Alcsúti Polgári Ökrök

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alcsúti Polgári Ökrök

politika, beszélgetés, hírek, konzervipar


+4
colocolo
Síposúr
csaposur
VasasTata
8 posters

    Hajrá Vasas örökké !!!

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Kedd Okt. 11, 2016 10:36 pm

    A honlapról:
    Vida: Nem tudtam előre, hogy lehetőséget kapok Storcktól

    A Lettország elleni 2-0-ra megnyert mérkőzésen csereként pályára lépett Vida Máté, ezzel tétmeccsen is bemutatkozott a felnőtt válogatottban. A válogatottbeli élményeiről és a bajnoki várakozásairól kérdeztük középpályásunkat.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Pic2_2171



    Először is gratulálunk, hogy tétmeccsen is bemutatkozhattál a felnőtt válogatottban! Mikor tudtad meg, hogy pályára lépsz? Kaptál Bernd Storcktól erre utaló előzetes jelzést?

    - Köszönöm szépen a gratulációt! Nem, erről nincs szó. A 70. perc környékén szólt nekem a szövetségi kapitány, hogy menjek melegíteni, mert Gera Zoli helyett fogok majd pályára lépni.

    Mennyiben voltak ezek a percek mások, mint az Elefántcsontpart elleniek?


    - Ugye ez tétmeccs volt, bár gyanítom, ez a válasz senkit sem lep meg. Itt muszáj volt nyernünk, mivel az előző két selejtező-mérkőzés nem sikerült jól, így fontos volt, hogy jól játsszunk, beleértve magamat is. Abban is más volt ez a találkozó, hogy ezt megnyertük.

    A Svájc elleni meccset a kispadról, a lettek ellenit részben a pályán is töltötted. Hogyan értékeled a mérkőzéseket?

    - Egy közös vonás volt a két meccsben: óriási buzdítást kaptunk a szurkolóktól, amit ezúton is nagyon köszönök. Mindkét találkozón ez sokat segített. Ami a szakmai részt illeti, meg kell, hogy mondjam, szerintem Svájc ellen jobban játszottunk, mint most a lettek ellen. Az első meccsen nem állt mellénk a szerencse, peches egyéni hibákból kaptuk a gólokat, ami ott megpecsételte sorsunkat. A második meccsen mi irányítottuk a mérkőzést és sikerült fenntartanunk a csapategységet, ami fontos alapelem.

    A hétvégén folytatódik a bajnokság, a második körrel. Mik a várakozásaid az év végéig?

    - Arról beszélgettünk többen a csapatban, hogy szeretnénk minél hamarabb elérni azt a pontszámot, amivel tavaly bennmaradtunk. Ez 32 pont, amihez még most 10 pont hiányzik. Onnantól pedig nyugodtabban tudunk játszani. Várhatóan lesznek még ugyan nehéz meccseink, de jó lenne az elején maradni. Amennyiben ez összejön, sok rossz dolog már nem érhet minket.

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Kedd Okt. 11, 2016 10:02 pm

    A honlapról:
    A cél, hogy továbbra is mi kapjuk a legkevesebb gólt

    Lippai József kapusedzőnkkel hálóőreinkről, munkájukról és a nehéz döntésekről beszélgettünk.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Pic2_2170




    Ugorjunk vissza az időben két hónapot. A Vasas-Újpest mérkőzés, 92. percében Polekszics megsérült az ellenfél kapuja előtt. Mit éreztél abban a pillanatban?

    - Nagyon mérges voltam. Pontosan azért, mert szóltam neki, hogy még 3 perc van hátra ne menjen fel a szöglethez az ellenfél kapuja elé. Nem gondolom, hogy neki ott lett volna abban a pillanatban a helye.

    Plexi szalagszakadása után adódott a döntés: Nagy Gergely, vagy Póser Dániel. Ismert az álláspontod, hogy amelyikük jobban dolgozik az edzéseken, mérkőzéseken - a vezetőedzőnkkel egyetértésben - ő lesz az első számú kapus.


    - Mindketten nagyon jól, lelkiismeretesen, és keményen dolgoztak az edzéseken. Visszautalva a Plexi érkezése utáni helyzethez. Büszke vagyok arra, hogy az ő érkezését nagyon jól reagálta le a másik két játékos. Történhetett volna az is, hogy Geri és Dani bevágja a durcit, és azt mondják: „Nincs értelme küzdeni, mert úgyis eldőlt az első számú kapus kérdése, innentől nincs értelme a melónak”. Ezzel szemben azt éreztem, hogy nagyon jól befogadták Plexit, nem volt ellenérzés. Elfogadták a rutinját, azt, hogy ő idekerült, és azt éreztem, hogy a másik kettő kapusom sem adta fel. Ez azt eredményezte, hogy kiválóan lehetett mindhármukkal együtt dolgozni a hét közben. Úgy éreztem, hogy a két fiatal kapusom is figyelte, miben jobb náluk Plexi és ez motiválta őket a jobb munkára és teljesítményre. Láttam, hogy megpróbáltak ráerősíteni azokra a dolgokra, amikben jobbnak vélték, és így erősödött és fejlődött mindkettő, tudásban és harckészségben egyaránt.  És most had utaljak az augusztus 6-a utáni helyzetre, miután Plexi kiesett. Ha nem úgy állt volna Geri és Dani a munkához, ahogy korábban említettem, akkor borzasztó nehéz lett volna bármelyiküknek is beállni a kapuba. Ezek azt a helyzetet szülték, hogy kimerem jelenteni: zökkenőmentes volt a kapuscsere. Nagyon várjuk Plexi visszatérését, és követjük a felépülését. Napi kapcsolatban vagyok vele.

