlítő gólt sikerült megszereznem első találatként. Úgy érzem, hogy ez adott további lendületet, igyekszem meghálálni az utóbbi meccseken kapott bizalmat.

Szombaton a listavezető Videotonhoz látogatunk. Mik a várakozásaid a mérkőzéssel kapcsolatban?

- Bár már nyertünk a Videoton ellen idegenben is az elmúlt időszakban, egy nehéz és hajtós mérkőzésre számítok, igaz, nincs már olyan, hogy könnyű meccs. A legjobbat kell nyújtanunk, és akkor bőven lehet keresnivalónk. Fontos, hogy a saját erényeinkre összpontosítsunk, ez lehet a kulcs a jó szerepléshez. Remélem a korábbiakhoz hasonlóan most is sok szurkolónk jön el, a támogatásuk mindig ad egy pluszt.

Nemrég játszottál a kanadai válogatottal egy 1–1-es döntetlent Skócia ellen, ahol végig a pályán voltál. Mik a célok mostanában a válogatottal?

- Szeretnénk kicsit feledtetni a vb-selejtezőket, amelyek során elég szerencsétlen körülmények között estünk ki. Új szövetségi kapitányunk van [a korábban a Tatabányát is edző Octavio Zambrano – a szerk.], nála is szeretnék bizonyítani. A válogatott fő programja idén a júliusban az Egyesült Államokban megrendezendő CONCACAF-aranykupa lesz, ahol szeretnénk jól szerepelni.

Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Pént. Ápr. 07, 2017 3:42 pm

Juhos2 írta:

Tényleg. Ma sorsolás volt. Nem innék előre, de teljesíthető küldetés. Jó lenne a kupából még egy kis összeget összeszedni. Nem felforgatni a csapatot őrült költségekkel, de elkölteni egy-két bevethető játékosra.
    Stadion. A vendéget külön kezelném. Talán be sem kellene építeni vagy irodákat tenni azokra a sarkokra. Úgyis lezárják a szomszéd szektorokat. Akkor minek?
    Amit különben elvársz egy stadiontól benne van. Zárt tér, fedett lelátó, rajta a pályán, gyönyörű gyep.

http://www.csakfoci.hu/magyar-foci/206-magyar-kupa-liga-kupa/98833-mk-sorsolas-a-fradi-kapta-a-meglepetescsapatot-nb-i-es-parharc-a-dontoert

Az a baj ,így hogy  komolyabb ellenfelet kaptunk a kupában a sűrű program miatt gyengébben szerepelhetünk a bajnokságban és valószínűleg   lecsúszunk a 4. hely alá . Hiába verjük ki a Kövesdet , ha a grupiban nem nyerünk , akkor 2 szék közül a pad alá esünk. Sajnos Nyilasi 2 legyet ütött egy csapásra. Evvel ,hogy a Kövesdet húzta nekünk a nehéz sorozat miatt könnyen megelőz minket a fradi míg ők vígan bemasíroznak a kupadöntőbe. Persze ,ha a Budafokot kaptuk volna akkor meg azért aggódnék ,hogy túlságosan elkényelmesedünk a biztosnak tűnő döntő miatt és teljesen leeresztünk a bajnokságban és a döntőre is képtelenek leszünk újra felpörögni .Very Happy Ez most komoly feladat lesz . Most a csapat megmutathatja a nagyságát ,már rögtön szombaton a Vidi ellen.

Az MTK pályáján az bántja egy kicsit a szemet ,hogy mivel nincs körbezárva ülőhelyekkel olyan mintha levágtak volna az oldalsó lelátók mindkét végéből.

Juhos2

Hozzászólások száma : 407

Témanyitás by Juhos2 on Pént. Ápr. 07, 2017 3:14 pm

Vasas1969 írta:

Ezen ott voltál e ,vagy hallottál e róla valamit ?

http://www.vasassc.hu/hirek/7460/egyeztetes-a-szurkolokkal

Ha az eredményjelző tábla aljával egy magasságban a betonfalra tettek volna 2 sort olyan páholyszerűen szerintem nem lenne rossz. Onnan még látni is lehetne valamit mert elég magasan van. Mit változtattál volna rajta ,hogy elfogadd a Fáyba ?

Mindjárt kezdődik a sorsolás az M4-en 7:30-tól. Ha meglátom Nyilasit, akkor jó eséllyel a Kövesdet kapjuk.

Ki is húzta a Kövesdet nekünk ,ahogy vártam. Sad

Tényleg. Ma sorsolás volt. Nem innék előre, de teljesíthető küldetés. Jó lenne a kupából még egy kis összeget összeszedni. Nem felforgatni a csapatot őrült költségekkel, de elkölteni egy-két bevethető játékosra.
    Stadion. A vendéget külön kezelném. Talán be sem kellene építeni vagy irodákat tenni azokra a sarkokra. Úgyis lezárják a szomszéd szektorokat. Akkor minek?
    Amit különben elvársz egy stadiontól benne van. Zárt tér, fedett lelátó, rajta a pályán, gyönyörű gyep.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Pént. Ápr. 07, 2017 3:12 pm

A honlapról:
    Kleisz: Érzem a vezetőedzőnk bizalmát

A mindig mosolygós, optimista 18 éves játékosunk az elmúlt mérkőzéseken kivívta Michael Oenning vezetőedzőnk bizalmát. Az Újpest elleni továbbjutásról kérdeztük.

- Nagyon jól éreztem magam az Újpest elleni visszavágón a pályán - kezdte Kleisz Márk. - Azért is, mert ezúttal nem a szélen kaptam lehetőséget Michael Oenning vezetőedzőtől, hanem középen, ami úgy gondolom, valójában az én posztom. Aztán a második félidő közepén, amikor Beni lejött és Vidus beállt, én kimentem a szélre és a Diarrával kellett megküzdenem, aki egy rendkívül agilis, agresszív, gyors irányváltásokra képes játékos. Nehéz feladat volt az ő semlegesítése, de úgy érzem, hogy ez többnyire sikerült. Szerintem a csapatunk minden tagja nagyszerű munkát végezett az Újpest ellen, és így sikerült továbbjutnunk.

