Alcsúti Polgári Ökrök

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alcsúti Polgári Ökrök

politika, beszélgetés, hírek, konzervipar


+7
koldokszosz
VASAS77
Qputyin
red39
colocolo
Vasas1969
csaposur
11 posters

    Hajrá Vasas örökké !!!

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Csüt. Május 26, 2016 9:47 am

    VASAS-Mozgásban


    A stáb is változik


    Fiatal magyarokkal tervezi a jövőt Michael Oenning ,aki az erőnlét javítására is nagy hangsúlyt fektet





    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 46199#3https://digitalstand.hu/olvaso/46199#3


    A hozzászólást Vasas1969 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Május 26, 2016 10:37 am-kor.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Szer. Május 25, 2016 8:43 pm

    colocolo írta:Privit küldtem.

    Küld el újra légyszíves mert nem találom. Én is küldök majd ,de lehet ,hogy email lesz. Itt megtelt a kimenő fiókom.
    colocolo
    colocolo


    Hozzászólások száma : 695
    Join date : 2015. Mar. 15.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by colocolo Szer. Május 25, 2016 7:16 pm

    Privit küldtem.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Szer. Május 25, 2016 1:30 pm

    colocolo írta:

    Sajnos nem,már ha a gólra gondolsz azt hiszem ez az első gólja a szezonban Gálnak.Van valami megosztható infód az igazolásokról,még annyi hír sincs hogy legyen miről vitatkozni a dk- ban.


    Nem a gólra ,hanem , hogy meglepően ügyes megmozdulásai is vannak. Sajnos nincs infóm , még pletykát sem olvastam sehol velünk kapcsolatban. Szerencsére a többi csapat sincs előrébb . Szerintem kivárnak a magyar játékosok ,hátha egy jó EB szerepléssel feljebb megy az áruk és majd több pénzt kérhetnek . Esetleg még külföldre is eladhatják magukat. Nézegettem még egy játékost, majd privin megmutatom.
    colocolo
    colocolo


    Hozzászólások száma : 695
    Join date : 2015. Mar. 15.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by colocolo Kedd Május 24, 2016 6:57 pm

    Vasas1969 írta:Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Vxo_vIvHSis?t=26shttps://youtu.be/Vxo_vIvHSis?t=26s


    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 V6HmX4P8Be4?t=55shttps://youtu.be/v6HmX4P8Be4?t=55s


    Colocolo sűrűn csinál ilyet az 55 -s ? Az első 20-25 másodpercben van a lényeg .

    Sajnos nem,már ha a gólra gondolsz azt hiszem ez az első gólja a szezonban Gálnak.Van valami megosztható infód az igazolásokról,még annyi hír sincs hogy legyen miről vitatkozni a dk- ban.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Kedd Május 24, 2016 1:52 pm

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Vxo_vIvHSis?t=26shttps://youtu.be/Vxo_vIvHSis?t=26s


    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 V6HmX4P8Be4?t=55shttps://youtu.be/v6HmX4P8Be4?t=55s


    Colocolo sűrűn csinál ilyet az 55 -s ? Az első 20-25 másodpercben van a lényeg .
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Kedd Május 24, 2016 12:17 pm

    A honlapról:
    Lippai: Mindegy, ki védi a kapunkat, de jól teljesítsen

    Interjú frissen kinevezett kapusedzőnkkel, Lippai Józseffel.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Pic2_1931


    Ha jól tudjuk, úgy volt, hogy már 2016 januárjában érkezik a Vasashoz. Mi lehetett az oka annak, hogy akkor nem valósult meg a szerződtetése?

    - Én akkor a Diósgyőr kapusedzője voltam. Akkor még úgy tűnt, hogy a DVTK-nak is gondot okozhat a bennmaradás. Mivel élő szerződésem volt, így ott szükség volt a munkámra. Az igazsághoz tartozik az is, hogy a kislányom az elmúlt év őszén kezdte az iskolát Dunakeszin, és szeretnék vele heti egy napnál több időt együtt tölteni, ami 180 kilométer távolságból lehetetlen. Budapestről ezt viszont könnyebb megoldani. A Diósgyőr marasztalt, de ezért nem hosszabbítottam meg a szerződésem. Meg kellett hoznom ezt a nehéz döntést. Így kapóra jött a Vasas invitálása, amit köszönök Vancsa Miklós ügyvezető igazgató úrnak. Büszke vagyok arra, hogy barátokra leltem Diósgyőrben, ide sorolhatom Rados Ivant, vagy Antal Botondot, öröm volt velük dolgozni, aminek meg lett az eredménye is: Ivan második helyen végzett a Nemzeti Sport kapusrangsorában. De, hogy érthető legyen elkötelezettségem a Vasas irányába, ha úgy alakult volna, hogy a csapat kiesik az NB II-be, én akkor is jöttem volna most nyártól.

    Hogyan indult el a kapusedzői pályája? Már tudatosan készült rá játékosként?


    - Már 25 éves koromban elvégeztem a Testnevelési Egyetemet, edzői és sportmenedzseri diplomát szereztem. Akkor még nem tudatosan az edzői pályára készültem, hanem az NB I mellett, belefért a tanulás is az időmbe. Majd 2012-ben Írországban, Dublinban elvégeztem az UEFA kapusedző PRO tanfolyamot. 35 évesen az NB II-ben védtem és ekkor jött egy ajánlat az MTK-tól - Kakas Laci egykori kiváló kapus ajánlásával - Fülöp Ferenctől, aki akkor az MTK ügyvezető igazgatója volt, hogy legyek a komplett utánpótlás kapusedzője. Gondolkodtam, hogy mi legyen, húzzam még az aktív játékot pár évig, vagy váltsak és fejezzem be a profi pályafutásomat. Az utóbbi mellett döntöttem, mert több ilyen ajánlat nem jött volna az ország akkor legjobb utánpótlás csapatától. Egy év múlva én lettem a Tamás Zsolt – a Vasas felnőtt csapatának 2003/04-es edzője - vezette Sándor Károly Akadémia kapusedzője is, a már meglévő budapesti bázis mellett, valamint az NB II-es Bodajk kapusedzője, mely az MTK NB II-es csapata volt akkor. Aztán Both Józsi bácsi behívott a magyar utánpótlás válogatotthoz, ahhoz a legendás 1989-es korosztályhoz, amely U19-es EB bronzot és U20-as VB bronzot nyert, Debreceni Andrissal és Korcsmár Zsoltival.

    Milyen hozadéka volt annak, hogy az utánpótlás, majd később a felnőtt magyar válogatott kapusainak szakmai munkáját irányította?


    - Ezáltal nagyon komoly szakmai rálátásom lett a világ kapus felkészítési trendjeire, az uralkodó, legmodernebb pedagógiai-lélektani-fizikai felkészítési módszerekre. Ugyanis rengeteget utaztam, éves szinten közel száz nemzetközi mérkőzést láthattam. Ezeken azt figyeltem, hogy vajon hol hibázhatnak a magyar kapusedzők, mit lehetne itthon másként csinálni. Akkor kezdtem el jobban a meccstapasztalatokból kiindulva elemezni a kapusposzt fejlődési lehetőségeit.