    De mégis mi döntött végül is Geri mellett, Danival szemben?


    - Talán az a 45 NB I-es bajnoki meccs, ami Geri idegeiben, zsigereiben már benne volt. Sajnos Daninak ez nincsen még meg. Ráadásul a következő mérkőzés éppen egy "groupamás" Fradi-meccs volt. Ez egy első NB I-es mérkőzését játszó kapusnak még további óriási nyomást jelentett volna. De el kell mondanom Daniról, hogy ő nap, mint nap bizonyítja a számomra, hogy ugyanolyan parádés kapus, mint másik két társa. Nyugodt szívvel bemerném őt tenni a kapuba NB I-es bajnoki meccsen.

    Mi kaptuk a legkevesebb gólt (hetet) az egész NB I-es mezőnyben. Ez mindenképpen a te, és kapusaink munkáját is dicséri.


    - Örülök, ha így látod. De a lényeg az, hogy az egész csapat nagyon erős egységben tud együtt dolgozni. Ez a három belső védős rendszer a két felfutó szélső hátvéddel nagyon nagy biztonságot ad a kapusunknak. Ha olyan kiváló képességű hálóőr vigyázza a kapunkat, - mint amiből szerencsére van nekünk most három is -, akkor ez még rátesz egy lapáttal, hogy kevesebb gólt kapjunk. Kevesebb lövés megy a kapunkra, viszont ha közbe kell avatkozni a kapusunknak, akkor bravúrt kell bemutatnia.  Ez a kompakt védekezésünk is hozzájárult ahhoz, hogy a tavalyinál jóval kevesebb kaput találó labdát kellett hárítani, és annak örülök, hogy az eredményességünkhöz kapusaink is hozzá tudtak tenni.

    Kívülről szemlélve úgy tűnik, hogy Geri sokat tanult abból az időszakból, amikor a múlt idényben első számú kapus volt, amikor aztán Hermány Bence mögött, és az idén négy meccsen Plexi mögött a kispadon ült.  Egyértelműen látható teljesítményében, hozzáállásában a fejlődés. Ezt te is tudod igazolni?

    - Nos, az bizonyos, hogy Geri nem felejtett el védeni az elmúlt félévben, de nem úgy sikerült neki a tavaszi idény, ahogy szerette volna. Azt mondtam neki, hogy ebből tanuljon, mert túlságosan sok lehetőséget nem dob az élet a bizonyításra. Hála Istennek ezt ő úgy fogta föl, hogy „nagyon odateszem magam és nem menekülök el”. Tehát Geri - minden értelemben felvette a kesztyűt, és úgy fogta fel, hogy élete meccse jön a Fradi ellen. Rengeteget beszélgettünk az FTC elleni mérkőzés előtt. A meccs kezdetére az idegességét teljesen levetkőzte, olyannyira, hogy öröm volt nézni, extázisban, szinte önkívületi állapotban, bravúros védésekkel lehozta a meccset. Plexi balszerencsés kiesése után Geri hét mérkőzésen védett, amelyeken összesen négy gólt kapott, ami nagyon jó teljesítmény, főleg, hogy abból négy idegenbeli találkozó volt.Nagyon büszke vagyok mindhárom kapusomra, mind a hozzáállásukra, mind pedig az edzéseken elvégzett hihetetlen nagy munkájukra. Nem ülünk azonban babérjainkon. Tesszük a dolgunkat. Geri azért is megérdemli a gratulációt, mert ugye behívót kapott a felnőtt válogatott bő keretébe, amire a tavalyi idény tavaszi évadában esélye sem volt. És ne feledjük, hogy az U21-es válogatott összeállítása Gerivel kezdődik.

    Nagy Geri 22, míg Póser Dani 26 esztendős. Még mindkettőjükben sok fejlődési potenciál van. Például Dani a Szolnok elleni 2-0-ra megnyert edzőmérkőzésen néhány hete parádézott.