Ugorjunk vissza még a szombati bajnoki mérkőzésre, amelyen a Debrecen két 100 százalékos gólszerzési lehetőségét akadályoztad meg bevetődéseddel, illetve szereléseddel, és az egyik legjobbunk voltál. Lassan stabil tagja leszel a kezdő tizenegyünknek.

- Azt azért még nem mondanám, hogy stabil tagja lettem a kezdőcsapatnak, mert minden posztért hatalmas harc folyik. Ezért minden edzésen a maximumot kell nyújtanom. Nem dőlhetek hátra, mert volt két mentésem és néhány találkozón kezdő lehettem. Ráadásul megjegyezném, a hajdúságiak ellen nem voltam teljesen elégedett a teljesítményemmel.

Tény, hogy láthatóan élvezed Michael Oenning vezetőedzőnk bizalmát. Mennyire fontos ez neked?

- Nagyon fontosnak tartom, hogy az én esetemben egy fiatal játékos érezze, hogy edzője bátran pályára meri küldeni, és hiszi, hogy az általa kért taktikai feladatokat meg tudja valósítani. Ez esetben nyugodtabban tudok játszani, nem kell stresszelnem, hogyha valamit elrontok, akkor elveszíthetem az edzőm bizalmát. Így azt és úgy tudok játszani, amire képes vagyok. Nekem most az a legfontosabb, hogy fejlődjek, és minél több játéklehetőséget kapjak.

Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Pént. Ápr. 07, 2017 7:12 am

Juhos2 írta:Az Mtk pályáról amíg élőben nem látjátok.
    A sínek oldalán valamilyen megfontolásból üzletszerű üvegportálos helyiségek sorakoznak üresen. Minden funkció nélkül pőrén. Szerintem évekig ott fognak állni így.
    A Hungária körúttal párhuzamosan a stadion másik oldalán akkora /VIP/ parkoló lett kiépítve, mint a pálya. Betolhatták volna az épület alá, hogy területet nyerjenek. Persze, ha fontos lett volna nekik.
    Belül. Rendezett.
    A rengeteg üres skybox /ami hazai meccsekre biztos megtelik Very Happy /, illetve az A oldalon lezárt két szektor volt zavaró.

Ezen ott voltál e ,vagy hallottál e róla valamit ?

http://www.vasassc.hu/hirek/7460/egyeztetes-a-szurkolokkal

Ha az eredményjelző tábla aljával egy magasságban a betonfalra tettek volna 2 sort olyan páholyszerűen szerintem nem lenne rossz. Onnan még látni is lehetne valamit mert elég magasan van. Mit változtattál volna rajta ,hogy elfogadd a Fáyba ?

Mindjárt kezdődik a sorsolás az M4-en 7:30-tól. Ha meglátom Nyilasit, akkor jó eséllyel a Kövesdet kapjuk.

Ki is húzta a Kövesdet nekünk ,ahogy vártam. Sad

Juhos2

Témanyitás by Juhos2 on Pént. Ápr. 07, 2017 4:59 am

Az Mtk pályáról amíg élőben nem látjátok.
    A sínek oldalán valamilyen megfontolásból üzletszerű üvegportálos helyiségek sorakoznak üresen. Minden funkció nélkül pőrén. Szerintem évekig ott fognak állni így.
    A Hungária körúttal párhuzamosan a stadion másik oldalán akkora /VIP/ parkoló lett kiépítve, mint a pálya. Betolhatták volna az épület alá, hogy területet nyerjenek. Persze, ha fontos lett volna nekik.
    Belül. Rendezett.
    A rengeteg üres skybox /ami hazai meccsekre biztos megtelik Very Happy /, illetve az A oldalon lezárt két szektor volt zavaró.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Csüt. Ápr. 06, 2017 8:17 pm

Juhos2 írta:Tavaly az Újpest is ott játszott, de bárcsak ott tartanánk.
    Nagyon vártam, hogy lőjünk legalább egy gólt. Ha az a szöveg, hogy betömörülnek ellenünk, mert kiismerték a játékunkat.
    Azért az Újpest ellen is ki lehet esni. Szerintem nagy siker így is a győzelem + Vida vissza.
    A góljukért kár nem volt benne az első félidőben. Különös képpen nem izgultam bár szerencsével eltalálhatták volna a kapunkat.
    Rombolónak ott van James. Most szerintem ez a legjobb középpályánk Vidussal együtt.
    Én Gaálban bíztam , hogy megtalálják a többiek egy jó indítással és neki a sebessége is jobban megvan mint a töröknek ,hogy ne érjék utol féltávnál. Szerintem is siker a továbbjutás. Az újpestieknek jóval több pontjuk lenne ,ha nem lett volna annyi sérültjük és a kupameccsekre már a legtöbben visszatértek közülük . James tényleg nem volt rossz .Az ilyen meccseken hasznos amikor védekeznünk kell. A Vidi meccs is ilyen lesz. Nem mi vagyunk ott az esélyesek ,főleg az eddig mutatott játékunk alapján ,de egyszer végre már fordulni kell a szerencsének . Képesnek tartom a gárdát ,hogy kapott gól nélkül lehozza a meccset és elől akár találhatunk gólt is ,ha nem Mohával és Saglikkal akarunk megint kontrázni.

http://www.vidi.hu/2017/04/06/varga-jozsef-nem-lesz-konnyu-feladat,-de-gyozni-szeretnenk-hazai-palyan-a-vasas-ellen-is-.html
    "9 forduló van még hátra a bajnokságból, egyelőre nem mondanám azt, hogy már csupán a Honvéd van velünk versenyben a bajnoki címért" - nyilatkozta honlapunknak Varga József."