    A keze alatt fejlődhettek a magyar labdarúgás olyan kiváló hálóőrei, mint Bogdán Ádám, Megyeri Balázs, Fülöp Márton, Jova Levente, Nagy Gergő, Hegedűs Lajos és Gulácsi Péter is. Ön szerint milyen a jó kapus?

    - Nagyon szeretem a mindkét lábbal jól rúgó kapusokat, akik látják a történéseket két-három lépéssel előre, amivel megkönnyítik a saját dolgukat. Nagyon fontosnak tartom, hogy egy jó kapus jól tudjon helyezkedni. Éppen ezért az edzéseim 90 százaléka is olyan, hogy próbálok mérkőzés szituációkat gyakoroltatni, hogy kapusaimat olyan helyzet elé állítsam, ami egy meccsen előfordulhat. Szerintem nem arról kell szólnia egy hálóőr gyakoroltatásának, hogy hogyan tud 100-szor átugrani gátakat, mert ilyenre a meccsen ritkábban kerülhet sor. Remélem, hogy Michael Oenning vezetőedző ebben partner lesz. Sajnos vele még nem találkoztam. Ugye három kapust választottam ki az U20-as egyiptomi világbajnoki keretbe: Gulácsi Pétert, Megyeri Balázst és Kovácsik Ádámot. Büszke vagyok rájuk, mert az előző kettő most benne van a felnőtt válogatott keretében, míg Kovácsikkal most szerződött 5 évre a Videoton. Az idő igazolta, hogy a 7 évvel ezelőtti döntésemben nagyot nem fogtam félre. Gulácsi Péterről annyit: meggyőződésem, hogy - egy remélhetőleg sikeres Európa Bajnoki szereplés után -, ő veheti át a stafétát Király Gábortól. Az a jó kapus, aki egy 30 meccses sorozatban tud hozni egy 6-os átlagot, nagyobb kilengések nélkül, vagyis ne legyenek egymást követően 4-es és 9-es osztályzatai. Például Nagy Geri ügyes mindkét lábával, alkata feljogosítja, hogy idővel nemzetközi szinten is szép karriert fusson be, ám teljesítményében a hullámzásokat ki kellene egyenlíteni. De erre még van ideje, hiszen még mindig csak 21 éves. Bence pedig már rutinosabb, 26 éves és kiváló reflexeivel képes a bravúros hárításokra.

    Fontosnak tartja-e, hogy egy kapusedző és kapusa között bensőséges lelki kapcsolat legyen?

    - Egy kapus felkészítésekor különösen fontos a megfelelő mentális állapot elérése, melyhez úgy gondolom, hogy nélkülözhetetlen a szoros lelki kapcsolat az edző és a játékos között. A legjobb példa erre éppen Gulácsi Péter, akinek még a családi rendezvényeire is meg voltam hívva, a mai napig mindent megbeszélünk, pedig már nehéz neki újat mondani, mert mindenben túlnőtte a mentorát. Őt 12 éves kora óta edzem!

    Mennyire ismeri a Vasas jelenlegi kapusait?

    - Hármójuk közül kettővel – Hermány Bencével és Nagy Gerivel - régi, többéves kapcsolatom van. Bencét mintegy 3 évig edzettem, Geri pedig Győrben és a korosztályos válogatottnál volt a kapusom. Egyedül Póser Dani, aki nekem ismeretlen. Ezért is iktattunk be ma, hétfőn egy közös edzést – annak ellenére, hogy a srácok szabadságukat töltik – hogy ismerkedjünk egymással, kicsit felmérjem a fiúk állapotát. A jövő hétfőn szintén tartunk egy külön kapusedzést, amiben a srácok maximálisan partnerek voltak. Nekem fontos volt, hogy ne június 6-án a felkészülés első napján találkozzam velük. Ma kicsit átbeszéltük a múltat, az elmúlt idény tanulságait és azt is, hogyan legyen a jövő.

    Mennyire tudta figyelni a Vasas elmúlt idénybeli szereplését, fókuszálva kapusaink teljesítményére?


    - Nagy Gergelynek a múlt év tavaszán, még a dunaújvárosi időszakában hetente többször külön edzéseket tartottam, hogy formában maradjon. Azóta is folyamatosan kikérte a véleményemet a bajnokikon mutatott játékáról, arról, mit lehetne jobban csinálni. Mióta a múlt év decemberében először felmerült a Vasashoz igazolásom, még fokozottabban figyeltem a csapat játékát és Nagy Gerit főleg. Tavasszal pedig a Vasas minden mérkőzését követtem. Tehát mondhatom, hogy pontosan képben vagyok.

    Mit gondolt, amikor most tavasszal Hermány Bence lett az első számú kapus Nagy Geri helyett?

    - Véleményem szerint Michael Oenning vérfrissítésnek állította be Bencét a kapuba, gondolván, hogy egy kis pihenés jót tesz majd Gergőnek. De Bence annyira jól szállt be a játékba, hogy utána már nyilván nem akart változtatni a vezetőedző. Én is úgy gondoltam akkor, hogy csak egy-két meccsről lesz szó, amíg Geri kipiheni magát, és majd az utolsó négy fordulóban felfrissülve ismét ő áll a kapuba. Bence viszont jól teljesített, pontokat hozott a csapatnak a legkritikusabb szakaszában a bajnokságnak. Én azt mondtam most mindhárom kapusunknak, hogy tiszta lappal indulnak nálam. Mutassák meg, mit tudnak! Győzzenek meg engem és a vezetőedzőt is: ki a jobb? Nekem mindegy, ki áll majd a Vasas kapujában. A lényeg, hogy jól teljesítsen, és vele eredményes legyen a csapat, így a következő idényben ne a 9-12. helyért, hanem a 6-8. helyért küzdjünk, amire szerintem képes lehet a csapat. Én javaslatot tehetek arra, ki védjen, de ezt úgyis a vezetőedző dönti majd el.

    Van-e bármi, amit a Vasas szurkolóknak üzenne?

    - Nagyon nagy szeretettel és tiszta szívvel jöttem a nagy múltú Vasashoz dolgozni. Azért fogok munkálkodni nap, mint nap, hogy a Vasas csapata minél előrébb lépjen a tabellán. Szeretném, ha egy olyan idényt produkálnánk, hogy jövő nyáron minden Vasas szurkoló rendkívüli módon büszke lehessen erre a közösségre! Hajrá, Vasas!

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Május 23, 2016 1:45 pm

    A honlapról:
    Lippai József lett a kapusedzőnk


    Lippai József kapusedző és a Vasas FC hároméves szerződést kötött – közölte Vancsa Miklós, a Vasas FC ügyvezető igazgatója honlapunkkal.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Pic2_1930



    Mint ismert, Andrusch József kapusedző szerződése lejár, mivel az idén télen félévre állapodtak meg a felek.

    - Köszönjük Andrusch Józsefnek az elmúlt négy hónapban végzett nagyszerű munkáját, amivel ő is hozzájárult, hogy a csapat megőrizhette NB I-es tagságát. Fontos egyéb munkáihoz sok sikert és eredményességet kívánunk – emelte ki az ügyvezető.