    - Az ő esetében is igaz, hogy a minél több mérkőzés magával fogja hozni az érést, hogy meccsről, meccsre jobb kapus legyen. Dani esetében azt szeretnénk, hogy ő bizonyíthasson a Magyar Kupa-meccseken, hogy őt is megismerje a magyar futball társadalom. Mert nagyon megérdemli. Egy ilyen alázatos, jó mozgású kapussal már nagyon régen találkoztam. Közösségi emberként pedig Dani szenzációs. Többet érdemelne, de be kell látni, hogy egy 12 csapatos első osztályban nem könnyű odakerülni, hogy valaki rendszeresen védjen klubcsapatában, főleg úgy, hogy több idegenlégiós is van ezen a poszton.

    Véleményed szerint mire számíthatunk a következő, még idén lejátszandó nyolc fordulóban?

    - Akkor lennék a leginkább elégedett, ha a 19. forduló után is nekünk lenne a mezőnyben a legkevesebb kapott gólunk, ami egyúttal jó eredménnyel is társulna. Akkor azt mondhatnám, hogy ezt a félévet megcsináltuk és jól dolgoztunk.

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Kedd Okt. 11, 2016 9:47 pm

    A honlapról:
    5-0-ra nyertünk az edzőmeccsen

    A Pénzügyőrt vertük felkészülési találkozón.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Sam_6043



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 5-0-ra_nyertunk_az_edzomeccsen-2172http://www.vasasfc.hu/hirek/5-0-ra_nyertunk_az_edzomeccsen-2172
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Kedd Okt. 11, 2016 8:46 am

    Megőrizte egységét a válogatott, ez is kellett a győzelemhez

    Glázer Róbert, a Rangadó.hu állandó szakértője értékelte a Lettország elleni világbajnoki selejtezős sikert.






    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 388534_megorizte_egyseget_a_valogatott_ez_is_kellett_ahttp://www.rangado.hu/tartalom/cikk/388534_megorizte_egyseget_a_valogatott_ez_is_kellett_a


    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Kedd Okt. 11, 2016 12:36 am

    Juhos2 írta:

    Ahogy olvasom a nézőszám csatát elvesztettük. Szerintem lesznek még belőle cirkuszok.
    Ha elmúlik az eufória.

    Sajnos kicsit későn derült ki az időpont . Sok munkahelyen havi beosztás van és hétvégén is dolgoznak , így ők már nem tudnak ott lenni. Bár októberben végén jobb idő van és emiatt talán több néző lehet mintha december elején lenne , igaz a hatos kezdés nem túl jó a vidékieknek. Mivel a Vidi jól szerepel talán lesz annyi vendégdrukker mintha a diókkal játszanánk ,főleg ha még most is ingyen utaztatják őket Garancsiék. Nagyon bízom benne ,hogy 5000-nél több néző lesz és talán még lehet tenni valamit, hogy kicsit nagyobb befogadóképességű legyen. Remélem minden Vasas sportoló a kicsiktől a nagyokig az összes szakosztályból ott lesz a meccsen. Ha esetleg tévés meccs lesz akkor soksk számára nyilvánvalóvá válik ,hogy kicsi lehet a rangadókra a stadion.
    Juhos2
    Juhos2


    Hozzászólások száma : 884
    Join date : 2016. Jun. 18.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Juhos2 Hétf. Okt. 10, 2016 9:16 pm

    Na ugye.
    Az nso-n a hozzászólások már ezzel foglakoznak.
    Juhos2
    Juhos2


    Hozzászólások száma : 884
    Join date : 2016. Jun. 18.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Juhos2 Hétf. Okt. 10, 2016 7:48 pm

    Vasas1969 írta:Az SC oldaláról:
    Novemberben indul a bontás

    Már idén elbúcsúzik a Vasas labdarúgócsapata a legendás Illovszky-stadiontól. Markovits László klubelnökkel beszélgettünk erről és más aktuális témákról.





    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Novemberben-indul-a-bontashttp://www.vasassc.hu/hirek/7030/novemberben-indul-a-bontas

    Ahogy olvasom a nézőszám csatát elvesztettük. Szerintem lesznek még belőle cirkuszok.
    Ha elmúlik az eufória.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Okt. 10, 2016 4:25 pm

    Az SC oldaláról:
    Novemberben indul a bontás

    Már idén elbúcsúzik a Vasas labdarúgócsapata a legendás Illovszky-stadiontól. Markovits László klubelnökkel beszélgettünk erről és más aktuális témákról.





    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Novemberben-indul-a-bontashttp://www.vasassc.hu/hirek/7030/novemberben-indul-a-bontas
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Okt. 10, 2016 4:18 pm

    Juhos2 írta:

    A német-orosz meccsbe néztem bele. Gyorsak voltak, pörögtek ezerrel. Mi csak örülhetünk, ha Sziva megmérettetik. Legalább meglátja hol tart, hátha lesz belőle egy Zé, ha minél többet játszik.
    Bár én Osi fan vagyok, nem szeretném ha elvesztenénk.
    Maradjunk annyiban találja meg a Mester mindkettőjük helyét.

