Alcsúti Polgári Ökrök

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alcsúti Polgári Ökrök

politika, beszélgetés, hírek, konzervipar


+4
colocolo
Síposúr
csaposur
VasasTata
8 posters

    Hajrá Vasas örökké !!!

    Juhos2
    Juhos2


    Hozzászólások száma : 884
    Join date : 2016. Jun. 18.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Juhos2 Pént. Aug. 26, 2016 3:41 pm

    Vasas1969 írta:Mifocink : KERÉKGYÁRTÓ GYÖRGY
    Vendégtoll rovat: "Cáfolj rám, avagy legyen ősszel is Vasas-nyár!"

    Rögtön az elején be kell avatnom az Olvasót egy személyes titkomba. Van egy szörnyű pszichés problémám. Azt képzelem, hogy ha egy jó szériát futó csapatnak én is elkezdek szurkolni, akkor az azonnal vesztes csapattá válik. A betegségem annyira szörnyű, hogy erre számos példát fel is tudok sorolni.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Vasasfardi



    Úgy éreztem, valami megtörik, amikor az Európa-bajnokságon a magyar válogatott megverte Ausztriát. A gyógyulás érzése még akkor is tartott, amikor Izland és Portugália ellen játszottunk, hiszen tudjuk: előbbi esetben 1-1-re, utóbbiban 3-3-ra győztünk. Ember (ez alatt a válogatott szurkolóit értem) nincs, aki ezt cáfolná.

    A sors úgy hozta, hogy a július hónapot Erdélyben töltöttem, elejétől végig. Volt dolgom elég, az itthoni eseményekbe csak esténként, panzióbeli szobámban kapcsolódtam be, természetesen az internet segítségével. Először végtelen boldogság öntött el, amikor a Vasas futballcsapatának győzelmeiről olvastam, aztán végtelen riadalom: azon gyötrődtem, mi lesz, ha hazajövök, és végre megint jegyek váltok a Fáy utcába? Vagy ha televízión próbálom megnézni valamelyik újabb mérkőzést?

    A gyötrelmen felül kerekedett a kíváncsiság, és – mivel családi látogatáson voltunk éppen vidéken – képernyőn megnéztem az Újpest elleni meccset.

    Tessék, mondtam magamnak, csak ennyi kellett.
    Megnéztem – a csapat vesztett. Most mi legyen?
    Tényleg én leszek a csapat szerencséjének elrontója?

    Aztán, ahogyan az Európa-bajnokság idején, megint elkezdődött valami csoda. Az olimpiáról a klub sportolói egyre-másra hozták el az érmeket, néhány napig Vasas-olimpiáról és Vasas-nyárról beszéltünk.


    És ebben a csodás hömpölygésben lejátszott a Ferencváros elleni mérkőzés, idegenben.
    Úgy alakult, hogy a második félidő kezdő rúgásánál kapcsolódtam be.

    Félve, rettegve.
    1-1, állapítottam meg, ebből bármi lehet.

    Tudtam, hogy ha jót akarok a csapatnak, NEM szabad néznem, de nem voltam képes felállni a képernyő elől. Azért szurkoltam, hogy a tavalyi bajnok ne találjon be, hogy kitartson a Vasas, és bekönyvelhessen egy morálisan igen értékes X-et itt a szezon elején.

    És akkor a félidő végén bevágódott az a bizonyos második.

    Megnyugodtam. A Vasas most annyira jó, hogy rám tudott cáfolni. Mit sem törődött az én szerencserontó átkommal, fittyet hányt rá, csak játszott.

    És nyert.

    Holnap este a Honvéddal ütközünk meg itthon.
    Én ott leszek a Hajdú utca felőli lelátón.
    Nem kérek mást a fiúktól, csak egyet: cáfoljanak megint rám!
    És akkor kitarthat még egy picit ez a Vasas-nyár.




    Ezek a gondolatok sok emberben felmerülhettek az évek alatt.
    Néha én is éreztem így, de mindig arra gondoltam, ha nem tartok ki mellette /legalább a jelenlétemmel, jeggyel, bérlettel/ akkor megint kevesebben leszünk. Úgyis annyi ismerősöm hagyta abba a meccsre járást, hogy néha fáj.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Csüt. Aug. 25, 2016 4:44 pm

    A honlapról:
    Oenning a fizikai tesztek hátteréről

    A Testnevelési Egyetem területén állapotfelmérő tesztet végeztek el labdarúgóink, a felnőtt válogatott tagjaival együtt, szerda délután. A hangsúly az állóképességen, illetve az edzéstervezés elősegítésén volt. Michael Oenning vezetőedzőt kérdeztük ennek hátteréről.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 3032743-00190100




    Játékosaink tegnap állapotfelmérő teszten vettek részt. Mi volt a pontos feladatuk?


    - Az úgynevezett „lépcsőtesztet” kellett megcsinálniuk. Ennek a lényege, hogy a tesztalanyoknak lépcsőzetesen növelik a terhelését egészen az elfáradásig. Ezt a tesztet kerékpáron, vagy futópadon szokták végezni. Célja, hogy felmérje a játékosok aktuális fizikai állapotát, valamint meghatározza azt a szintet, ahol adott játékos a legjobban képes teljesíteni. Ezeket az adatokat pedig az edzéstervezésben fel tudjuk használni.