    Lippai József 1966. január 25-én született Budapesten. Labdarúgó pályafutását 1980-ban az Újpesti Dózsa utánpótlásában kezdte, majd 1988-ban az akkor NB III-as BVSC-hez igazolt, rá egy évre már az NB II-be került csapat hálóját védte.

    Hároméves BMTE-nél és a Bagi FC-nél tett kirándulás után visszatért a BVSC-hez, ahol tagja volt az 1993/94-es másodosztályú bajnokságot megnyert csapatnak. A következő két évet az NB I-ben töltötte, először a BVSC, majd a III. kerületi TVE csapatával. Bár az óbudai egylet a következő évben, 1996-ban kiesett az első osztályból, ám Lippai még két évig az NB II-es III. kerületet szolgálta.

    1998/1999-ben az izraeli Maccabi Akkoban idegenlégióskodott, majd hazatérése után három évet még az NB II-es BKV Előrénél védett.

    Edzői karrierjét 2004-ben a Sándor Károly Akadémián kezdte, ahol az MTK és a Bodajk utánpótlás kapusait edzette. 2009 és 2013 között a Fehér Miklós Akadémia alkalmazásában működött, ahol a Rába ETO „B”, és az ETO futsal csapatánál is tevékenykedett.

    Ezek mellett 2004 és 2014 között a magyar válogatottaknál – utánpótlás csapatok, A-válogatott - a kapusedzők szakmai vezetői tisztségét is betöltötte.

    2014 és 2016 között a DVTK-nál az utánpótlás kapusképzés szakmai vezetője, és az NB I-es csapat kapusedzői teendőit is ellátta.

    Sikeres éveket kívánunk új kapusedzőnknek a Vasasnál! (Fotó: dvtk.eu)

    colocolo
    colocolo


    Hozzászólások száma : 695
    Join date : 2015. Mar. 15.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by colocolo Vas. Május 22, 2016 10:10 am

    Vasas1969 írta:Online közvetítés 19 órától: Aqvital FC Csákvár-Siófok 0-0




    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Online-kozvetites-19-oratol-aqvital-fc-csakvar-siofok-0-0http://aqvitalfc.hu/blog/2016/05/21/online-kozvetites-19-oratol-aqvital-fc-csakvar-siofok-0-0/

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 P01_jegyzokonyv_nezhttp://adatbank.mlsz.hu/pr01/p01_jegyzokonyv_nez.asp?p_merk_id=1045299


    A másodosztályú labdarúgó bajnokság 28. fordulójában a Siófok együttesét fogadja csapatunk. Toldi Gábor vezetőedző összeállítási gondjai enyhültek a múlt hét óta, hiszen Nyilasi Bálint, Spandler Csaba és Molnár Csaba is letöltötte eltiltását, s így ismét pályára léphetnek. Ugyanakkor továbbra sem számíthat szakvezetőnk a sérüléssel bajlódó Bakos Szabolcs és Pintér Bence játékára.
    Mivel az MLSZ Fegyelmi Bizottsága enyhítette a vendégek vezetőedzőjének korábbi eltiltását, Goran Kopunovics ma este elfoglalhatja helyét a siófokiak kispadján.

    Aqvital FC Csákvár-Siófok 0-0

    Csákvár, 400 néző, vezeti: Berke Balázs (Király Krisztián, Vígh-Tarsonyi Gergő)

    Csákvár: Gróf – Fényes, Dulló, Spandler, Baranyai – Lőrincz, Domján – Molnár T., Nyilasi, Molnár Cs. – Makrai. Edző: Toldi Gábor.

    Siófok: Filipánics – Mogyorósi, Czingráber, Farkas N., Körmendy  – Gál M., Futó – Nagy D., Ivancsics, Baksa – Elek . Edző: Goran Kopunovics.




    Siófok:Filipánics 4 - Baksa 3 Mogyorósi 4 Czingráber 4 Farkas 3- GÁL 4 Futó 4 -Nagy D.3 Ivancsics 3 Körmendy 3 - Elek 3

    csere: Körmendy - Kozma 86 perc


    Goran Kopunovics: Két remekül játszó csapat jó meccsén az egyetlen gólt a hazaiak szerezték.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Szomb. Május 21, 2016 6:33 pm

    Online közvetítés 19 órától: Aqvital FC Csákvár-Siófok 0-0




    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Online-kozvetites-19-oratol-aqvital-fc-csakvar-siofok-0-0http://aqvitalfc.hu/blog/2016/05/21/online-kozvetites-19-oratol-aqvital-fc-csakvar-siofok-0-0/

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 P01_jegyzokonyv_nezhttp://adatbank.mlsz.hu/pr01/p01_jegyzokonyv_nez.asp?p_merk_id=1045299


    A másodosztályú labdarúgó bajnokság 28. fordulójában a Siófok együttesét fogadja csapatunk. Toldi Gábor vezetőedző összeállítási gondjai enyhültek a múlt hét óta, hiszen Nyilasi Bálint, Spandler Csaba és Molnár Csaba is letöltötte eltiltását, s így ismét pályára léphetnek. Ugyanakkor továbbra sem számíthat szakvezetőnk a sérüléssel bajlódó Bakos Szabolcs és Pintér Bence játékára.
    Mivel az MLSZ Fegyelmi Bizottsága enyhítette a vendégek vezetőedzőjének korábbi eltiltását, Goran Kopunovics ma este elfoglalhatja helyét a siófokiak kispadján.

    Aqvital FC Csákvár-Siófok 0-0

    Csákvár, 400 néző, vezeti: Berke Balázs (Király Krisztián, Vígh-Tarsonyi Gergő)

    Csákvár: Gróf – Fényes, Dulló, Spandler, Baranyai – Lőrincz, Domján – Molnár T., Nyilasi, Molnár Cs. – Makrai. Edző: Toldi Gábor.

    Siófok: Filipánics – Mogyorósi, Czingráber, Farkas N., Körmendy – Gál M., Futó – Nagy D., Ivancsics, Baksa – Elek . Edző: Goran Kopunovics.

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Szomb. Május 21, 2016 1:16 pm

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Szomb. Május 21, 2016 12:43 pm

    colocolo írta:Maximálisan egyet tudok érteni azzal amit írsz,nekem azzal van bajom hogy nincs meg az a 8-9 nb1 szintű stabil alap ember,aki mellé már elég lehetne 2-3 minőségü igazolás.Mint a házépitésnél,csak stabil alapra lehet jó házat építeni,nekünk még nincs meg ez az alap,toldozzuk,foldozzuk a csapatot több,kevesebb sikerrel de még gyenge a váz.Csak az idő megint nem nekünk dolgozik,azt megértem hogy nem repkednek nevek a kiszemeltekről,kivéve Székely de abban reménykedtem ,hogy legalább az kiderül kire nem számítunk. Már az is egy kicsi támpont lenne,hogy a szak vezetés hol látta gyengének a csapatott,ott biztosan lesz erősités.