    A Magyar-Portugál U21-s meccs is tetszett. Ritkán hajt úgy magyar csapat mint akkor azon a meccsen. Osváthról Hanygya is nyilatkozik a lenti interjúban. "Osváth Attila is remek mérkőzést játszott. Úgy tűnik, hogy visszatérőben van a régi formája."
    Szivacski egyébként kezd , egyedüliként a Vasasból.

    A

    magyar válogatott kezdőcsapata: Banai - Szivacski, Lenzsér, Szilvási, Forgács - Cseke, Szántó - Holender, Prosser, Géresi - Mervó


    Osváth elvesztése már kicsit sok lenne a jóból, még Könyvest sem emésztettem meg. Ha 4-4-2-s hadrendben játszanánk akkor játszhatnának egymás mögött. Bár a kocsmában említettek egy olyan szabályt amit nem ismertem ,hogy elég 17 vagy 19 meccs végigjátszása az MLSZ fiatalnak és jár a teljes összeg. Utána már Osváth is több szerepet kaphat , ráadásul Ádám helyén is bevethető ha Kulcsár nem épül fel , bár már Murka beépítése is megkezdödőtt a következő szezonra.

    Az U21-s meccs talán itt követhető:

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Watch?v=jy9eYKG8pRchttps://www.youtube.com/watch?v=jy9eYKG8pRc
    Juhos2
    Juhos2


    Hozzászólások száma : 884
    Join date : 2016. Jun. 18.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Juhos2 Hétf. Okt. 10, 2016 2:58 pm

    Vasas1969 írta:Mlsz.hu:
    U21: Félelmet nem ismerő stadionban bizonyítana a válogatott

    A magyar válogatott taktikai edzéssel zárta a felkészülést az első osztályú Atromitosz stadionjában a Görögország elleni hétfői Eb-selejtező előtt.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Edzéskép-e1476029136860



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 388366_u21_es_valogatottunk_is_eb_selejtezot_jatszik_mahttp://www.rangado.hu/tartalom/cikk/388366_u21_es_valogatottunk_is_eb_selejtezot_jatszik_ma


    A görögök ellen szinte biztosan ott lesz a kezdőcsapatban Szivacski Donát, a Vasas játékosa is – az angyalföldi klub öt U21-es válogatottat ad a csapat bő keretébe, ezzel ebből a szempontból a legsikeresebb NB I-es klub.

    – A Vasasban a fiatal játékosok élvezik a vezetőség bizalmát, megkapjuk a lehetőséget a bizonyításra, és igyekszünk élni vele. Örülök, hogy sikerült bekerülnöm a korosztályos válogatott keretébe is, a hazai meccsen még nem léphettem pályára a görögök ellen, de bízom benne, hogy ezúttal jó játékkal segítem majd a csapatot az Eb-selejtezőn, és a védekezés mellett a támadásokból is ki tudom venni a részem néhány pontos beadással. Athénban nehéz meccs vár ránk, de szeretnénk bizonyítani, és remélhetőleg sikerül kiharcolni a győzelmet is. Meg akarjuk lepni a görög válogatottat, az ehhez szükséges taktikai elemeket gyakoroltuk az edzésen – mondta az mlsz.hu-nak az 1997-es születésű Szivacski, aki jövőre is az U21-es válogatott tagja lehet majd.


    A német-orosz meccsbe néztem bele. Gyorsak voltak, pörögtek ezerrel. Mi csak örülhetünk, ha Sziva megmérettetik. Legalább meglátja hol tart, hátha lesz belőle egy Zé, ha minél többet játszik.
    Bár én Osi fan vagyok, nem szeretném ha elvesztenénk.
    Maradjunk annyiban találja meg a Mester mindkettőjük helyét.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Okt. 10, 2016 1:03 pm

    Mlsz.hu:
    U21: Félelmet nem ismerő stadionban bizonyítana a válogatott

    A magyar válogatott taktikai edzéssel zárta a felkészülést az első osztályú Atromitosz stadionjában a Görögország elleni hétfői Eb-selejtező előtt.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Edzéskép-e1476029136860



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 388366_u21_es_valogatottunk_is_eb_selejtezot_jatszik_mahttp://www.rangado.hu/tartalom/cikk/388366_u21_es_valogatottunk_is_eb_selejtezot_jatszik_ma


    A görögök ellen szinte biztosan ott lesz a kezdőcsapatban Szivacski Donát, a Vasas játékosa is – az angyalföldi klub öt U21-es válogatottat ad a csapat bő keretébe, ezzel ebből a szempontból a legsikeresebb NB I-es klub.

    – A Vasasban a fiatal játékosok élvezik a vezetőség bizalmát, megkapjuk a lehetőséget a bizonyításra, és igyekszünk élni vele. Örülök, hogy sikerült bekerülnöm a korosztályos válogatott keretébe is, a hazai meccsen még nem léphettem pályára a görögök ellen, de bízom benne, hogy ezúttal jó játékkal segítem majd a csapatot az Eb-selejtezőn, és a védekezés mellett a támadásokból is ki tudom venni a részem néhány pontos beadással. Athénban nehéz meccs vár ránk, de szeretnénk bizonyítani, és remélhetőleg sikerül kiharcolni a győzelmet is. Meg akarjuk lepni a görög válogatottat, az ehhez szükséges taktikai elemeket gyakoroltuk az edzésen – mondta az mlsz.hu-nak az 1997-es születésű Szivacski, aki jövőre is az U21-es válogatott tagja lehet majd.