Én is ezt érzem. Ragadjuk meg az utolsó esélyt bármilyen pici is ,ha nem is sikerül ,de legalább a bajnokságban is minimum a 4 között végeznénk a hétvégi sikerrel.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Csüt. Ápr. 06, 2017 7:55 pm

Fister Ferenc: "Nekem a Vidi és a Vasas jelent mindent"

A 77 éves legendával beszélgettünk hosszabban pályafutásáról, élményeiről és csalódásairól, és természetesen a hétvégi piros-kék rangadóról is.

http://www.vidi.hu/2017/04/05/fister-ferenc-nekem-a-vidi-es-a-vasas-jelent-mindent-.html

Juhos2

Témanyitás by Juhos2 on Csüt. Ápr. 06, 2017 3:52 pm

Tavaly az Újpest is ott játszott, de bárcsak ott tartanánk.
    Nagyon vártam, hogy lőjünk legalább egy gólt. Ha az a szöveg, hogy betömörülnek ellenünk, mert kiismerték a játékunkat.
    Azért az Újpest ellen is ki lehet esni. Szerintem nagy siker így is a győzelem + Vida vissza.
    A góljukért kár nem volt benne az első félidőben. Különös képpen nem izgultam bár szerencsével eltalálhatták volna a kapunkat.
    Rombolónak ott van James. Most szerintem ez a legjobb középpályánk Vidussal együtt.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Csüt. Ápr. 06, 2017 2:14 pm

colocolo írta:
    Ezt ki szenvedtük a tovább jutásnak örülni kell,a játéknak nem annyira.Egy kicsi szerencse a sorsoláskor is jól jönne,mert a Fradit két mérkőzésen nem tudjuk kiejteni.Viszont a döntőben egy mérkőzésen bármi lehet,ott jóval több az esélyünk.

04.08. Videoton - Vasas
    04.11. Vasas - Újpest
    04.15. fradi - Vasas
    04.22. Vasas - Honvéd
    04.26. Kupameccs
    04.29. Dvtk - Vasas
    05.06. Vasas - Paks
    05.13. Haladás - Vasas
    05.17. Kupameccs
    05.20. Gyirmót - Vasas
    05.27. Vasas - Kövesd
    05.31. Remélt kupadöntő

Ha nem a Budafokot kapjuk akkor a bajnokságban nem fogunk tudni talpra állni a sűrű program miatt . Félek elúszik még a 4.hely is és hiába találkozunk esetleg a döntőben a fradival ,mert ha kikapunk és nem vagyunk legalább a 4.helyen ,akkor nincs nemzetközi kupa. Nem tudom ,hogy nem lehet e esetleg máshol rendezni a döntőt a grupi helyett Vasas -fradi döntő esetén ?
    Ha nem kicsi ,hanem egy nagy kalap szerencsénk lenne hátvégén Felcsúton talán még akármi is lehetne a végén a bajnokságban is a komoly hátrány ellenére. Ehhez csupán szerencse kell és ,hogy mindenki egyszerre kapja el a fonalat ebben a szűk 2 hónapban. Very Happy Szóval kettős érzések vannak bennem. Hiába , a remény hal meg utoljára.
    colocolo

Hozzászólások száma : 371

Témanyitás by colocolo on Csüt. Ápr. 06, 2017 1:09 pm

Vasas1969 írta:A honlapról:
    Remili: Remélem, még 3 mérkőzés vár ránk a kupában

Csapatunk összességében a két mérkőzés alapján jobbnak bizonyult az Újpestnél, így négy év után ismét a Magyar Kupa legjobb négy együttese között vagyunk! Csapatkapitányunkat, Remili Mohamedet kérdeztük a mérkőzésről.

- Nyílván, a nagy tét, a ránk nehezedő nyomás éreztette hatását a játékunkon. De nem is arra készültünk, hogy mi fogjuk letámadni őket, hanem arra, hogy biztonságos védekezésből végig vigyünk kontratámadásokat. Az első félidőben volt is néhány lehetőségünk, amikből lehetett volna gól. Akár az én kapufámra is gondolhatok. Úgy láttam, hogy a második félidő közepétől egyre inkább átvettük a mérkőzés irányítását, aminek egyik oka az lehetett, hogy ellenfelünknek még nyíltabban kellett támadnia, fogyott az ideje, hogy megszerezhesse a továbbjutáshoz szükséges második gólját.  Másrészt úgy tűnt, hogy az újpestiek a maguk diktálta tempóban egy kissé elfáradtak, így nekünk nagyobb területeink adódtak az ő térfelükön. Nagyot lendített támadásainkon Gaál Bálint beállása is, amivel egyrészt lendületesebbek lettünk, másrészt sikerült neki jó beadásokkal kiszolgálni csapattársait. Harmadrészt tehermentesített engem, és így nem csak én voltam az, aki folyamatosan beindulgatott.
    Pályafutásom során, még soha nem örültem ennyire vereségnek. Nagy a boldogság a csapaton belül is, mert nyár óta erre készültünk, hogy lépcsőről-lépcsőre előbbre jussunk a Magyar Kupában. Még nem vagyunk a végén, és remélem még három mérkőzés vár ránk a sorozatban.
    Adódik a kérdés, kit szeretnék ellenfélnek? Természetesen nem lebecsülve és megsértve a harmadosztályú Budafok gárdáját, mert amit eddig elértek a kupában, az tiszteletreméltó, de a lehetséges ellenfelek közül talán őket választanám és leginkább a Ferencvárost kerülném el.