    Most lettem teljesen kész vele. Hát ebben teljesen igazad van. Legalábbis nem látszik ,hogy meglenne az alap ,főleg nem 8-9 fő. A 2-3 igazolásnak (legyen inkább 3-4) Korcsmár szintűnek kell lennie ,de a többinek is olyannak akiben megvan a lehetőség ,hogy azonnali meghatározó ember legyen. Ráadásul én úgy érzem maradt némi tartalék több  jelenlegi játékosunkban is , csak valakinek ki kellene hozni belőlük. Mi sajnos nem fogunk tudni annyi meghatározó embert igazolni , aki biztosan jobb teljesítményt nyújt, mint akinek a helyére kerül . Külföldit a légiós korlátozás miatt max kettőt igazolunk, a magyarokból meg már Korcsmár megszerzése is bravúr volt. Emiatt is próbálok a reálisabb kevesebb új érkezőre voksolni.
    Úgy érzem újra a kiesés ellen fogunk harcolni ,de remélem jóval hamarabb és biztosabban fog sikerülni , mint a most véget ért szezonban.
    colocolo
    colocolo


    Hozzászólások száma : 695
    Join date : 2015. Mar. 15.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by colocolo Szomb. Május 21, 2016 12:15 pm

    Maximálisan egyet tudok érteni azzal amit írsz,nekem azzal van bajom hogy nincs meg az a 8-9 nb1 szintű stabil alap ember,aki mellé már elég lehetne 2-3 minőségü igazolás.Mint a házépitésnél,csak stabil alapra lehet jó házat építeni,nekünk még nincs meg ez az alap,toldozzuk,foldozzuk a csapatot több,kevesebb sikerrel de még gyenge a váz.Csak az idő megint nem nekünk dolgozik,azt megértem hogy nem repkednek nevek a kiszemeltekről,kivéve Székely de abban reménykedtem ,hogy legalább az kiderül kire nem számítunk. Már az is egy kicsi támpont lenne,hogy a szak vezetés hol látta gyengének a csapatott,ott biztosan lesz erősités.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Pént. Május 20, 2016 4:50 pm

    colocolo írta:Ha Vasas akkor Rudi bácsi az etalon,főleg hogy volt alkalmam személyesen is beszélni vele,és a fényképe is Vasas polcom dísze.Ennek ellenére azt mondom,ami akkor ígaz volt,most nem feltétlenül az. Akkor még beszélhettünk klub hűségről,nem voltak légiósok,16 csapat volt,jóval kisebb volt a játékos mozgás,2-3 minőségi játékossal sokat lehetett erősödni.Nálunk az a baj,hogy nem jól mértük fel nb2 csapat erejét,és az nb1 erősségét sem.Állandó lépéshátrányban vagyunk,mert amig mi próbálunk erősiteni,a riválisok is azt teszik és valahogy jobban csinálják.Ha bele gondolok abba hogy a játékoskeret 1/3 kitevő légiósok egymást múlták alul.és a magyarok közül is csak Korcsmár és Osváth volt teli találat.A hazai fociban a Fradi, Vidi,és talán a Loki rendelkezik olyan kerettel,aminél 2-3 minőségi játékos le igazolása jelentős erősödést okoz.És az sem mindegy kik ülnek a kis padon,lásd nálunk Osi kiesése milyen problémákat okozott. Ha csak a kulcs poziciokat vesszük kapus,belső védő, irányító,egy jó csatár,ekből mid elkelne nálunk,erre ma olvasom ha Hermány nem ír alá,Székely jöhet Paksról,csak azt nem tudom miért jó nekünk,ha lesz két U válogatott kapusunk,aki közül az egyik biztosan padozni fog.Tapasztalt kapus meg továbbra sem,az általad említett Köteles is padozik de nem vált,mert szerződése lejárra után vissza vonul.ami meg Calventét illeti nem tudom hogy a 80 millióra becsült árát,k akarnánk vagy tudnánk fizetni. Szakmailag jó neveket választottál,de attól tartok amig a kiesés ellen harcolunk,nem vagyunk vonzó célpont,lehet bármiyen becsületes tulajdonosunk.


    Talán nincs is itt akkora ellentmondás. Hiszen Rudi bácsi szerintem edzői szemmel a csapatjáték szempontjából nézte a dolgokat és emiatt úgy vélte az ennél nagyobb változtatás már inkább ártalmas a csapat teljesítményére nézve. Ez az állítás szerintem még most is megállja a helyét. Itt van pl a Puskás Akadémia keretében történt változás az előző és most véget ért szezonban.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 2015http://www.transfermarkt.de/puskas-akademia-fc/transfers/verein/37169/saison_id/2015

    Még akkor is hatalmas volt a változás a keretükben ,ha a 34 érkező majd felét a tarcsijukba igazoltak és a kölcsönből vissza érkezők tették ki.   Saccra  18 olyan érkezőjük volt a szezonban , aki az első csapatba érkezett és a távozók száma is körülbelül ekkora vagy picivel több lehetett. Hiába igazoltak látszólag sok értékes focistát, valami mégis hibázott. Túl nagyot akartak lépni egyszerre ,hisz titkon bajnoki címet is emlegettek. Kimaradt az építkezés .

    De amúgy Neked is igazad van abban amit írtál . Maximum annyit jegyeznék meg amit a kocsmában is mondtak , hogy inkább a játékosok értékelték jobban túl magukat ,hisz a pletykaként felmerülő igazolási tervek Lang , Pátkai , Pekár, Tanaka azt éreztetik , a vezetők azért sejtették ,hogy nem verjük végig az NB1-et ,de biztos , hogy ennél jóval többet vártak. Mivel itthon nem sikerültek az igazolások és a külföldről is csak a maradékból csemegézhettünk , ezért kényszerpályára kerültünk és valóban nem volt erősítés sem az itthoni , sem a külföldi igazolásaink döntő többsége.

    Az állandó lépéshátrány tökéletes meglátás. Sőt én azt mondom ez a hendikep már attól kezdve megvolt , hogy Jámborék átvették az NB2-ben a csapatot. Mindig csak abból tudtak erősíteni ami a piacon volt ,az pedig elég szűk kínálat volt. De ott még kitudták hozni a legtöbbet az adódó lehetőségekből. Sajnos az NB1 -ben ez már nem csak rajtuk múlt. A létszámcsökkentés meg prognosztizálta a feljutók szerepét az első osztályban .

    A megváltozott körülmények miatt amint írod valóban kevés lesz a 2-3 igazolás. Bár Rudi bácsi mondandója is a kezdőcsapatba beépítendőkre vonatkozott. Akkoriban is igazoltunk a kispadra játékosokat ill fiatal tehetségeket. Valószínűleg amint a fentiekben ecsetelted ma már a kezdőben is több cserére lesz szükség ennél a 2-3-nál . Csak azt akartam a Puskás példájával megmutatni ,hogy próbáljunk minél közelebb lenni ehhez a 2-3-hoz és inkább a minőségre helyezni a hangsúlyt. Mert abban nem vagyok biztos ,hogy pl a Hali a Honvéd és a Paks kerete sokkal jobb lenne mint a miénk. Csak mindhárom csapat jól kontrázik. A Hali a vezéregyéniségeinek ,a Paks meg az összeszokottságának köszönheti ,hogy mégis ennyivel jobban szerepelt nálunk.