    Pontosan hogyan folyik le egy ilyen teszt?

    - A játékos elkezdi a futást, és állandó időközönként növeljük a sebességet, egészen addig, amíg a játékos bírja, és félbe nem kell szakítani a műveletet. A lépcsős váltásoknál – általában 5-6 ilyen lehet - a játékosok fülcimpájából vért vesznek és megmérik a benne lévő laktát (lebomlott tejsav) mértékét. A tejsav a szervezetben mindig folyamatosan termelődő magas energiaértékű organikus sav, aminek mennyisége a fizikai terhelés hatására egyre növekszik. Ez a közismert „elsavasodás”, ami a fáradtság emelkedésével nő.
    Ez az érték segíti meghatározni azt, hogy a játékos milyen fáradtsági állapotban van, illetve az értékek grafikus elemzésekor megállapítható, hogy milyen terhelés alatt teljesít a legjobban. Az eredmények olyan két-három nap múlva lesznek meg.

    Hogyan tudja ez a módszer segíteni az edzések megtervezését?

    - Egyrészt ebből pontos információkat szerzünk az adott játékos állóképességéről, valamint meg tudjuk határozni, hogy erőnléti vagy állóképességi edzéseknél milyen intenzitásfokot állapítsunk meg az egyes játékosok számára. A játékosok beoszthatóak lesznek a velük hasonló intenzitásfok szerinti csoportba és így hatékonyabban és differenciáltabban végezhető majd az edzésmunka.

    A látottak alapján elégedett a játékosokkal?

    - Amit láttam, azzal igen. A játékosaim komolyan vették a tesztet, megerősítették bennem azt, hogy erőnlétileg jól állnak. Emellett az ő érdekük is az, hogy e téren is minél jobban fejlődjenek.

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Csüt. Aug. 25, 2016 4:32 pm

    Csakfoci:
    Storck a magyar játékosok erőnlétéről, Bergről és az NB I első 7 fordulójáról

    A klubok zöme másképp méri a játékosokat, mint ahogy azt a kapitány igényelné.




    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 93612-storck-a-magyar-jatekosok-eronleterol-bergrol-es-az-nb-i-elso-7-fordulojarolhttp://www.csakfoci.hu/valogatott/93612-storck-a-magyar-jatekosok-eronleterol-bergrol-es-az-nb-i-elso-7-fordulojarol


    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Storckmeres
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Csüt. Aug. 25, 2016 3:17 pm

    Mifocink : KERÉKGYÁRTÓ GYÖRGY
    Vendégtoll rovat: "Cáfolj rám, avagy legyen ősszel is Vasas-nyár!"

    Rögtön az elején be kell avatnom az Olvasót egy személyes titkomba. Van egy szörnyű pszichés problémám. Azt képzelem, hogy ha egy jó szériát futó csapatnak én is elkezdek szurkolni, akkor az azonnal vesztes csapattá válik. A betegségem annyira szörnyű, hogy erre számos példát fel is tudok sorolni.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Vasasfardi



    Úgy éreztem, valami megtörik, amikor az Európa-bajnokságon a magyar válogatott megverte Ausztriát. A gyógyulás érzése még akkor is tartott, amikor Izland és Portugália ellen játszottunk, hiszen tudjuk: előbbi esetben 1-1-re, utóbbiban 3-3-ra győztünk. Ember (ez alatt a válogatott szurkolóit értem) nincs, aki ezt cáfolná.

    A sors úgy hozta, hogy a július hónapot Erdélyben töltöttem, elejétől végig. Volt dolgom elég, az itthoni eseményekbe csak esténként, panzióbeli szobámban kapcsolódtam be, természetesen az internet segítségével. Először végtelen boldogság öntött el, amikor a Vasas futballcsapatának győzelmeiről olvastam, aztán végtelen riadalom: azon gyötrődtem, mi lesz, ha hazajövök, és végre megint jegyek váltok a Fáy utcába? Vagy ha televízión próbálom megnézni valamelyik újabb mérkőzést?

    A gyötrelmen felül kerekedett a kíváncsiság, és – mivel családi látogatáson voltunk éppen vidéken – képernyőn megnéztem az Újpest elleni meccset.

    Tessék, mondtam magamnak, csak ennyi kellett.
    Megnéztem – a csapat vesztett. Most mi legyen?
    Tényleg én leszek a csapat szerencséjének elrontója?

    Aztán, ahogyan az Európa-bajnokság idején, megint elkezdődött valami csoda. Az olimpiáról a klub sportolói egyre-másra hozták el az érmeket, néhány napig Vasas-olimpiáról és Vasas-nyárról beszéltünk.


    És ebben a csodás hömpölygésben lejátszott a Ferencváros elleni mérkőzés, idegenben.
    Úgy alakult, hogy a második félidő kezdő rúgásánál kapcsolódtam be.

    Félve, rettegve.
    1-1, állapítottam meg, ebből bármi lehet.

    Tudtam, hogy ha jót akarok a csapatnak, NEM szabad néznem, de nem voltam képes felállni a képernyő elől. Azért szurkoltam, hogy a tavalyi bajnok ne találjon be, hogy kitartson a Vasas, és bekönyvelhessen egy morálisan igen értékes X-et itt a szezon elején.