04.26.-án lesznek az első meccsek és 05.17.-én a visszavágók az elődöntőben. 05.31.-én a döntő a grupiban az MLSZ adatbankja szerint. Remélem mi ott leszünk ,a fradi viszont nem.
    Ezt ki szenvedtük a tovább jutásnak örülni kell,a játéknak nem annyira.Egy kicsi szerencse a sorsoláskor is jól jönne,mert a Fradit két mérkőzésen nem tudjuk kiejteni.Viszont a döntőben egy mérkőzésen bármi lehet,ott jóval több az esélyünk.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Csüt. Ápr. 06, 2017 11:51 am

A honlapról:
    Remili: Remélem, még 3 mérkőzés vár ránk a kupában

Csapatunk összességében a két mérkőzés alapján jobbnak bizonyult az Újpestnél, így négy év után ismét a Magyar Kupa legjobb négy együttese között vagyunk! Csapatkapitányunkat, Remili Mohamedet kérdeztük a mérkőzésről.

- Nyílván, a nagy tét, a ránk nehezedő nyomás éreztette hatását a játékunkon. De nem is arra készültünk, hogy mi fogjuk letámadni őket, hanem arra, hogy biztonságos védekezésből végig vigyünk kontratámadásokat. Az első félidőben volt is néhány lehetőségünk, amikből lehetett volna gól. Akár az én kapufámra is gondolhatok. Úgy láttam, hogy a második félidő közepétől egyre inkább átvettük a mérkőzés irányítását, aminek egyik oka az lehetett, hogy ellenfelünknek még nyíltabban kellett támadnia, fogyott az ideje, hogy megszerezhesse a továbbjutáshoz szükséges második gólját.  Másrészt úgy tűnt, hogy az újpestiek a maguk diktálta tempóban egy kissé elfáradtak, így nekünk nagyobb területeink adódtak az ő térfelükön. Nagyot lendített támadásainkon Gaál Bálint beállása is, amivel egyrészt lendületesebbek lettünk, másrészt sikerült neki jó beadásokkal kiszolgálni csapattársait. Harmadrészt tehermentesített engem, és így nem csak én voltam az, aki folyamatosan beindulgatott.
    Pályafutásom során, még soha nem örültem ennyire vereségnek. Nagy a boldogság a csapaton belül is, mert nyár óta erre készültünk, hogy lépcsőről-lépcsőre előbbre jussunk a Magyar Kupában. Még nem vagyunk a végén, és remélem még három mérkőzés vár ránk a sorozatban.
    Adódik a kérdés, kit szeretnék ellenfélnek? Természetesen nem lebecsülve és megsértve a harmadosztályú Budafok gárdáját, mert amit eddig elértek a kupában, az tiszteletreméltó, de a lehetséges ellenfelek közül talán őket választanám és leginkább a Ferencvárost kerülném el.

04.26.-án lesznek az első meccsek és 05.17.-én a visszavágók az elődöntőben. 05.31.-én a döntő a grupiban az MLSZ adatbankja szerint. Remélem mi ott leszünk ,a fradi viszont nem.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Csüt. Ápr. 06, 2017 11:47 am

Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Szer. Ápr. 05, 2017 11:58 pm

A honlapokról:
    Oenning: Ez hatalmas siker

Vezetőedzőnk az Újpest elleni továbbjutás után értékelt.

Michael Oenning: - Ritka, hogy egy vereség után elégedett lehetek. Ezúttal nem olyan felállásban játszottunk, amit megszokhattak tőlünk, ennek ellenére sokáig olyan mederben folyt a játék, ahogy elképzeltük. Az első félidő vége előtt 10 másodperccel kaptunk egy szerencsétlen gólt, de a második félidőben érett játékot mutattunk, elégedett lehettem a játékosaim hozzáállásával. A végén érezni lehetett, hogy az Újpestnek nincs ereje az újításhoz.  Tavaly ilyenkor fél lábbal már az NB II-ben voltunk, most harmadik helyen állunk a bajnokságban és elődöntősök vagyunk a kupában, ez hatalmas siker. Várjuk a pénteki sorsolást.

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - Jól játszottunk a mai napon, végig nyomtuk az ellenfelünket, talán csak az utolsó 10 percre fogyott el az energiánk. Az első gólt követően is megvoltak a helyzeteink, de sajnos nem tudtuk kihasználni őket, pedig mindent megpróbáltunk. Csalódott vagyok, hogy nem mi jutottunk tovább, ugyanakkor büszke vagyok a játékosaimra, akik végigküzdötték a 90 percet

Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Szer. Ápr. 05, 2017 8:03 pm

Vasas - Újpest Kezdők:

http://adatbank.mlsz.hu/match/15/0/14971/10/1163827.html

Húúúú! Ez meleg volt ! Gratulálok a csapatnak a továbbjutáshoz! Sajnos a játék az gyenge volt . Gyakorlatilag egy kontrát sem tudtunk végig vinni! Bár Murka sem volt jó ,de inkább Kleiszt vittem volna le a mester helyében mert a gyorsabb Benedeknek több esélye lett volna kapu elé kerülni. Moha és Saglik sebességével nem is lehet kontrázni . Mivel Hangya és Murka sem tudta átjátszani az emberét a 2 szélen, így nem volt sebesség a csapatban és szinte 0 volt a támadójátékunk . Igazán jól senki nem játszott a csapatból. Moha ,Gaál és Manjrekár volt aki talán picit jobb volt az átlagosnál. Hangya mentése nagyon kellett. Nagy is tetszett volna ,ha a gól nem ilyen potyaszagú. Kleisz sok labdát eladott ,picit többet vártam tőle.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Szer. Ápr. 05, 2017 7:19 pm

Juhos2 írta:

Ebben a Gera, Leandro, Hajnal féle csapatban én semmi fantáziát nem látok. Még akkor sem, ha a bajnokságban esetleg jobban szerepelnek az elkövetkező időszakban.
    A Telekom székház helyéről inkább annyit, hogy éveken át azt hittem, hogy az a terület egy igazi fradi város lesz.  Racionális beruházásokkal egy nagyon jó helyen lévő területen ami számokban is tudja segíteni a kirakat csapatot. Ehhez képest úgy érzem megint arcul csapták a birkákat. Maradt nekik a fraaadi, fraaadi. De nem érdekel csak az újabb beléjük pumpált állami milliárdokat sajnálom.
    Rólunk. Remélem kicsiben, de nem járunk ugyanígy és legalább a bővitett tervek megvalósulnak, mert a további bővités ugyanez a népbutítás kategória.
    Maximálisan elégedett leszek a csapattal, ha a hátralévő meccseken 1 ponttal többet szerez mint a fradi. Az ezt követő gondolatmeneteddel egyetértek .Valóban ez történt velük. Én is nagyon sajnálom azokat a milliárdokat.
    Attól félek ,hogy nálunk már a 6200 főre bővítés is a népbutítás kategória. Utána már hol akarná bővíteni ? A kapuk mögött szerintem így is túl sok hely lesz. Onnan ráadásul látni sem lehet majd. A sarkok beépítésével sem jutunk olyan helyekhez ahonnan élmény nézni a meccset. Egyedül a főlelátón a VIP helyek elbontása után lehetne bővíteni ,de mivel azt mondják ,hogy a szemközti lelátó is úgy fog eleve megépülni ,hogy bővíthető legyen és mivel ez meg nem , akkor az egészet el kellene gondolom bontani ,ha nagyobbat szeretnénk . Ennél még a lottóötösömnek is nagyobb esélye van.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Szer. Ápr. 05, 2017 6:51 pm

A honlapról:
    Remili: Kettős győzelemmel szeretnénk a négy közé jutni

Egy hete az Újpest-Vasas kupameccs (1-2) első mérkőzésén álomgólt szerző csatárunk beszélt a visszavágóról.

- A mai visszavágó találkozón is mindenképpen nyerni szeretnénk. Mivel kedvezőbb helyzetben vagyunk, mint ellenfelünk, ezért úgy vélem, hogy elsősorban a lilákon van nagyobb teher. Az eszünkbe sem jut, hogy tartsuk az eredményt, hiszen az elhibázott taktika lenne. Éppen úgy támadni fogunk az Újpest ellen, mintha 0-0 lenne, és nem volna egygólos előnyünk. Csapatunk mostani balszerencsés bajnoki sorozatában minden siker fontos számunkra, így mindenképpen a továbbjutásért fogunk küzdeni szerda este, mert bizonyos vagyok abban, hogy ez erőt, hitet adhatna nekünk a szombati Videoton elleni bajnoki, és az azt követő nem könnyű sorozat előtt. Továbbra is bízom a csapattársaimban, magamban és abban, hogy már egy esti sikerrel kimászunk a gödörből.

A Vasas – Újpest MK-negyeddöntő visszavágó 20:30-kor kezdődik a Hidegkuti stadionban.

Az M4 közvetíti a meccset . Ez jó alkalom a csapatnak ,hogy kárpótolja a drukkereket a vártnál szerényebb tavaszi szereplésért.

Juhos2

Témanyitás by Juhos2 on Szer. Ápr. 05, 2017 6:25 am

Vasas1969 írta:

Éppen nézem a zöldek meccsét. Az a baj a diók sem lennének könnyebb ellenfelek a kupában ,bár jussunk előbb tovább . Ez a kövesdi stadion nem rossz ,de azért egy Vasashoz nem méltó. Inkább egy minőségi NB2-es pálya. Persze  még bőven befér az élvonalba a a jelenlegi stadionhelyzetben és ráadásul a miénk sem lesz sokkal jobb . Leginkább a főlelátónkon a VIP alatt lévő kevés sor zavar. Olyan mint a kozármislenyi stadi 7 soros.

http://mork.rangado.hu/Scopes/rangado2015/var//improxy/RangadoWXGAPicture/27/46/274656_kozarmislenyi_stadion.jpg

Ha a 10 ezres Vasas stadit takarná el valami még valahogy túlélném. A Honvéd kezdeményezését dicsérték a sportban pár napja. 5700 néző volt a fradi elleni meccsükön. Hozzánk ennyi be sem fér majd sajnos. Sad

Ez a terv a REAC stadionra viszont nem rossz. Az NB3-ban nem sok ilyen lenne.

http://epiteszforum.hu/galeria/rakospalota-varosreszkozpont-otletpalyazat-korzo-tervezesi-studio/110360

Ebben a Gera, Leandro, Hajnal féle csapatban én semmi fantáziát nem látok. Még akkor sem, ha a bajnokságban esetleg jobban szerepelnek az elkövetkező időszakban.
    A Telekom székház helyéről inkább annyit, hogy éveken át azt hittem, hogy az a terület egy igazi fradi város lesz. Racionális beruházásokkal egy nagyon jó helyen lévő területen ami számokban is tudja segíteni a kirakat csapatot. Ehhez képest úgy érzem megint arcul csapták a birkákat. Maradt nekik a fraaadi, fraaadi. De nem érdekel csak az újabb beléjük pumpált állami milliárdokat sajnálom.
    Rólunk. Remélem kicsiben, de nem járunk ugyanígy és legalább a bővitett tervek megvalósulnak, mert a további bővités ugyanez a népbutítás kategória.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Kedd. Ápr. 04, 2017 9:20 pm

Juhos2 írta:Ma ahogy autókáztam, megnyugodva vettem tudomásul, hogy az épülő Telekom székház lassan teljesen eltakarja a ződek stadionját. Újabb pofon a nemzet csapatának. Very Happy Meg kell változtatni a stadion kivilágítását, mert így tévedésből csak az fog odatalálni aki valami vigalmi negyedet keres, de lehet, hogy valaki csak csekket szeretne majd befizetni.
    A 99-es buszon viszont a Paks elleni meccsüket ajánlják a kispestiek.