    Nekünk úgy érzem meghatározó emberekre van szükségünk . A keret többi tagja nem rosszabb mint a mezőny 2.felében lévő csapatoknál , ezért mindenképpen adnék még 1 év türelmi időt azoknak a játékosoknak akiknél nem tudunk jobbat igazolni ,mert annak szerintem nincs értelme ,hogy azonos szinten lévőkre cseréljük őket. Azzal csak az összeszokatlanságot növelnénk. Úgy érzem nekünk pont a Paks a jó példa évek óta ott történik a legkisebb változás a keretben és a kezdőben az élvonalban. Úgy is felfoghatjuk ők Rudi bácsi intelme szerint dolgoznak ,de már figyelembe veszik a megváltozott körülményeket .

    Említetted a kapuskérdésnél a rutin hiányát ,de az egész csapatra igaz ,hogy kell a rutin is a fiatal csapatba. Ezért lenne jó pl Vaskó és az "ausztrálok" . Közben mivel Megyeri csapata kiesett őt is eltudnám képzelni a kapuba . Ő ráadásul még fiatal is ,főleg kapusnak.

    Úgy néz ki pont a Hali lesz a jó példa idén a riválisok jó igazolására , ha valóban megszerzik Calventét és Busait ,akkor már alig marad lyukas pont a kezdőjükben és idén sem csipjük meg őket.

    Nekem is nagy szívfájdalmam ,hogy tulajdonosunk becsületessége nem kamatozik . Sajnos ezekben az időkben , amikor öntik a narancsos csapatokba a pénzt, még mindig nem jött el ennek az ideje. De remélem eljön majd az , hogy ez is szempont legyen , amikor a játékosok csapatot választanak . Akkor már nagyobb célokat tűzhetünk magunk elé és valósíthatunk meg . A tulajunk és mi is nagyon megérdemelnénk egy igazi nagy sikert . Most egyelőre a 9.hellyel is elégedett lennék.


    A hozzászólást Vasas1969 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Május 21, 2016 12:29 pm-kor.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Csüt. Május 19, 2016 9:35 pm

    Megye hármas csapat ellen játszik a Vasas

    Elkészült az új lelátó, a Vasas ellen avatnák fel az almásfüzitőiek.



    A budapestifoci.hu információ szerint a Komárom-Esztergom megyei harmadosztály északi csoportjának listavezetője, az Almásfüzitő ellen lép pályára a Vasas. Ennek apropója az, hogy az almásfüzitői lelátó elkészült, és a csapat a Vasas ellen szeretné felavatni ezt. A találkozó Június 16-án kerül megrendezésre.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 361992_megye_harmas_csapat_ellen_jatszik_a_vasashttp://www.budapestifoci.hu/tartalom/cikk/361992_megye_harmas_csapat_ellen_jatszik_a_vasas
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Szer. Május 18, 2016 4:11 pm

    colocolo írta: A legelső gondolatom hogy két hiányposzt,a védekező kp,és irányitó meg lenne oldva. A másik meg az hogy nem pénz kérdés a haza igazolás,az a döntő hogy vissza lépés lenne az nb1 neki.Hát nem sok ilyen kijelentést hallottam magyar focistátol eddig.Közönség kedvenc a kispadon,azt hiszem ez volt a cikk címe,de azt már nem tudom melyik oldalon olvastam,van olyan nap hogy száznál is több focival kapcsolatos hírt is elolvasok,privit küldtem.

    Nekem is ez volt az első gondolatom az ausztrálokról . Kötelest azért furcsáltam mert szerintem a fél belga élvonal örömmel leigazolná. Azt hiszem mindhárom játékos tökéletes lenne egy sok fiatal tehetséggel rendelkező csapatba. Tőlük lehetne tanulni és nem csak a múltjukból élnének . Szintet lépnénk velük .
    Olvastam a privit. Biztosan magyar , még a most nyáron a nem hivatalos VB-re menő válogatottba is hívták. Abban is lehet valami amit írtál a priviben , mivel ha jól tudom dolgozott is egy ideig egy ilyennél.
    colocolo
    colocolo


    Hozzászólások száma : 695
    Join date : 2015. Mar. 15.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by colocolo Szer. Május 18, 2016 1:41 pm

    A legelső gondolatom hogy két hiányposzt,a védekező kp,és irányitó meg lenne oldva. A másik meg az hogy nem pénz kérdés a haza igazolás,az a döntő hogy vissza lépés lenne az nb1 neki.Hát nem sok ilyen kijelentést hallottam magyar focistátol eddig.Közönség kedvenc a kispadon,azt hiszem ez volt a cikk címe,de azt már nem tudom melyik oldalon olvastam,van olyan nap hogy száznál is több focival kapcsolatos hírt is elolvasok,privit küldtem.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Szer. Május 18, 2016 12:16 pm

    A honlapról:
    Ristevski: Messze elkerülnénk a kiesési zónát

    Kire Ristevski, csapatunk macedón védője nyilatkozott a szezonról és a jövőről.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Pic2_1926




    - Milyen elvárásokkal érkeztél év elején hozzánk, mennyire volt könnyű a beilleszkedés?

    - Az volt a célom a Vasasban erre a szezonra, hogy segítsek benntartani a csapatot. Ez sikerült is, ami új erőt és motivációt adhat arra, hogy a következő idényben még jobban teljesítsek. Ami a beilleszkedést illeti: eleinte nem volt könnyű, mivel új voltam a klubnál és az országban is. Meg kellett ismernem a csapatot és a klubot is, szerencsére befogadó volt a közeg és a délszláv játékosok is sokat segítettek.

    - A szezon során többféle pozícióban kellett pályára lépned: voltál belső védő, védekező középpályás és baloldali védő is. Mennyire volt ez szokatlan?

    - Belső védőként szerződtem a Vasashoz, de úgy hozta a sors, hogy más posztokon is játszanom kellett. Mindkét pozíció új volt számomra, de itt is helyt kellett állni, annak ellenére, hogy a magyar bajnoksággal még csak ismerkedtem.

    - Fordulatos félév volt ez a klubnak. Mi volt számodra a szezon legpozitívabb és legnegatívabb élménye?

    - A legpozitívabb természetesen a bennmaradás kiharcolása, ez látható volt a szurkolók szeretetén is, amit főleg az utolsó mérkőzéseken tapasztaltunk. A Vasas-drukkereknek nagyon fontos a csapatuk, ezt jó látni. Remélem, a következő szezonban is ilyen sokan lesznek a mérkőzéseinken, ami rengeteget segít nekünk a pályán. A rossz oldalon azt tudom megemlíteni, hogy nem tudtuk hamarabb bebiztosítani a bennmaradást, legalább a vége előtt 2-3 fordulóval, mert úgy vélem a csapatban benne volt a minőség.

    - Vasas-játékosként szerepeltél hazád, Macedónia válogatottjában is.

    - Nagyon fontos volt a válogatottba történő behívás. Játszottam is mindkét mérkőzésen, Szlovénia és Bulgária ellen. Bízom benne, hogy a játékommal továbbra is rászolgálok majd a válogatottságra.

    - Mik a céljaid a következő szezonra?

    - Mindenképpen szeretnék legalább 2-3 gólt szerezni, ha már ez ebben a félévben nem sikerült, valamint a csapattal a középmezőnyben végezni, messze elkerülve a kiesési zónát.