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Okt. 10, 2016 11:11 am

    A honlapról:
    Hangya: szeretnénk továbbra is stabilan jól játszani

    A felnőtt válogatotthoz hasonlóan, U21-es válogatottunk is 3:3-as mérkőzést játszott Portugáliával. Az utolsó U21-es mérkőzésén csapatkapitányként pályára lépő baloldali középpályásunkat, Hangya Szilvesztert kérdeztük.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Pic2_2166



    Sajátos eredmény született a portugálok elleni U21-es válogatott mérkőzésen, ahol kétgólos hátrányból tudtatok felállni. Hogyan értékeled azt a mérkőzést?

    - Elsőre talán furcsának fog tűnni a megfogalmazásom, de jól kezdtük a mérkőzést, annak ellenére, hogy ekkor elkerülhető gólokat kaptunk, szerencsétlen egyéni hibák következtében. Később tudtunk nyomást gyakorolni a portugál csapatra, aminek már a félidő előtti szépítéssel meg is lett az eredményre. Az is hatással volt ránk, hogy a szünetben az edzőnk megtalálta a megfelelő szavakat, éreztük, hogy hisz bennünk. A második félidőben pedig megmutattuk, hogy tudunk küzdeni.

    A mérkőzés előtt erős esőzés volt Gyirmóton. Ettől mennyire romlott a pálya minősége, és ez befolyásolta-e a játékot?

    - Az talán a tévéfelvételeken is látható volt, hogy igazából csak a kispadok felőli oldalon volt rossz minőségű, mély, tócsákkal tarkított a pálya. Ezért ott ritkábban is próbálkozott mindkét csapat a megindulásokkal, de nem ez volt a döntő. Amúgy nem lehetett panaszunk a pályára, a csúszós gyep miatt, annak többi részén még gyorsabb is volt a labda.

    Ezzel a mérkőzéssel befejezted U21-es pályafutásodat. Melyek azok a mérkőzések, amikre a legszívesebben emlékszel vissza?

    - A legjobb hangulatú meccsem szintén a portugálok ellen volt, idegenben, ahol 8.000 ember előtt játszhattunk. Bár 2-0-ra kikaptunk, de a hangulat miatt emlékezetes marad számomra. A legemlékezetesebb, meg ez a mostani portugál meccs volt.

    Sok vasasos csapattársaddal játszottál együtt most is a válogatottban. Ez milyen érzés volt?

    - Igen, sok klubtársam volt a pályán, de olyan játékos is akadt bőven, akiket már évek óta ismerek és jó viszonyban vagyok velük, noha más csapatokban játszanak. Szeretném azonban kiemelni közülük is Berecz Zsombort, akivel nagyon érezzük egymást a pályán és jól együtt tudunk működni. Osváth Attila is remek mérkőzést játszott. Úgy tűnik, hogy visszatérőben van a régi formája.

    A U21-es válogatott együtt készülhetett Telkiben a felnőttválogatottal. Mennyi pluszt adott ez a felkészülés nektek, fiataloknak?

    - Nagyszerű élmény volt. Éreztük, hogy figyelnek ránk, és foglalkoznak velünk. Alapból is sokan voltunk ott fiatalok, tehát beilleszkedési problémáink nem voltak.

    Kanyarodjunk rá a Vasasra! Hogyan értékeled az elmúlt 11 fordulót, és mit vársz az év végéig még ránk váró 8 fordulóban?


    - Az év vége még ugyan nagyon messze van, de az biztos, hogy szeretnénk stabilak maradni és azon a szinten játszani, ahogy eddig. Talán van egy bizonyos fokú fáradtság most bennünk, de azt nem mondhatjuk, hogy csak a szerencse repített volna fel minket az élre, ahol most állunk. Úgy vélem, hogy az erősebbnek tartott csapatok ellen jól ment nekünk a játék, és az is adott egy plusz löketet. Az új játékrendszer, amit Michael Oenning vezetett be a nyáron, nagyon bevált. Érezzük, hogy kinek mi a feladata és csapatszinten is mik a teendőink. Ami szintén nagyon pozitív, hogy itt a Vasasnál gyakorlatilag tényleg csak a futballal kell foglalkozunk, mert ami minket játékosokat körül vesz, a légkör, a szakemberek, a segítők, mind nagyon profi. A szurkolók biztatása is jelentős segítséget jelentett nekünk, amire a jövőben is számítunk, mert erre nagy szükségünk lesz ahhoz, hogy továbbra is eredményesek és sikeresek legyünk.