Éppen nézem a zöldek meccsét. Az a baj a diók sem lennének könnyebb ellenfelek a kupában ,bár jussunk előbb tovább . Ez a kövesdi stadion nem rossz ,de azért egy Vasashoz nem méltó. Inkább egy minőségi NB2-es pálya. Persze  még bőven befér az élvonalba a a jelenlegi stadionhelyzetben és ráadásul a miénk sem lesz sokkal jobb . Leginkább a főlelátónkon a VIP alatt lévő kevés sor zavar. Olyan mint a kozármislenyi stadi 7 soros.

http://mork.rangado.hu/Scopes/rangado2015/var//improxy/RangadoWXGAPicture/27/46/274656_kozarmislenyi_stadion.jpg

Ha a 10 ezres Vasas stadit takarná el valami még valahogy túlélném. A Honvéd kezdeményezését dicsérték a sportban pár napja. 5700 néző volt a fradi elleni meccsükön. Hozzánk ennyi be sem fér majd sajnos. Sad

Ez a terv a REAC stadionra viszont nem rossz. Az NB3-ban nem sok ilyen lenne.

http://epiteszforum.hu/galeria/rakospalota-varosreszkozpont-otletpalyazat-korzo-tervezesi-studio/110360
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Kedd. Ápr. 04, 2017 7:56 pm

colocolo írta:
    Már most utol érte Murkát,ami a gól lövést illeti neki több mint egy szezon alatt jött össze ennyi,az is az utolsó mérkőzésén.Én is abban reménykedek hogy kap elég lehetőséget,és élni is fog vele.De mint írtam már,fizikálisan is fel kell építeni még hiányzik róla pár kiló izom.
    Többször is szerepelt a neve a siófoki támadásoknál. Jó ,hogy aktív. http://www.bfc-siofok.hu/cegledi-gol-a-93perc-utan---fajo-2-pontot-hagytunk-ott
    1998.02.11.-én született. A következő bajnokságban biztos MLSZ fiatalnak számít majd. Azt azonban nem tudtam ebből sem kisilabizálni ,hogy a 2018-19 -esben is annak számít e ? http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/mlsz-penzek-legiosok-teve-kupaindulok-top-10-nb-i-es-tudnivalo-2512919
    Ha csak a 2017-18-asban számít annak akkor lehet ,hogy kevés lesz ez az idő a felépítéséhez. Inkább félidőben kellene talán visszahozni 2018 elején és tavasszal már számíthatnánk rá. A 18/19-es szezonban fix helye lehetne a csapatban MLSZ fiatalként. Addig még biztosan változnak az MLSZ szabályai is. A mostaniak szerint szerencsére 4.ként is indulhatunk ,ha nem mi ,hanem a fradi nyerné a kupát és persze nem végeznénk hátrább a 4.-nél. Sajnos a jelenlegi forma az egyikre sem garancia.

Juhos2

Témanyitás by Juhos2 on Kedd. Ápr. 04, 2017 5:43 pm

Ma ahogy autókáztam, megnyugodva vettem tudomásul, hogy az épülő Telekom székház lassan teljesen eltakarja a ződek stadionját. Újabb pofon a nemzet csapatának. Very Happy Meg kell változtatni a stadion kivilágítását, mert így tévedésből csak az fog odatalálni aki valami vigalmi negyedet keres, de lehet, hogy valaki csak csekket szeretne majd befizetni.
    A 99-es buszon viszont a Paks elleni meccsüket ajánlják a kispestiek.
    colocolo

Témanyitás by colocolo on Hétf. Ápr. 03, 2017 1:56 pm

Vasas1969 írta:

Erre írják a kocsmában a 10/10 -et. Storcknál még nem is annyira ,de a miénknél jobban érzem ezt ,hogy csak a maga feje után megy. Bár Storck is ilyen ,de talán neki többször van igaza. Az is lehet ,hogy a Vasasos dolgokat jobban ismerem és emiatt gondolom csak így. Váltani csak akkor váltanék ,ha jobbat találunk. Tőlem lehet német is csak legyen kicsit tapasztaltabb mint Oenning. De egyelőre bízzunk a kupatovábbjutásban és ,hogy talpra állunk a bajnokságban is. Valamint ,hogy a mesterünk tud(megtanul) önkritikát gyakorolni.

Mit szólsz Kovács Dávidhoz? Nagyon örülök a góljának. Remélem lesz még több is neki tavasszal.
    Már most utol érte Murkát,ami a gól lövést illeti neki több mint egy szezon alatt jött össze ennyi,az is az utolsó mérkőzésén.Én is abban reménykedek hogy kap elég lehetőséget,és élni is fog vele.De mint írtam már,fizikálisan is fel kell építeni még hiányzik róla pár kiló izom.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Hétf. Ápr. 03, 2017 10:50 am

Potyogtak a gólok az NB I-ben – Összefoglalók

Egy meccsen nem született találat, a többi ötön tizenkilencszer zörgött a háló.

http://www.rangado.hu/tartalom/cikk/417652_potyogtak_a_golok_az_nb_i_ben_osszefoglalok

Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Hétf. Ápr. 03, 2017 8:47 am

Megint a hajrában bukott pontokat a Siófok

Tavasszal már harmadszor bukott a BFC Siófok a hajrában, ezúttal Cegléden hagytak két pontot. Megnyert meccsen Farkas kiállítása hozta meg a fordulatot, a hosszabbítás lejárat után szerzett góllal egyenlítettek a házigazdák.

http://www.sonline.hu/somogy/sport/megint-a-hajraban-bukott-pontokat-a-siofok-717798/

Ceglédi VSE – BFC Siófok 1–1 (0–1)

Merkantil Bank Liga NBII – 27. forduló

Cegléd, Ecsedi László Sportcentrum, 600 néző. Vezette: Szilágyi S. (Garai, Bornemissza)

Ceglédi VSE: Mursits – Nagy S. (Karacs P. – 78.p.), Nánási, Preklet, Farkas A. – Asztalos (Szabó V. – 64.p.) , Takács P. – Peres, Lengyel B., Albert Á. – Tóth M. (Kovács B. – 84.p.). Edző: Miskei Attila

BFC Siófok: Tajti – Tamaskó – Gál M., Czingráber, Farkas N. – Nagy D.,Lázár Zs., Czvitkovics, Kovács D. (Szalai V. – 89.p.) – Kozma (Petneházi – 80.p.), Elek B.(Berde – 74.p.). Edző: Disztl László

Gólszerző:Szabó V. (94.p.) illetve Kovács D. (44.p.)