    És akkor a félidő végén bevágódott az a bizonyos második.

    Megnyugodtam. A Vasas most annyira jó, hogy rám tudott cáfolni. Mit sem törődött az én szerencserontó átkommal, fittyet hányt rá, csak játszott.

    És nyert.

    Holnap este a Honvéddal ütközünk meg itthon.
    Én ott leszek a Hajdú utca felőli lelátón.
    Nem kérek mást a fiúktól, csak egyet: cáfoljanak megint rám!
    És akkor kitarthat még egy picit ez a Vasas-nyár.


    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Csüt. Aug. 25, 2016 3:07 pm

    Mifocink:FEHÉR GYÖRGY
    Alázat...Szerénység...

    Mindenki a Vasas menetelésén ámul. Igaz, még messze a bajnokság vége, és nem sokan fogadnának arra, hogy az angyalföldi csapat ott lesz a dobogó közelében a végén, mégis sokakat meglepett a piros-kékek szereplése. Ma pedig kiderült a titok. Ez pedig nem más, mint szakmai alázat és…szerénység.




    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 ?p=6076http://www.mifocink.com/?p=6076


    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Vasasfradi

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Csüt. Aug. 25, 2016 2:54 pm

    Csakfoci.hu
    Válogatott: "Storck beáldozza a vb-t, kísérletezni fog"

    Megszólalt a volt szövetségi kapitány, aki Bogdánt behívná, de Angliából elvinné, és nem lepődött meg azon, hogy nem kapkodtak az Eb után a magyar játékosokért.




    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 93632-valogatott-storck-bealdozza-a-vb-t-kiserletezni-foghttp://www.csakfoci.hu/valogatott/93632-valogatott-storck-bealdozza-a-vb-t-kiserletezni-fog


    "A kétszeres magyar bajnok edző szerint az sem véletlen, hogy az NB I-et vezető Vasas több játékossal is képviselteti magát a német kapitány keretében.

    - A Vasas fejlődött, nem ismerem ugyan az edzőjüket és nem is járok ki, de amit eddig láttam, az az volt, hogy hagyja játszani a játékosokat, van egy rendszerük, jól csinálják a mélységi passzokat és vannak kreatív, sokat futó labdarúgóik. Nincsenek agyonszabályozva a futballisták, bejátsszák az egész pályát. A pontrúgásokban is nagyon jók. De itt is kijön a német mentalitás, ha azt látja az újságban, hogy "vaskóznak", akkor nem teszi be a csapatba. És látszik, hogy alkalmazkodni akar mindig az ellenfelek játékához, ez az én időmben nem volt mindig így, ami viszont az ellenfélnek nagyon jó. El kell rontani az ellenfél játékát, a Vasas edzőjénél érzem, hogy a gyenge pontokat támadja és az erősségeket levédekezi."

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Csüt. Aug. 25, 2016 11:38 am

    Juhos2 írta:

    Ez a forduló odavert.
    Mondjuk ezen a meccsen nem tudtam melyik ujjamat harapjam.
    Dorog, Kozármislény, Csaba.

    A Loki kocsmában egy Losik nicknevű drukker írta:" Ezek szerint nem minden a nagy fizetés. A Puskás is kapott egy ötöst Békéscsabán, pedig még meg sem kezdődött a suli."

    Very Happy

    Most van a piacon azért egy csomó magyar játékos. Aki most jól nyúl bele az a csapat elérheti a céljait akár az NB2-ben akár a mennyeiben. A Gyirmóttól pl többet vártam. Igaz Urbányi közbejött és sikeresen szétbassza azt a csapatot.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 93618-nb-i-negy-jatekosatol-is-szabadulna-az-ujonchttp://www.csakfoci.hu/magyar-foci/nb-i/220-gyirmot/93618-nb-i-negy-jatekosatol-is-szabadulna-az-ujonc

    Egy Novák - Máté vagy Novák - Simon kölcsönadásos cserével sem járnánk rosszul.

    A Szpari káozása engem is ledöbbentett ,ahogy a Puskásé is. A Siófokra is ráférne még az erősítés. Például Murka is többet tudna segíteni nekik mint az előző szezonban. Na erről eszembe is jutott még 1-2 gondolat ,de majd este folytatom.

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Csüt. Aug. 25, 2016 11:13 am

    sonline.hu
    Labdarúgó NB II: véget ért a Siófok hazai sorozata

    SIÓFOK | Három hazai siker után kikapott az újonc Dorogtól a BFC Siófok, mely ebben a szezonban képtelen kapott gól nélkül lehozni egy bajnoki mérkőzést a Labdarúgó NB II-ben.




    BFC Siófok–Dorog 0–2 (0–1)

    Siófok, Városi Stadion, 1000 néző. Vezette: Berke B.