    Nem értem miért mondja ,hogy ismeretlen számára a balhátvéd poszt , amikor a transfermarkt szerint is több évig azt játszott. Sőt ilyen videója is van fent a neten. Amúgy szerintem jó igazolás volt és remélem idén még gyakrabban igazolja ezt.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Szer. Május 18, 2016 9:55 am

    colocolo írta:Ha Vasas akkor Rudi bácsi az etalon,főleg hogy volt alkalmam személyesen is beszélni vele,és a fényképe is Vasas polcom dísze.Ennek ellenére azt mondom,ami akkor ígaz volt,most nem feltétlenül az. Akkor még beszélhettünk klub hűségről,nem voltak légiósok,16 csapat volt,jóval kisebb volt a játékos mozgás,2-3 minőségi játékossal sokat lehetett erősödni.Nálunk az a baj,hogy nem jól mértük fel nb2 csapat erejét,és az nb1 erősségét sem.Állandó lépéshátrányban vagyunk,mert amig mi próbálunk erősiteni,a riválisok is azt teszik és valahogy jobban csinálják.Ha bele gondolok abba hogy a játékoskeret 1/3 kitevő légiósok egymást múlták alul.és a magyarok közül is csak Korcsmár és Osváth volt teli találat.A hazai fociban a Fradi, Vidi,és talán a Loki rendelkezik olyan kerettel,aminél 2-3 minőségi játékos le igazolása jelentős erősödést okoz.És az sem mindegy kik ülnek a kis padon,lásd nálunk Osi kiesése milyen problémákat okozott. Ha csak a kulcs poziciokat vesszük kapus,belső védő, irányító,egy jó csatár,ekből mid elkelne nálunk,erre ma olvasom ha Hermány nem ír alá,Székely jöhet Paksról,csak azt nem tudom miért jó nekünk,ha lesz két U válogatott kapusunk,aki közül az egyik biztosan padozni fog.Tapasztalt kapus meg továbbra sem,az általad említett Köteles is padozik de nem vált,mert szerződése lejárra után vissza vonul.ami meg Calventét illeti nem tudom hogy a 80 millióra becsült árát,k akarnánk vagy tudnánk fizetni. Szakmailag jó neveket választottál,de attól tartok amig a kiesés ellen harcolunk,nem vagyunk vonzó célpont,lehet bármiyen becsületes tulajdonosunk.

    Később majd bővebben ,de kíváncsi vagyok az jut e az eszedbe ennek kapcsán ami nekem ?

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 361700_elkoszonhet_magyarjaitol_a_perth_gloryhttp://www.rangado.hu/tartalom/cikk/361700_elkoszonhet_magyarjaitol_a_perth_glory

    Köteles visszavonulását hol olvastad? 31 éves . Érdemes lenne meggyőzni valakinek és a fenti 2 játékost is az itthoni folytatásról . Mondjuk Vancsának.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Szer. Május 18, 2016 9:49 am

    VasasTata írta:A tatám szerint néhány gól még biztos lenne Kabátban . Mindig azt mondja jó az öreg a háznál. Elkelhet a tapasztalata a sok fiatal között . Örülne az öreg ha láthatná még piros-kékben. Jobbulást kívánunk Mészöly Kálmánnak!
    Csak úgy megjegyzem a héten már én is edzésbe állok .


    Szerintem is lenne még kakaó Kabátban . Emlékezhetünk rá milyen fontos gólt szerzett a Puskás ellen , 2 pontot vett el tőlük vele. Úgy is nézhetjük , hogy avval bent tartott bennünket. 5-6 gólt még biztos szerezne , még csereként is ,de félek a teste már nem bírná. Nem a kondijával lenne a gond , a térdével van ,ha jól tudom a baj. Félő többet lenne sérült , mint egészséges. Egyébként a sport szerint a héten tárgyalnak a továbbiakról vele Újpesten.
    Természetesen én is jobbulást kívánok a Sziklának. Ha gondolod én felírlak a listámra ,ha a labda nem zavar ,de félek nem lesz Veled találatom és Vancsa Miki nem írat alá szerződést Veled.Very Happy Igaz Markovits még igen ,ha lesz tájfutó szakosztályunk. Vagy lehet ,hogy már van?
    colocolo
    colocolo


    Hozzászólások száma : 695
    Join date : 2015. Mar. 15.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by colocolo Kedd Május 17, 2016 8:08 pm

    Ha Vasas akkor Rudi bácsi az etalon,főleg hogy volt alkalmam személyesen is beszélni vele,és a fényképe is Vasas polcom dísze.Ennek ellenére azt mondom,ami akkor ígaz volt,most nem feltétlenül az. Akkor még beszélhettünk klub hűségről,nem voltak légiósok,16 csapat volt,jóval kisebb volt a játékos mozgás,2-3 minőségi játékossal sokat lehetett erősödni.Nálunk az a baj,hogy nem jól mértük fel nb2 csapat erejét,és az nb1 erősségét sem.Állandó lépéshátrányban vagyunk,mert amig mi próbálunk erősiteni,a riválisok is azt teszik és valahogy jobban csinálják.Ha bele gondolok abba hogy a játékoskeret 1/3 kitevő légiósok egymást múlták alul.és a magyarok közül is csak Korcsmár és Osváth volt teli találat.A hazai fociban a Fradi, Vidi,és talán a Loki rendelkezik olyan kerettel,aminél 2-3 minőségi játékos le igazolása jelentős erősödést okoz.És az sem mindegy kik ülnek a kis padon,lásd nálunk Osi kiesése milyen problémákat okozott. Ha csak a kulcs poziciokat vesszük kapus,belső védő, irányító,egy jó csatár,ekből mid elkelne nálunk,erre ma olvasom ha Hermány nem ír alá,Székely jöhet Paksról,csak azt nem tudom miért jó nekünk,ha lesz két U válogatott kapusunk,aki közül az egyik biztosan padozni fog.Tapasztalt kapus meg továbbra sem,az általad említett Köteles is padozik de nem vált,mert szerződése lejárra után vissza vonul.ami meg Calventét illeti nem tudom hogy a 80 millióra becsült árát,k akarnánk vagy tudnánk fizetni. Szakmailag jó neveket választottál,de attól tartok amig a kiesés ellen harcolunk,nem vagyunk vonzó célpont,lehet bármiyen becsületes tulajdonosunk.
    VasasTata
    VasasTata


    Hozzászólások száma : 76
    Join date : 2015. Jul. 06.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by VasasTata Kedd Május 17, 2016 7:36 pm

    A tatám szerint néhány gól még biztos lenne Kabátban . Mindig azt mondja jó az öreg a háznál. Elkelhet a tapasztalata a sok fiatal között . Örülne az öreg ha láthatná még piros-kékben. Jobbulást kívánunk Mészöly Kálmánnak!
    Csak úgy megjegyzem a héten már én is edzésbe állok .
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Május 16, 2016 7:55 pm

    colocolo írta:



    Nagyon jó az írás,de ha nem bánod majd reagálnék rá,most hirtelen az jutott eszembe szerinted a kettőnk által felsorolt játékosok közül lesz e olyan aki szóba kerül nálunk,

    Csak úgy van értelme ,ha reagálsz. Te többet mozogtál a foci világában , én meg csak egyszerű drukker vagyok , emiatt biztosan rávilágítasz olyasmire amire nem is gondolok .