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Vas. Okt. 09, 2016 11:23 pm

    Juhos2 írta:Csak egy hét és folytathatjuk újra. Sanyit nem állították ki, ez a kívánságunk nem teljesült. A hangulat legalább jó lesz, erre jelenléte a biztosíték. Very Happy
    Remélem tudunk valami váratlant húzni. Mert alapból nem lesz sétagalopp.

    Én is azt gondolom ,hogy nagyon fontos lenne jól elkapni a rajtot a 2. körben mert az eredmény meghatározó lehet , az esetleges siker lendületet adhat a hátralévő fordulókra. Ehhez szerintem is szükséges lesz valami váratlant húzni mert ,ha az MTK visszaáll és kontráz az a taktika jobban fekszik nekik mint nekünk az ,hogy mi kezdeményezzünk ellenük. Fontos lenne ,hogy mi rúgjuk az első gólt és jó lenne ,ha nem is lenne több gól a meccsen. Very Happy

    Sanyinak sajnos csak 4 sárgája van , igazán kaphatott volna még egyet és nem lenne gond vele. Vele azért nehezebb lesz . Nagy szükség lesz a közönségre ,hátha a nézők támogatása lesz az a plussz, ami a győzelemhez szükséges.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Vas. Okt. 09, 2016 11:00 pm

    A Siófok szoros meccset játszott fővárosban

    Souleymane Diarra góljára Elek Bence válaszolt.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 943




    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 A-siofok-szoros-meccset-jatszott-fovarosbanhttp://nb2.hu/hirek/a-siofok-szoros-meccset-jatszott-fovarosban
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Vas. Okt. 09, 2016 10:49 pm

    "Magyarország jobb volt, mint Svájc, de..." - részletes elemzés a válogatott meccséről

    Marco Rossi a magyar-svájci vb-selejtezőn (2-3) "csak" a vereséget látta negatívumként. Taktika, védekezés, csapatrészek, esélyek – az olasz szakember részletes elemzése a találkozóról.





    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 94733-magyarorszag-jobb-volt-mint-svajc-de-reszletes-elemzes-az-egyik-legjobb-nb-i-es-edzotolhttp://www.csakfoci.hu/valogatott/94733-magyarorszag-jobb-volt-mint-svajc-de-reszletes-elemzes-az-egyik-legjobb-nb-i-es-edzotol
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Vas. Okt. 09, 2016 10:33 pm

    Rangadó.hu
    Vancsa: a Vasas az ország harmadik legnépszerűbb csapata

    Még "szédülnek" kicsit a tabella élén, de már szokják, mondja az angyalföldiek ügyvezető igazgatója. Néhány éven belül a bajnoki címért harcolnának.




    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Pic2_1213



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 387634_vancsa_a_vasas_az_orszag_harmadik_legnepszerubbhttp://www.rangado.hu/tartalom/cikk/387634_vancsa_a_vasas_az_orszag_harmadik_legnepszerubb


    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Vas. Okt. 09, 2016 10:28 pm

    A honlapról:
    Murka Benedek hosszabbított

    A 19 éves korosztályos magyar válogatott labdarúgó, Murka Benedek két évvel meghosszabbította 2017 nyaráig szóló szerződését, így a fiatal tehetség 2019 nyaráig a Vasas játékosa.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Pic2_2165



    Vancsa Miklós, a Vasas FC ügyvezető igazgatója az aláírást követően közölte: - Mindig öröm, amikor egy kiemelkedő tehetségű fiatal labdarúgót sikerül hosszabb távra a csapatunkhoz kötni. Beni, 2015 februárjában, 17 évesen írta alá profi szerződését a Vasas FC-hez. Azóta fejlődése töretlen és bizonyította, hogy nemcsak az NB II-es Siófok csapatában, de nálunk is helyt tud állni. Ezt ékesen bizonyította a Mezőkövesd elleni 4-0-ra megnyert találkozón, ahol – bár új, védekező, szélső felfutó szerepkörben – két gólpasszt is adott. Azonban szeretném kiemelni, hogy Beni nemcsak kiváló adottságú nagy jövő előtt álló focista, de az elmúlt másfél évben vele folytatott beszélgetések alapján kijelenthetem: rendkívül értelmes is, ami nem másodlagos szempont a számomra.

    A fiatal játékos az aláírást követően honlapunknak elmondta: - Először is szeretném megköszönni a Vasas vezetőségének, hogy aláírhattam az új, 2019 nyaráig tartó szerződésemet. Úgy gondolom, hogy remek helyen vagyok ahhoz, hogy fejlődjek és a társaság is nagyszerű. Úgy vélem, hogy az idősebb és fiatalabb játékosok aránya a Vasas csapatánál ideális. Különösen öröm számomra, hogy olyan rutinos egykori és jelenlegi játékosoktól leshetem el a szakma fortélyait, mint Kecskés Zoltán és Ferenczi István edzők, valamint Remili Mohamed, Korcsmár Zsolt, Debreceni András és Czvitkovics Péter. Számomra jelenleg a legfontosabb, hogy ebben a közegben minél többet tudjak fejlődni. A célom, hogy minél hamarabb beverekedjem magam a kezdő csapatba, ezért küzdök nap, mint nap. Szeretnék a jövőben sok örömet szerezni a Vasas szurkolóinak, akik előtt le a kalappal, hogy ilyen elszántsággal buzdítanak minket idén is. Köszönöm nekik!