    Kár szépíteni három győzelem után nagyon gyenge teljesítménnyel rukkoltak elő saját közönségük előtt a balatoniak az újonc Dorog ellen, kapura szinte semmi veszélyt nem jelentettek. Az első védenivalója a nyolcvanötödik percben volt Szemerédi kapusnak, akinek ekkor – a hajára támadóvá előlépett – Szalai lövését kellett hárítani, ám addig nem találtak kaput a balatoniak... A gyenge támadójáték mellett viszont hozták a megszokott védekezési hibákat hátul, így könnyedén nyert az újonc. Az első gól előtt Tamaskó ellen ítéltek – talán ezúttal is kicsit túl szigorúan – büntetőt, amit Perovics értékesített. A második gólt is Tamaskó hozta össze Szalaival karöltve, a „tőlük indult” akció végén a kapufáról kipattanó labdát Tóth rúgta a hálóba. Hogy nem lett nagyobb a vereség arról Mészáros tehet, aki ajtó-ablak helyzetben, a gólvonal előtt álló saját játékostársát találta el! Három győzelem után nagyon csalódott nézők távoztak a stadionból...

    A balatoniak egy olyan szerény(ebb) képességű, ám alázatos, harcos, fegyelmezett futballt bemutató csapattól kaptak ki, mely eddig minden bajnokiján kapott gólt. Elekék az elsők ebben a szezonban, akik képtelenek voltak bevenni a dorogi kaput, s immár két meccs óta gólképtelenek. Hátul viszont igen gólképesek, hiszen már kilenc kapott gólnál járnak. Nincs bajnoki kapott gól nélkül, négy csapat kapott csak a siófokiaknál több találatot az eddigi hat forduló alatt.

    BFC Siófok: Tajti – Tamaskó (Szilágyi 62.p), Szalai, Czingráber, Farkas N. – Nagy D., Futó, Berde (Kozma 58.p), Gréczi (Kovács D. 69.p) – Elek, Berki P. Edző: Goran Kopunovic.

    Dorog: Szemerédi – Grabant, Berkó, Bora, Fekecs – Kovács I. – Szedlár (Kövári R. 46.p), Tóth M., Mészáros, Medgyes (Icsó 87.p) – Perovics (Bor D. 51.p). Edző: Németh Szabolcs.
    Gólszerzők: Perovics 11-esből 42., Tóth M. 59. perc.

    MESTERMÉRLEG


    Goran Kopunovic: – Katasztrófa volt számunkra ez a mérkőzés, a Dorog minden tekintetben lefutballozott bennünket. Ellenfelünk sokkal agresszívebben, gólratörőbben játszott.

    Németh Szabolcs: – Amit a héten az edzéseken elterveztünk és gyakoroltunk, a Siófok ellen maximálisan végrehajtottuk. Dicséretes, hogy játékosaim lelkesedése a mérkőzés végig kitartott.

    Juhos2
    Juhos2


    Hozzászólások száma : 884
    Join date : 2016. Jun. 18.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Juhos2 Csüt. Aug. 25, 2016 10:57 am


    Ez a forduló odavert.
    Mondjuk ezen a meccsen nem tudtam melyik ujjamat harapjam.
    Dorog, Kozármislény, Csaba.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Szer. Aug. 24, 2016 6:22 pm

    A honlapról:
    Vancsa: Nem bontottunk szerződést Könyvessel

    Sajtóhírekkel ellentétben a Vasas FC nem bontott szerződést Könyves Norberttel, ám eladásáról több csapattal is tárgyal.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Pic2_2090


    Vancsa Miklós, a Vasas FC ügyvezető igazgatója reagált egyik játékosunk kapcsán megjelent hírekre.

    "Könyves Norbert érték a Vasas számára, ezért fel sem merült a közös megegyezéssel történő szerződésbontás. Azonban a játékos eladásáról valóban tárgyalunk. Több csapat is érdeklődik a támadó iránt, így a Debrecen is. Amennyiben a Vasas FC-nek sikerül megegyezni egy érdeklődő klubbal az eladás feltételeiről és így pont kerül az ügy végére, erről a klub honlapján tájékoztatni fogjuk a közvéleményt. Véleményem szerint Könyves Norbert eladása néhány napon belül realizálódhat" – közölte az ügyvezető igazgató.

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Szer. Aug. 24, 2016 5:55 pm

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Szer. Aug. 24, 2016 5:20 pm

    Juhos2 írta:

    Nézd a pozitív oldalát. Tölünk megy valaki Debrecenbe aki /sajnos/ be se fért a kezdőbe. Nehezen hihető szerintem.
    De különben teljesen egyetértek veled.

    Legalább csere lenne ,mert így a tulaj csak elbukott egy valag pénzt. Remélem lesz még valami fejlemény és egy kicsit jobban jövünk ki az egészből.
    Nem tudom milyen lesz a loki 5 érkezője (ill csak Könyvest),de Tisza távozásával arra gondoltam ,hogy elfogyott a pénzük és feladják ezt az évet. Megpróbálnak egy új csapatot felépíteni és emiatt biztosan mögöttünk végeznek.
    Lehet ,hogy hülyeség ,de még Kertész is jobb lenne a semminél. Igaz csak az NB3-as csapatukban játszik ,de arra jó lenne ,hogy kontrából a végén elszaladjon. Ő legalább gyors, csak ki kellene ugratni.
    Juhos2
    Juhos2


    Hozzászólások száma : 884
    Join date : 2016. Jun. 18.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Juhos2 Szer. Aug. 24, 2016 4:35 pm

    Vasas1969 írta:NSO:
    NB I: szerződést bontott a Vasas támadója, Debrecenbe tart

    A Nemzeti Sport információi szerint a labdarúgó NB I-ben szereplő Vasas közös megegyezéssel szerződést bontott Könyves Norberttel, aki a DVSC-nél folytatja a pályafutását.