Piros lap: Farkas N. (72.p. – második sárga lap után)

Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Vas. Ápr. 02, 2017 7:31 pm

colocolo írta:
    Az a baj hogy egy magasabb foci kultúrájú országból jött edző,mint nálunk Oening,Storck nem akar elfogadni semmilyen tanácsot.Biztosak benne hogy amit csinálnak az úgy jó,elég makacsak ahhoz hogy be ismerjék hogy valami már nem működik változtatni kellene.Általában van két módszer csapat építésre,az első van egy adott keret és ahhoz kell meg találni azt a játék formát ,amiből leg jobban ki lehet hozni a játékosokban rejlő lehetőséget.A másik van egy elképzelt játékrendszer,és ahhoz keresed meg lehetőleg a meg felelő játékosokat.De mindig van egy origó ahonnan el kell indulni,az már egy edzői nagyság ha valaki képes belátni hogy az általa elképzelt módszer valami miatt most nem működik.Jelenleg én sem váltanák,de az eredmények fényében nem is zárnám ki a lehetőséget.Szerintem már csak a kupában maradt esélyünk.

Erre írják a kocsmában a 10/10 -et. Storcknál még nem is annyira ,de a miénknél jobban érzem ezt ,hogy csak a maga feje után megy. Bár Storck is ilyen ,de talán neki többször van igaza. Az is lehet ,hogy a Vasasos dolgokat jobban ismerem és emiatt gondolom csak így. Váltani csak akkor váltanék ,ha jobbat találunk. Tőlem lehet német is csak legyen kicsit tapasztaltabb mint Oenning. De egyelőre bízzunk a kupatovábbjutásban és ,hogy talpra állunk a bajnokságban is. Valamint ,hogy a mesterünk tud(megtanul) önkritikát gyakorolni.

Mit szólsz Kovács Dávidhoz? Nagyon örülök a góljának. Remélem lesz még több is neki tavasszal.
    colocolo

Témanyitás by colocolo on Vas. Ápr. 02, 2017 6:54 pm

Vasas1969 írta:
    "Sajnos önerőből,szerencse nélkül ez a csapat nem tud nyerni" ezt érzem én is. Nem is annyira a rendszerrel van a baj ,hanem hogy edzőnk lemondott azokról a játékosokról akikkel jobban működhetett volna és télen sem akart posztra igazolni. Mivel ez elmaradt valóban érdemes lett volna játék rendszert váltani. Mi tényleg nem vagyunk a Barcelona. Ezt a támadó stílust itthon is csak a leggazdagabb legkiemelkedőbb játékosállományú csapat játszhatná. Ezzel szemben a Vidi is sokszor visszaáll és kontrázik.
    Ha nem tud talpra állni most tavasszal a csapat akkor én is félnék Oenninggel neki vágni a következő bajnokságnak. A kiesés ellen küzdenénk vele. Ha sikerül felráznia a fiúkat és összejönne a dobogó vagy a kupa akkor nem hiszem ,hogy megválnának tőle. Azonban könnyen nehéz helyzetbe kerülhetünk a mesterrel ,ha nem látja be a hibáit.
    Amiatt ne aggódj ,hogy nem leszel népszerű. Mi biztos nem fogunk számon kérni. Régóta fűzőm egy ismerősömet aki még Ihász Gáborral játszott együtt a Vasas ifiben. Már kezd hajlani rá ,hogy  jöjjön de fél ,hogy mit szólnánk mert ő sokkal határozottabban megmondaná itt a véleményét. Úgyhogy Te sem fogd vissza magad ,amúgy is érdekel a véleményed . Ne fossz meg bennünket a gondolataidtól avval ,hogy a népszerűségre hajtasz ! Very Happy
    Az a baj hogy egy magasabb foci kultúrájú országból jött edző,mint nálunk Oening,Storck nem akar elfogadni semmilyen tanácsot.Biztosak benne hogy amit csinálnak az úgy jó,elég makacsak ahhoz hogy be ismerjék hogy valami már nem működik változtatni kellene.Általában van két módszer csapat építésre,az első van egy adott keret és ahhoz kell meg találni azt a játék formát ,amiből leg jobban ki lehet hozni a játékosokban rejlő lehetőséget.A másik van egy elképzelt játékrendszer,és ahhoz keresed meg lehetőleg a meg felelő játékosokat.De mindig van egy origó ahonnan el kell indulni,az már egy edzői nagyság ha valaki képes belátni hogy az általa elképzelt módszer valami miatt most nem működik.Jelenleg én sem váltanák,de az eredmények fényében nem is zárnám ki a lehetőséget.Szerintem már csak a kupában maradt esélyünk.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Vas. Ápr. 02, 2017 5:10 pm

Cegléd - Siófok

http://adatbank.mlsz.hu/match/15/0/14967/27/1141705.html

http://www.cegledfoci.hu/elokozvetites.html

A közvetítésben 1-1 lett a meccs . Az eredmények.com-on 1-0-ra nyert a Siófok. A Siófok gólját a Vasas kölcsönjátékosa Kovács Dávid szerezte. Sajnos nem lett győztes gól . Gratulálok neki az első NB2-es góljához.