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Vas. Okt. 09, 2016 10:22 pm

    A honlapról:
    Manjrekar: A kemény munka az, ami elvitt minket idáig

    A még mindig csak 23 esztendős James Manjrekarnak nem kezdődött szerencsésen vasasos pályafutása, hiszen szerződésének aláírását megelőző napon megsérült a kanadai válogatottban.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Pic2_2164



    Azóta próbálja utolérni magát, amint ez 100%-osan megtörténik, a sziklakemény középpályás biztosan hasznára lesz gárdánknak.

    Csapatunk az első 11 forduló után vezeti a tabellát. Véleményed szerint ez minek köszönhető?


    - Szerintem a legnagyobb erősségünk, - amivel ki is tűntünk a mezőnyből az utóbbi időben -, hogy a csapatban mindenki a legtöbbet akarja kihozni magából és mindannyian keményen dolgozunk. Figyelünk arra, amit az edző kér tőlünk és minden igyekezetünkkel végre is akarjuk hajtani a feladatokat. A kemény munka az, ami elvitt minket idáig.

    Többször voltál sérült a szezon elején. Hogyan sikerült felvenni a ritmust, illetve hozzászoknod a játékrendszer adta feladatokhoz?


    - Szerintem sikerült felvennem a ritmust. Természetesen sérülések után nem ott vagyok egyből, ahol egykoron voltam, de felkészültem arra, hogy mindent beleadjak. A megfelelő energia befektetéssel olyan állapotba kívánok kerülni, hogy amikor szükség van rám, bevethető legyek.

    Már évek óta Magyarországon játszol. Miben különbözik ez a szezon az előzőektől?

    - Mindig olyan csapatokban játszottam, amelyek elsősorban védekeztek, tehát vagy a kiesés ellen küzdöttek, vagy kicsivel feljebb voltak. Emiatt állandó nyomás alatt voltunk, hogy jól szerepeljünk, máskülönben a kiesés fenyegetett. Bár nyomás most is van, de más, mint eddig volt. Az a szituáció, hogy elöl vagyunk, és jól játszunk, pozitívabb hatást vált ki belőlem is. Arra ösztönöz minket, hogy továbbra is bízzunk magunkban, játsszunk jól, hogy a szezon végén is jó helyen legyünk.

    A kanadai válogatottal Marokkóban barátságos mérkőzésen léphetsz pályára a bajnoki szünetben. Mik a céljaid most a válogatottal?

    - Amikor pályára lépek, mindig az lebeg előttem, hogy a legjobbamat adjam és segítsem a csapatot a győzelemhez. Ez a válogatott esetében is tökéletesen igaz. Mindig nyerni akarok, ez az örök célom.

    Mit gondolsz, hol lesz a csapatunk a 19. forduló után, az év végén?

    - Bízok a csapattársaimban és hiszem, hogy a továbbiakban is képesek leszünk azt a szintet hozni és úgy játszani, ahogy eddig tettük. Az akarat megvan bennünk. Emiatt bízom abban, hogy az év végén is az élmezőnyben leszünk.

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Vas. Okt. 09, 2016 10:15 pm

    Juhos2
    Juhos2


    Hozzászólások száma : 884
    Join date : 2016. Jun. 18.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Juhos2 Szomb. Okt. 08, 2016 7:25 pm

    Csak egy hét és folytathatjuk újra. Sanyit nem állították ki, ez a kívánságunk nem teljesült. A hangulat legalább jó lesz, erre jelenléte a biztosíték. Very Happy
    Remélem tudunk valami váratlant húzni. Mert alapból nem lesz sétagalopp.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Csüt. Okt. 06, 2016 1:39 pm

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Szer. Okt. 05, 2016 4:09 pm

    VÁC - VASAS




    www.vasasfc.hu/kozvetites/vac_-_vasas_-196" alt=""/>[url=13.30:www.vasasfc.hu/kozvetites/vac_-_vasas_-196]13.30:www.vasasfc.hu/kozvetites/vac_-_vasas_-196[/url]
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Szer. Okt. 05, 2016 12:24 pm

    Sorsoltak a Magyar Kupában!

    október 26. szerda 13.30 Csorna (NB III)–Vasas





    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Sorsoltak-a-magyar-kupabanhttp://nb1.hu/hazai-labdarugas/sorsoltak-a-magyar-kupaban




    A Csorna hasonló útat jár be az NB3 nyugati csoportjában mint mi az élvonalban. Tavaly a 15. helyen végeztek a most zajló bajnokságban viszont a 2 helyen áll Hannich Péter csapata.

    http://adatbank.mlsz.hu/foprog.asp?menu=p01_0001

    3 volt Vasas játékos is szerepel a csornai csapatban. Füredi Ádám , Weitner Ádám és Folmer Krisztián. Weitner jelenleg vezeti a csoport góllövőlistáját 9 góllal , a 3.Kerületes Kenesei Krisztián előtt. Első látásra a kapus Sánta András és Czanik Károly valamint Bognár Zsolt neve ismerős még az NB1-ből.  Nem lesz sétagalopp meccs.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Szer. Okt. 05, 2016 11:22 am

    NS:
    Vasas Jövőkép

    Úgyis kipukkadnak?