    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Nb-i-szerzodest-bontott-a-vasas-tamadoja-debrecenbe-tart-2522109http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/nb-i-szerzodest-bontott-a-vasas-tamadoja-debrecenbe-tart-2522109



    Nagyon sajnálom és nem is nagyon értem . Nem állunk jól szélsőkkel. Talán jön még valaki ?

    Nézd a pozitív oldalát. Tölünk megy valaki Debrecenbe aki /sajnos/ be se fért a kezdőbe. Nehezen hihető szerintem.
    De különben teljesen egyetértek veled.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Szer. Aug. 24, 2016 1:45 pm

    NSO:
    NB I: szerződést bontott a Vasas támadója, Debrecenbe tart

    A Nemzeti Sport információi szerint a labdarúgó NB I-ben szereplő Vasas közös megegyezéssel szerződést bontott Könyves Norberttel, aki a DVSC-nél folytatja a pályafutását.




    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Nb-i-szerzodest-bontott-a-vasas-tamadoja-debrecenbe-tart-2522109http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/nb-i-szerzodest-bontott-a-vasas-tamadoja-debrecenbe-tart-2522109



    Nagyon sajnálom és nem is nagyon értem . Nem állunk jól szélsőkkel. Talán jön még valaki ?
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Szer. Aug. 24, 2016 8:34 am

    A honlapról:
    Ristevski: Nem kényelmesít el a jelenlegi helyzetünk

    Kire Ristevski az eddig eltelt hét fordulóban rendre csapatunk legjobbjai között volt. Nemcsak védőmunkájával emelkedik ki, hanem lendületes előretöréseivel is felhívja a magára a figyelmet.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Pic2_2085



    Megszületett az idei első döntetlenünk. Nem ez volt a szezon legkönnyebb meccse számunkra. Milyen volt a mérkőzés?

    - Úgy gondolom, nagy lehetőségünk volt nyerni a DVTK otthonában, mert a második félidőben sok helyzetet alakítottunk ki. Megmutattuk mindenkinek, hogy mi vagyunk a jobb csapat, de nem sikerült végül a győztes gólt megszereznünk.

    Ezzel az eredménnyel továbbra is élen állunk a bajnokságban. Milyen pluszt adhat ez a háromhetes bajnoki szünetre, illetve a te esetedben a válogatottban történő szereplésedhez?

    - Annyiban mindenképpen erőt ad a továbbiakhoz, hogy azzal a tudattal megyek majd ebben az időszakban vissza a nemzeti válogatotthoz, hogy mi vezetjük a tabellát. Jelenlegi állapotunk azonban nem fog minket elkényelmesíteni. Keményen fogunk továbbra is dolgozni, és nem fogjuk lazán venni a következő fordulókat sem, mert hosszú még a szezon.

    A macedón válogatottal Albánia ellen fogsz játszani. A két ország egymás elleni mérkőzései igazi rangadónak számítanak. Mit vársz ettől a meccstől?

    - Parázs hangulatú, kiélezett meccsre számítok, mivel az albánok otthon több tízezer fanatikus szurkolót vonzanak. Játszottam már ott, így ismerem a mentalitásukat. Nagyon nehéz lesz, de azért megyünk oda, hogy egyenlő felekként megmutassuk: tudunk minőségi futballt játszani. És remélem, sikerélménnyel felvértezve, egészségesen térhetek vissza a Vasashoz.

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Kedd Aug. 23, 2016 9:55 pm

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Kedd Aug. 23, 2016 9:51 pm

    Juhos2 írta:Ez most megütött.
    Az Üllőin már megszédült, most megint. Leült. Még tudott kommunikálni. Egyből hívták a mentőt. Amikor beültették a tolókocsiba láttam rajta, hogy nem tudja hol van. Hívták a fiát Pakson. És ennyi.
    Szerintem mindannyian így szeretnénk nyugdijasok lenni. Beült a kocsiba, irány Pest. Meccs. Volt egy üres lakása Pesten, ott aludt. Akár Angyalföld, akár máshol játszott a csapat ő ott volt. Ha éjjel érkeztünk haza, leszállt valahol a buszról és elindult hazafelé a sötétben. Én csodáltam.
    Isten nyugosztalja.

    Egész nap bútort pakoltunk és ilyen szomorú hírre kell belépnem.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Szurkolotarsunkat_gyaszoljuk-2088http://www.vasasfc.hu/hirek/szurkolotarsunkat_gyaszoljuk-2088

    Sajnos én nem ismertem ,de én is valami hasonlóról álmodom mindig , hogy legyen egy kis üres lakásom a stadi közelében és eltudjon beszélgetni még az ember a meccs után a drukkertársakkal, ne kelljen rohannia hazafelé. Nagyon sajnálom ,hogy nem látogathatja még 1-2 évtizeddel tovább szeretett csapata meccseit. Szomorú ,hogy ilyen rövid ideig élvezhette a nyugdíjas éveit. Részvétem a hozzátartozóinak.
    Juhos2
    Juhos2


    Hozzászólások száma : 884
    Join date : 2016. Jun. 18.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Juhos2 Kedd Aug. 23, 2016 3:45 pm