A hozzászólást Vasas1969 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Ápr. 02, 2017 6:55 pm-kor.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Vas. Ápr. 02, 2017 4:05 pm

colocolo írta:Vasas - Debrecen  2:3

Vasas: Nagy G.6 - Burmeister 5 Vaskó 6 Risztevszki 5 - Kleisz 5 James 5 Berecz 5 Hangya 5 - Gaál 5 Ádám 5 Remili 6

csere: Ádám - Király 6 szünetben
                      Gaál  - Murka 5  62. perc
                      Kleisz - Kulcsár  72. perc

Nagyon mérges vagyok megint ugyanaz a hátul passzolgatós unalmas önmagunkra veszélyes játék,egyéni hibákkal fűszerezve.Sajnos önerőből,szerencse nélkül ez a csapat nem tud nyerni,az edzőnknek meg fogalma.és ötlete sincs mit csináljon.Ami még fájóbb megint a fiatalok tapasztalanságával takarózott,nem meri vállalni a taktikából összeállitásból eredő hibákat.Ami most van az zsák utca,ebben a rendszerben ennyi volt,már mindenki ki ismerte.Nem leszek népszerű de elismerve az eddig elért eredményeket,de én nem szeretném ha ő lenne az edzőnk a következő bajnokságban.

"Sajnos önerőből,szerencse nélkül ez a csapat nem tud nyerni" ezt érzem én is. Nem is annyira a rendszerrel van a baj ,hanem hogy edzőnk lemondott azokról a játékosokról akikkel jobban működhetett volna és télen sem akart posztra igazolni. Mivel ez elmaradt valóban érdemes lett volna játék rendszert váltani. Mi tényleg nem vagyunk a Barcelona. Ezt a támadó stílust itthon is csak a leggazdagabb legkiemelkedőbb játékosállományú csapat játszhatná. Ezzel szemben a Vidi is sokszor visszaáll és kontrázik.
    Ha nem tud talpra állni most tavasszal a csapat akkor én is félnék Oenninggel neki vágni a következő bajnokságnak. A kiesés ellen küzdenénk vele. Ha sikerül felráznia a fiúkat és összejönne a dobogó vagy a kupa akkor nem hiszem ,hogy megválnának tőle. Azonban könnyen nehéz helyzetbe kerülhetünk a mesterrel ,ha nem látja be a hibáit.
    Amiatt ne aggódj ,hogy nem leszel népszerű. Mi biztos nem fogunk számon kérni. Régóta fűzőm egy ismerősömet aki még Ihász Gáborral játszott együtt a Vasas ifiben. Már kezd hajlani rá ,hogy jöjjön de fél ,hogy mit szólnánk mert ő sokkal határozottabban megmondaná itt a véleményét. Úgyhogy Te sem fogd vissza magad ,amúgy is érdekel a véleményed . Ne fossz meg bennünket a gondolataidtól avval ,hogy a népszerűségre hajtasz ! Very Happy

Juhos2

Témanyitás by Juhos2 on Vas. Ápr. 02, 2017 3:18 pm

colocolo írta:Vasas - Debrecen  2:3

Vasas: Nagy G.6 - Burmeister 5 Vaskó 6 Risztevszki 5 - Kleisz 5 James 5 Berecz 5 Hangya 5 - Gaál 5 Ádám 5 Remili 6

csere: Ádám - Király 6 szünetben
                      Gaál  - Murka 5  62. perc
                      Kleisz - Kulcsár  72. perc

Nagyon mérges vagyok megint ugyanaz a hátul passzolgatós unalmas önmagunkra veszélyes játék,egyéni hibákkal fűszerezve.Sajnos önerőből,szerencse nélkül ez a csapat nem tud nyerni,az edzőnknek meg fogalma.és ötlete sincs mit csináljon.Ami még fájóbb megint a fiatalok tapasztalanságával takarózott,nem meri vállalni a taktikából összeállitásból eredő hibákat.Ami most van az zsák utca,ebben a rendszerben ennyi volt,már mindenki ki ismerte.Nem leszek népszerű de elismerve az eddig elért eredményeket,de én nem szeretném ha ő lenne az edzőnk a következő bajnokságban.

Igen. Engem is megütött a fiatalokra való hivatkozása. Mintha nem is élne jó egy éve köztük. Ez nem volt fair.
    Vasas1969

Témanyitás by Vasas1969 on Vas. Ápr. 02, 2017 3:03 pm

Juhos2 írta:

Igen, én is Vidával nyugtatom magam. /?/
    Végre James a kezdőben, de nyomokban sem hasonlított a szerdai önmagára. Ettől függetlenül a bizalmat megszavaznám neki. A loki kocsmában sem nagyon hitték, hogy Könyves betalál. Szerintem a góljáig értékelhetetlen volt. Megnyugvással vettem tudomásul, hogy már nem nálunk játszik.
    A mérkőzés összefoglalóját megnézve, ez a rengeteg kontra. Egyszerű, edzőbarát lett ellenünk játszani.
    Egyben bízom.
    Ha Oening marad, végre talál egy-két németet a nagy számok törvénye alapján aki meghatározó játékosa tud lenni /pozitív értelemben/ a következő év csapatának.

Mindenképpen játsszon James ,főleg amíg Vida 100%-os nem lesz. Különben soha nem kapunk képet róla ,hogy mire képes. Bár szerintem inkább akkor lehet jó amikor rombolni kell ,az építkezés kevésbé az ő műfaja. Mindig hiányolom a hétközi edzőmeccseket ,erre sajnos már nem lesz lehetőség a sűrű program miatt. Pedig megnéztem volna mire képes középső védőként ,igaz nem valami labdabiztos ,de Vaskónál és Debreceninél gyorsabbnak tűnik.
    Azért érdekes ,hogy azt a Könyvest sikerült lenulláznunk aki előtte élete legjobb szezonját játszotta. Remélem Gaál nem jut erre a sorsra.
    Igen a kontrák miatt ez az időszak már kezd a Szanyó éra végére emlékeztetni ,bár az erőnlétünk most talán jobb valamivel mint akkor.
    Ha marad Oenning és valóban le lesznek cserélve a németek még mindig kérdéses ,hogy Jámbor úr pénztárcája elbír e náluk jobbakat? Az tény ,hogy mindenképpen jobb játékosokra van szükség ,de lehet ,hogy más országban kellene körülnézni.

Sponsored content

Témanyitás by Sponsored content

Pontos idő: Szomb. Jún. 24, 2017 10:51 am