    Nekem is eszembe jutott ,hogy totószerűen kellet volna tippelnünk és a végén kiderült volna kinek van több találata. Meghatároztunk volna egy keretösszeget és azért is pont járt volna ,ha máshová megy ,de ott jól teljesít.

    Nézd meg a privikben is a légiós jelöltjeimet. Sajnos igazi nagyágyú nincs köztük ,de talán hasznunkra lennének.
    colocolo
    colocolo


    Hozzászólások száma : 695
    Join date : 2015. Mar. 15.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by colocolo Hétf. Május 16, 2016 6:56 pm

    Vasas1969 írta:Rájöttem közel sincs könnyű dolga Vancsa Mikinek. Megpróbálom Rudi bácsi intelmét figyelembe venni miszerint ,egy szezonban 2-3 új ember építhető be zökkenőmentesen a csapatba.

    A védelembe Korcsmár valószínűsíthető távozása miatt mindenképpen kell olyan meghatározó ember , aki vezéregyéniség is közben . Az igazi az lenne persze ,ha kapust és középső védőt is tudnánk igazolni ,de az egyik mindenképpen kell ,mert nincs aki irányítsa a védelmet . A kapusoknál itthonról Polekszics valóban remekelt tavasszal ,bár a korábbi gyanús meccsei miatt fenntartásaim vannak ,de azért jöhetne. Első körben egy telefont azért megeresztenék Köteles menedzsere felé ,hisz a csapat harmadának , úgy is ő az ügynöke. Ha nem jön egyik sem akkor megtartanám a mostaniakat , még Pósert is , mert bár luxusnak tűnik a 3 kapus ,azonban egy tartós sérülés meg  pl egy kiállítás és az azt követő eltiltás miatt , máris a 3.számú kapus kap szerepet minimum 2 meccsen. Ilyen kiélezett bajnokságban nem szabad ,hogy akár 1 pont is ezen menjen el , hisz idén is ennyivel előztük meg a Puskást. Középhátvédnek én is Vaskót hoznám ,bár picit lassúak lesznek Debővel párban ,de fejjel nehezen vernek meg minket. Póserra visszatérve mivel szinte lehetőséget sem kapott, ha mégsem tartanánk meg egy siófoki kölcsönjátékot az esetében megfontolnék azért.

    A védelem 2 szélén megvagyunk Osváth és Szivacski a jobboldalon . Hangya és Ristevski a baloldalon . Mind a 4 játékos teljesítménye reményt keltő volt. Mivel elég lassú csapat vagyunk ezért elgondolkoznék azon ,hogy Osváthot és Hangyát egyel feljebb tolnám és a középpályán is játszatnám . Így pl Ristevski már nem is lenne csak tartalék balhátvéd. Amúgy védekező középpályásnak sem volt reménytelen.

    A középpályára Kalmárt próbálnám elsősorban idehozni. Mivel a kölcsönjátéka alkalmával sem váltotta meg a világot ezért nem lenne reménytelen a megszerzése. Nikházi is jó ,csak túl sérülékeny ,de a 2.számú célpont ő lenne irányítóba. Mivel Vidáért  is jöhet visszautasíthatatlan ajánlat , ekkor elgondolkoznék egy előre játékban sem ügyetlen védekező középpályáson is pl Zsidai ,de Windecker is jöhetne . A legjobban Csekének örülnék ,de ő már elrúgta nálunk a pöttyöst és az Újpest is akarja. Ha már Újpest ,talány számomra ,hogy Filkor és Balázs Benjamin  milyen kevés lehetőséget kapott. Szerintem jobbak ennél. Filkor sok poszton használható (vk,kk, jk, jh) és Balázs is. A újpestinél szolidabb fizetésért elgondolkodnék rajtuk. Bereczről nem mondanék le . Nála csak az a baj ,hogy a lehetőséget mindig 1 évvel korábban kapja meg , mint azt a teljesítménye indokolná. Még a mostani szezonban sem lesz jó szerintem ,de az ezt követőben már sajnálnánk ,ha ma lemondanánk róla. Pl a most vágyott Nikházi is (27 éves) csak az utóbbi 2-3 évben futott be.

    Előre Calvente volna az első számú célpont (bár állítólag már tárgytalan), ő gyors és ráadásul a pálya bármely pontjáról képes szervezni a támadásokat. Váczira emlékeztet. Legjobban egy ilyen típusú játékost hiányolok a csapatból.   Úgy érzem elől nem lesz akkora tisztogatás mint amit vársz és nem azért mert olyan jók voltak a csatárok . Fél év türelmet biztos kapnak a jelenlegiek,  még Csanád is ,egyedül a görögben nem vagyok 100%-ig biztos.

    A fiatalok (Berecz , Ádám , Novák , Nagy G) azért kapnak szerintem további bizalmat , mert még mindig jobbak mint a riválisok többségének fiataljai és emiatt az idő nekünk dolgozik ,csak ki kell várni amíg eljön az ő idejük.

    Van még pár külföldi jelöltem is ,de őket priviben küldöm át. Az elején még 2-3 játékosról beszéltem ,most meg lassan 20-30 -nál tartok. Ezért pl egy Vaskó ,Cseke , Nikházi, Calvente négyes érkezésével már maximálisan elégedett lennék amennyiben Vida marad.



    Nagyon jó az írás,de ha nem bánod majd reagálnék rá,most hirtelen az jutott eszembe szerinted a kettőnk által felsorolt játékosok közül lesz e olyan aki szóba kerül nálunk,
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Május 16, 2016 6:16 pm

    Említettem a múltkor , de most majdnem kifelejtettem.


    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 212837http://www.csakfoci.hu/kulfold/vilagfoci/node/212837
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Május 16, 2016 1:45 pm

    Rájöttem közel sincs könnyű dolga Vancsa Mikinek. Megpróbálom Rudi bácsi intelmét figyelembe venni miszerint ,egy szezonban 2-3 új ember építhető be zökkenőmentesen a csapatba.

    A védelembe Korcsmár valószínűsíthető távozása miatt mindenképpen kell olyan meghatározó ember , aki vezéregyéniség is közben . Az igazi az lenne persze ,ha kapust és középső védőt is tudnánk igazolni ,de az egyik mindenképpen kell ,mert nincs aki irányítsa a védelmet . A kapusoknál itthonról Polekszics valóban remekelt tavasszal ,bár a korábbi gyanús meccsei miatt fenntartásaim vannak ,de azért jöhetne. Első körben egy telefont azért megeresztenék Köteles menedzsere felé ,hisz a csapat harmadának , úgy is ő az ügynöke. Ha nem jön egyik sem akkor megtartanám a mostaniakat , még Pósert is , mert bár luxusnak tűnik a 3 kapus ,azonban egy tartós sérülés meg pl egy kiállítás és az azt követő eltiltás miatt , máris a 3.számú kapus kap szerepet minimum 2 meccsen. Ilyen kiélezett bajnokságban nem szabad ,hogy akár 1 pont is ezen menjen el , hisz idén is ennyivel előztük meg a Puskást. Középhátvédnek én is Vaskót hoznám ,bár picit lassúak lesznek Debővel párban ,de fejjel nehezen vernek meg minket. Póserra visszatérve mivel szinte lehetőséget sem kapott, ha mégsem tartanánk meg egy siófoki kölcsönjátékot az esetében megfontolnék azért.