    Ez most megütött.
    Az Üllőin már megszédült, most megint. Leült. Még tudott kommunikálni. Egyből hívták a mentőt. Amikor beültették a tolókocsiba láttam rajta, hogy nem tudja hol van. Hívták a fiát Pakson. És ennyi.
    Szerintem mindannyian így szeretnénk nyugdijasok lenni. Beült a kocsiba, irány Pest. Meccs. Volt egy üres lakása Pesten, ott aludt. Akár Angyalföld, akár máshol játszott a csapat ő ott volt. Ha éjjel érkeztünk haza, leszállt valahol a buszról és elindult hazafelé a sötétben. Én csodáltam.
    Isten nyugosztalja.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Aug. 22, 2016 11:46 am

    NB1.hu
    Reakciók az NB I 7. fordulójának mérkőzéseiről

    Összefoglalók, értékelések, érdekességek! FOLYAMATOSAN FRISSÜL!




    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Reakciok-az-nb-i-7-fordulojanak-merkozeseirolhttp://nb1.hu/otp-bank-liga/reakciok-az-nb-i-7-fordulojanak-merkozeseirol


    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Aug. 22, 2016 11:32 am

    A honlapról:
    Ádám: Jöhet a válogatott

    A Diósgyőrben bombagólt szerző Ádám Martin beszélt a mérkőzésről és az előtte álló feladatokról.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Pic2_2084



    A DVTK-Vasas mérkőzés 37. percében Ádám Martin, Remili perdítése után, 20 méterről ballal óriási gólt lőtt.

    Gratulálok a gólodhoz, ami vetekszik az Újpestnek tavasszal lőtt kapásgóloddal! Hogyan emlékszel vissza a találatodra?


    - Vidus felpasszolta a labdát Mohának, aki felperdítette, így elém került. Ballal megtoltam, amivel egyúttal becsaptam Tamást. Láttam, hogy Rados kinn áll az ötösnél, egy pillanat alatt eldöntöttem, hogy rálövöm. Így tettem és bár nem teljesen a jobb sarokba ment, hála Istennek gól lett. Ez már a harmadik találatom idén. Az első az MTK ellen 3 pontot ért, a második a Debrecen ellen vesztes állásnál egyenlítő találat és a mostani, ami egy pontra volt jó.

    Mennyire volt nehéz mérkőzés megítélésed szerint?

    - Diósgyőrben játszani sosem könnyű. A nézők nagyszerű hangulatot tudnak teremteni. Bár a mostani kevesebb, mint 3 ezres nézőszám hozzájuk képest kevésnek mondható. Úgy érzem az első félidőt gyengébben kezdtük. A bekapott gól sosem jön jókor, de szerencsére szinte azonnal tudtunk válaszolni. A szünetben a mester feltüzelt minket. Úgy érzem a második félidőben mi irányítottuk a mérkőzést, voltak gólhelyzeteink, de ezúttal nem sikerült a győztes gólt bevinnünk. És mivel ellenfelünk is olykor veszélyeztetett, így alapvetően elégedett vagyok az egy ponttal.

    Hét forduló után két ponttal vezetjük a bajnokságot az FTC előtt. Kevesen gondolhatták, hogy így állunk majd.

    - Ez így igaz. Természetesen arra törekszünk, hogy minden mérkőzés végén győztesen hagyjuk el a pályát. Ez az akarat, az egymásért való küzdés eredményezhették az eddigi jó szereplést.

    Most következik háromhetes bajnoki szünet. Mi vár rád ez alatt?


    - Meghívót kaptam az U21-es válogatottba. Remélem, hogy új impulzusokat kapok, másfajta edzésmódszerrel és környezetben, majd kiváló formában térhetek vissza a csapathoz. A 16 nap alatt várhatóan játszunk a felnőtt válogatottal felkészülési meccset, majd Eb selejtező vár ránk Gyirmóton Liechtenstein ellen és végül Lengyelország ellen egy edzőmeccsel zárul a bő két hét.

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Aug. 22, 2016 11:12 am

    Juhos2 írta:

    Igen az az Újpest meccs nekem is nagyon megvan. Pont ott ültem.

    Kire többször került helyzetbe a baloldalon, de nem tudta gólra váltani. Könyves csere. Az elsőből kilőtte a hosszút. Jó meglátás volt Oeningtől.

    A mester kemény német profikhoz szokott. Könyvesnek meg lelke van amit ápolni kellene. Valószínűleg teljesen belegörcsölt a bizonyítási vágyba meg ,hogy lehetőséget sem kap rá. Pont erről szoktak beszélni a légiósaink ,hogy gólt rúgtak és utána a következőn mégse játszottak  és szép lassan feladták . Sajnos senkinek se jó ez a helyzet ,de amíg csak 11 játékost küldhetnek pályára az edzők lesznek ilyen esetek.
    Küldök itt priviben egy videót.
    Juhos2
    Juhos2


    Hozzászólások száma : 884
    Join date : 2016. Jun. 18.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Juhos2 Hétf. Aug. 22, 2016 10:55 am

    Vasas1969 írta:

    Úgy látszik teljesen elment az önbizalma és nem is hisz talán már benne ,hogy a csapatba kerülhet. Pedig benne meglenne az a lendület ami segíthetett volna a javunkra eldönteni tegnap a meccset. Az MTK-ban és a Paksban is volt ilyen időszaka amikor padlón volt. Amikor edzőmeccset játszottunk Pakson , elég jó volt ellenünk Könyves és a bajnokságban is ment már neki ,akkor ott a hazai nézők a volt edzőt Horváth Ferit szidták mert nem játszatta . Csertői alatt viszont remek formába lendült.
    Szerintem kevesebb lehetőséget kapott mint érdemelt volna. Gondolok itt pl arra ,hogy a tavaszi Újpest meccs után is kimaradt . Vaskó is nehezen viseli amikor nem játszik egy jó játék után . Könyves meg önbizalom terén jóval gyengébben állhat. Talán egy Csernus vagy valaki foglalkozhatna vele. Bár az is igaz ,hogy nem az első játékos volna aki a Vasasban elfelejtett focizni.

    Örülök ,hogy bánkódtak a fiúk. Viszont ez a tegnapi DVTK szinte mindenkit megvert volna tegnap a mennyeiből. Csak az a baj ,hogy a többi riválissal majd Elek nélkül játszanak ,mert szerintem  biztosan  külföldre megy. Több izraeli csapatot is emlegettek vele kapcsolatban. Ő meg a tankos gyerek volt tegnap a diók gerince. Ha ők nincsenek a pályán behúztuk volna a meccset.



    Igen az az Újpest meccs nekem is nagyon megvan. Pont ott ültem.
    Kire többször került helyzetbe a baloldalon, de nem tudta gólra váltani. Könyves csere. Az elsőből kilőtte a hosszút. Jó meglátás volt Oeningtől.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Aug. 22, 2016 10:55 am

    colocolo írta:
              Dvtk : Vasas  1:1

         Vasas: Nagy G.0 - Szivacski 3 Korcsmár 4 Debreceni 4 Risztevszki 4 - Vida 4 Berecz 4 Hangya 4 - Ádám 4 Pavlov 3 Remili 5

                csere: Ádám - Saglik   69.perc
                         Risztevszki - Vaskó  81.perc
                         Remili - Novák     81.perc


    Azt nem mondanám hogy elégedetlen vagyok,inkább azt van egy kis hiányérzetem nyerhető mérkőzés volt.Megnézem még egyszer ha lehet,nem akarok kritizálni senkit így első indulatból meg nem is illik .Most amikor az első helyen van a csapat mit akarhat még egy Vasas drukker ,örüljünk az eddigi eredménynek és bízzunk benne ha hibáinkat kijavitjuk még sok örömünk lesz a csapatban.
                     

    Érdekes ,hogy Mohát látták a legjobbnak ,mert elég sok hibája volt ,de értékelem ,hogy hajtott és akart. Majd még visszatérek később a hozzászólásodra , addig küldöm a szokásos privit.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Aug. 22, 2016 10:29 am

    Juhos2 írta:

    Könyvest megemlítettem tegnap valakinek, aki ki szokott menni edzésekre is. Azt mondta Murkáék sokkal jobban hajtanak, Könyves néha olyanokat hibázik, hogy fogják a fejüket. Én csak hitetlenkedve hallgattam.

    Úgy látszik teljesen elment az önbizalma és nem is hisz talán már benne ,hogy a csapatba kerülhet. Pedig benne meglenne az a lendület ami segíthetett volna a javunkra eldönteni tegnap a meccset. Az MTK-ban és a Paksban is volt ilyen időszaka amikor padlón volt. Amikor edzőmeccset játszottunk Pakson , elég jó volt ellenünk Könyves és a bajnokságban is ment már neki ,akkor ott a hazai nézők a volt edzőt Horváth Ferit szidták mert nem játszatta . Csertői alatt viszont remek formába lendült.
    Szerintem kevesebb lehetőséget kapott mint érdemelt volna. Gondolok itt pl arra ,hogy a tavaszi Újpest meccs után is kimaradt . Vaskó is nehezen viseli amikor nem játszik egy jó játék után . Könyves meg önbizalom terén jóval gyengébben állhat. Talán egy Csernus vagy valaki foglalkozhatna vele. Bár az is igaz ,hogy nem az első játékos volna aki a Vasasban elfelejtett focizni.

    Örülök ,hogy bánkódtak a fiúk. Viszont ez a tegnapi DVTK szinte mindenkit megvert volna tegnap a mennyeiből. Csak az a baj ,hogy a többi riválissal majd Elek nélkül játszanak ,mert szerintem biztosan külföldre megy. Több izraeli csapatot is emlegettek vele kapcsolatban. Ő meg a tankos gyerek volt tegnap a diók gerince. Ha ők nincsenek a pályán behúztuk volna a meccset.

    colocolo
    colocolo


    Hozzászólások száma : 695
    Join date : 2015. Mar. 15.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by colocolo Hétf. Aug. 22, 2016 10:24 am


    Dvtk : Vasas 1:1

    Vasas: Nagy G.0 - Szivacski 3 Korcsmár 4 Debreceni 4 Risztevszki 4 - Vida 4 Berecz 4 Hangya 4 - Ádám 4 Pavlov 3 Remili 5

    csere: Ádám - Saglik 69.perc
    Risztevszki - Vaskó 81.perc
    Remili - Novák 81.perc


    Azt nem mondanám hogy elégedetlen vagyok,inkább azt van egy kis hiányérzetem nyerhető mérkőzés volt.Megnézem még egyszer ha lehet,nem akarok kritizálni senkit így első indulatból meg nem is illik .Most amikor az első helyen van a csapat mit akarhat még egy Vasas drukker ,örüljünk az eddigi eredménynek és bízzunk benne ha hibáinkat kijavitjuk még sok örömünk lesz a csapatban.