    A védelem 2 szélén megvagyunk Osváth és Szivacski a jobboldalon . Hangya és Ristevski a baloldalon . Mind a 4 játékos teljesítménye reményt keltő volt. Mivel elég lassú csapat vagyunk ezért elgondolkoznék azon ,hogy Osváthot és Hangyát egyel feljebb tolnám és a középpályán is játszatnám . Így pl Ristevski már nem is lenne csak tartalék balhátvéd. Amúgy védekező középpályásnak sem volt reménytelen.

    A középpályára Kalmárt próbálnám elsősorban idehozni. Mivel a kölcsönjátéka alkalmával sem váltotta meg a világot ezért nem lenne reménytelen a megszerzése. Nikházi is jó ,csak túl sérülékeny ,de a 2.számú célpont ő lenne irányítóba. Mivel Vidáért is jöhet visszautasíthatatlan ajánlat , ekkor elgondolkoznék egy előre játékban sem ügyetlen védekező középpályáson is pl Zsidai ,de Windecker is jöhetne . A legjobban Csekének örülnék ,de ő már elrúgta nálunk a pöttyöst és az Újpest is akarja. Ha már Újpest ,talány számomra ,hogy Filkor és Balázs Benjamin milyen kevés lehetőséget kapott. Szerintem jobbak ennél. Filkor sok poszton használható (vk,kk, jk, jh) és Balázs is. A újpestinél szolidabb fizetésért elgondolkodnék rajtuk. Bereczről nem mondanék le . Nála csak az a baj ,hogy a lehetőséget mindig 1 évvel korábban kapja meg , mint azt a teljesítménye indokolná. Még a mostani szezonban sem lesz jó szerintem ,de az ezt követőben már sajnálnánk ,ha ma lemondanánk róla. Pl a most vágyott Nikházi is (27 éves) csak az utóbbi 2-3 évben futott be.

    Előre Calvente volna az első számú célpont (bár állítólag már tárgytalan), ő gyors és ráadásul a pálya bármely pontjáról képes szervezni a támadásokat. Váczira emlékeztet. Legjobban egy ilyen típusú játékost hiányolok a csapatból. Úgy érzem elől nem lesz akkora tisztogatás mint amit vársz és nem azért mert olyan jók voltak a csatárok . Fél év türelmet biztos kapnak a jelenlegiek, még Csanád is ,egyedül a görögben nem vagyok 100%-ig biztos.

    A fiatalok (Berecz , Ádám , Novák , Nagy G) azért kapnak szerintem további bizalmat , mert még mindig jobbak mint a riválisok többségének fiataljai és emiatt az idő nekünk dolgozik ,csak ki kell várni amíg eljön az ő idejük.

    Van még pár külföldi jelöltem is ,de őket priviben küldöm át. Az elején még 2-3 játékosról beszéltem ,most meg lassan 20-30 -nál tartok. Ezért pl egy Vaskó ,Cseke , Nikházi, Calvente négyes érkezésével már maximálisan elégedett lennék amennyiben Vida marad.
    colocolo
    colocolo


    Hozzászólások száma : 695
    Join date : 2015. Mar. 15.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by colocolo Hétf. Május 16, 2016 11:51 am

    Vasas1969 írta:


    Szerintem mindannyian egy nyugodtabb szezonra vágyunk ,bár én már akkor is elégedett leszek ,ha egy helyett előrelépünk. Fiú vagy lány az unoka? Azt már nem is kérdezem ,hogy Vasas drukker lesz e ? Gondolom ez nem lehet kérdés. Már csak emiatt is vigyázz magadra! Remélem a csapat is megkímél az izgalmaktól.

    Egy leendő Vasas drukker fiúval bővült a nagy Vasas család is.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Május 16, 2016 11:06 am

    colocolo írta:Nem voltam,egyrészt itt egész nap esett és stadionban nincs egy méternyi fedett lelátó se,másrészt hat hete született meg az első unokám.Azóta minden szombat délután jönnek hozzánk a másik nagyszülők a Balaton túlsó partjáról nem tudok elmenni otthonról amig itt vannak.Még a sorsdöntő Mtk elleni mérkőzést sem tudtam követni,csak az eredményt tudtam megnézni,azt is csak hét óra után.Utólag nem is bánom mert így,meg úsztam egy újabb infarktust nehezen birtam volna az izgalmakat.Remélem az idei bajnokságban meg kímélnek a fiúk, nem hagynak izgulni valót a végére csak pozitív irányban.


    Szerintem mindannyian egy nyugodtabb szezonra vágyunk ,bár én már akkor is elégedett leszek ,ha egy helyett előrelépünk. Fiú vagy lány az unoka? Azt már nem is kérdezem ,hogy Vasas drukker lesz e ? Gondolom ez nem lehet kérdés. Már csak emiatt is vigyázz magadra! Remélem a csapat is megkímél az izgalmaktól.
    colocolo
    colocolo


    Hozzászólások száma : 695
    Join date : 2015. Mar. 15.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by colocolo Vas. Május 15, 2016 4:37 pm

    Nem voltam,egyrészt itt egész nap esett és stadionban nincs egy méternyi fedett lelátó se,másrészt hat hete született meg az első unokám.Azóta minden szombat délután jönnek hozzánk a másik nagyszülők a Balaton túlsó partjáról nem tudok elmenni otthonról amig itt vannak.Még a sorsdöntő Mtk elleni mérkőzést sem tudtam követni,csak az eredményt tudtam megnézni,azt is csak hét óra után.Utólag nem is bánom mert így,meg úsztam egy újabb infarktust nehezen birtam volna az izgalmakat.Remélem az idei bajnokságban meg kímélnek a fiúk, nem hagynak izgulni valót a végére csak pozitív irányban.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6478
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Vas. Május 15, 2016 1:48 pm

    colocolo írta:Siófok:Filipánics 2- Rusvai 3 Mogyorósi 4 Tamás 3 Körmendy 3- Gál 3 Futó 3 - Nagy D.3 Ivancsics 3 Nagy J. 3-Murka 2

       csere: Rusvai - Paudits 2   szünetben
                Murka - Elek 3      szünetben
                Körmendy - Baksa  75. perc

      Gólszerző: Szabó 11-ből  34. perc
                     Sajbán M.  77. perc
                     Ivancsics   11-ből  92. perc

       Szlezák Zoltán: Az eltiltások miatt az új felállásban rutintalanabbak voltunk.Elkerülhető, buta gólt kaptunk tizenegyesből,ami aztán átírta a játék képét.


    Amikor zárkózna a Siófok az élcsapatok mögé , akkor mindig jönnek a vereségek. Remélem most nem kell majd többesszámot használni. Kint voltál a meccsen ,ha igen ,hogy teljesítettek a mieink ?
    Holnap én is "papírra" vetem néhány átigazolási ötletemet a Vasassal kapcsolatban.

    Ajánlott tartalom


    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 14 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Csüt. Május 02, 2024 8:23 pm