    Juhos2
    Juhos2


    Hozzászólások száma : 884
    Join date : 2016. Jun. 18.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Juhos2 Hétf. Aug. 22, 2016 8:59 am

    Még ami érdekes volt.
    Az autópályán egy benzinkútnál összefutottunk a csapattal. A játékosok szomorúbbak voltak a döntetlen miatt, mint a szurkolók. Azt mondták nyerni kellett volna.
    Érdekes nem?
    Juhos2
    Juhos2


    Hozzászólások száma : 884
    Join date : 2016. Jun. 18.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Juhos2 Hétf. Aug. 22, 2016 8:39 am

    Vasas1969 írta:

    Én is éreztem ezt ,de mint általában amikor elől cserélünk utána eltűnik a gólveszély a játékunkból. Nem is ismétlem már Könyvest. Viszont az is igaz ,hogy mivel Griffits jött be a 2 méterével emiatt jó húzás volt behozni 2 magas embert. Ma nem volt meg a légi fölényünk ,sőt féltem hogy mi kapunk pontrúgás után ilyenből gólt.

    Könyvest megemlítettem tegnap valakinek, aki ki szokott menni edzésekre is. Azt mondta Murkáék sokkal jobban hajtanak, Könyves néha olyanokat hibázik, hogy fogják a fejüket. Én csak hitetlenkedve hallgattam.
    Síposúr
    Síposúr


    Hozzászólások száma : 247
    Join date : 2015. Aug. 05.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Síposúr Vas. Aug. 21, 2016 10:23 pm

    Igazságos eredmény született. Nyerhettünk volna mi is meg ők is. Tavaly kikaptunk volna ezektől . Nagy hajtás volt ,nem magyaros iram. Mondták a helyi focisták is a vendéglőben. Az a lényeg ,hogy a zöldek se nyertek és elsők vagyunk. Hajrá Vasas!
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Vas. Aug. 21, 2016 9:32 pm

    dvtk.eu:
    Diósgyőri VTK - Vasas FC 1-1 (1-1)



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 11580-DVTK_Vasas_1_1_1_1-cikkhttp://dvtk.eu/11580-DVTK_Vasas_1_1_1_1-cikk


    Edzői nyilatkozatok

    Szamosi Tamás: - Horváth Ferenc ma nem ülhetett le a kispadra, azonban ő a vezetőedző, én nem szeretnék mélyebb elemzésbe bocsájtkozni, ez az ő feladata. Ezért csak annyit mondok, mindkét edző elégedett lehet a megszerzett egy ponttal, részünkről a játékosok hozzáállását szeretném kiemelni. Mi nagyon mélyről jöttünk, az elmúlt mérkőzések alapján nem voltunk jó passzban, azonban egy kis szerencsével meg is nyerhettük volna a mai találkozót, de lehet, hogy a kolléga ugyanezt el tudja mondani. Köszönöm a közönségünk támogatását, nélkülük sokkal nehezebb lett volna. Csak azt tudjuk ígérni, hogy ennél jobban is fogunk játszani.


    Michael Oenning: Azzal kezdem, hogy elégedett vagyok az eredménnyel. Az egy hét alatt lejátszott három mérkőzésnek megvolt a hatása, nem véletlen ez a sok döntetlen ebben a fordulóban. És ezt még azzal is nehezítettük, hogy hátrányba kerültünk. A második félidőben sokat probálkoztunk, nem volt meg az a szerencsénk, amire az ilyen mérkőzéseken szükség van a győzelemhez. Mindkét csapat nagy odaadással küzdött, megérdemelte az egy-egy pontot mindkét fél. Külön öröm, hogy továbbra is az élen állunk, ami azért fontos, hogy a bajnoki szünetben mindenkin mosollyal érkezzen az edzésre.



    A diósgyőri drukkerek véleményei:

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Dvtk---vasas-2016-08-21http://www.amigeleken.hu/hirek/dvtk/dvtk---vasas-2016-08-21
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6477
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Vas. Aug. 21, 2016 9:24 pm

    Juhos2 írta:A 60/70. perc tájékán azt hittem bedaráljuk őket. A cserék nem segítettek, Saglik meg szeretné mutatni miért van itt, de erre még várni kell, a túlzott akarás nehogy görcsössé tegye.
    A kontráikból nagy futások lettek, ha beállnak védekezni az még keménydió nekünk. A pontrúgások meg ma nem segítettek.

    Én is éreztem ezt ,de mint általában amikor elől cserélünk utána eltűnik a gólveszély a játékunkból. Nem is ismétlem már Könyvest. Viszont az is igaz ,hogy mivel Griffits jött be a 2 méterével emiatt jó húzás volt behozni 2 magas embert. Ma nem volt meg a légi fölényünk ,sőt féltem hogy mi kapunk pontrúgás után ilyenből gólt.

    Ajánlott tartalom


    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 26 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Szomb. Ápr. 27, 2024 1:17 am