    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 46330#3https://digitalstand.hu/olvaso/46330#3
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Okt. 03, 2016 8:14 pm

    Rangadó.hu
    Korhut úgy érzi, sokat fejlődött, hiszen az NB I-től erősebb bajnokságba igazolt

    Az Izraelben légióskodó hátvéd örül, hogy támadó feladat is jut neki klubjában; Vida Máté Gera váltótársa lenne néhány éven belül.





    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 387182_korhut_mihaly_es_vida_mate_sajtotajekoztatojahttp://www.rangado.hu/tartalom/cikk/387182_korhut_mihaly_es_vida_mate_sajtotajekoztatoja


    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Vida_mate



    – Feröer-szigetek ellen már a kispadon lehettem, aminek nagyon örültem, szeretnék bizonyítani, és valamelyik meccsen pályára lépni – ezek már Vida Máté szavai. – Külön öröm, hogy éllovas csapat tagjaként érkezhettem a válogatotthoz. Hasznos volt az előző hét, amin a felnőtt és az U21-es válogatott együtt gyakorolt. Próbálok az idősebb játékosoktól sokat tanulni, főleg Gera Zolitól, hiszen egy poszton játszunk. Sok fiatal játékos bizonyíthatott, és sok szép dolgot láthatott a szakmai stáb. Remélem, előbb-utóbb én fogom váltani Gerát a válogatott kezdőjében, de mindenképpen van benne még néhány jó év – tekintett a jövőbe a Vasas fiatal játékosa.

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Okt. 03, 2016 7:49 pm

    A honlapról:
    Vancsa: Örömteli és büszkeség a Vasas vezetőjének lenni!

    Tizenegy mérkőzés, 22 pont, 1. helyezés az első kör után, és a legkevesebb kapott gól. Nos, kedves Vasas szurkoló barátaim! Erre nem sokan gondoltunk volna, az előző szezon utolsó mérkőzése utáni euforikus ünneplés közben – kezdte értékelését Vancsa Miklós, a Vasas FC ügyvezető igazgatója.




    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Pic2_2155



    A múlt évi bajnokság „megrázkódtatásai” után mit tartott a csapat vezetése a legfontosabb teendőjének, hogy az idén elkerüljük a „szívinfarktus” közeli helyzeteket?

    - Azonnal adta magát a feladat, és eltökéltek voltunk abban, hogy még egyszer nem kockáztathatunk. Úgy ítéltük meg, hogy sokkal nyugodtabb évre van szüksége ennek a fiatal csapatnak. Bár az látszott az utolsó bajnoki mérkőzéseken, hogy egyre inkább egymásra talált a közösség, annak edzője és lelkes szurkolótábora. Szükségszerű volt néhány kulcspozíció megerősítése, stabilizálása, és a meghatározó játékosaink megtartása, illetve néhány fiatal szerződésének a meghosszabbítása is.

    Ha már a fiatalokat említette. Nap-mint-nap örömmel csodálkozhatunk rá arra a tényre, hogy csapatunk keretének a fele 22 évnél fiatalabb!

    - Elégedettséggel tölt el az a tudat, hogy fiatal játékosaink egyre érettebb formát mutatnak, jó néhányuk már a felnőtt válogatott kapuját döngeti, miközben zökkenőmentesen tudjuk tartani stratégiai elképzelésinket.

    Térjünk vissza a keret átalakítására. Így szerették volna? Amely posztokon indokoltnak látták az erősítést, ott ez sikerült is?


    - Az átigazolásokkal kapcsolatos elgondolásaink nagyjából meg is valósultak, mondhatom, hogy hellyel-közzel az új emberek be is jöttek. De hadd legyek egy kicsit konkrétabb. Hermány Bence, egy kiváló ember, és nagyszerű kapus. Még sokat fog fejlődni, és lesz belőle egy rutinos jó hálóőr, amilyet mi szerettünk volna, amely szándékunk Polekszics személyében telitalálat lett. Sajnálatos, hogy megsérült. Addig viszont  kiválóan védett, és azon a néhány meccsen pontokat hozott a csapatnak. Azonban az élet nagy rendező! A roppant jó képességekkel megáldott Nagy Gergő, ugyanolyan magas színvonalon pótolja most őt.

    A hátsó alakzatunk élte meg talán a legtöbb változást a nyáron.


    - A védelem összetétele azért is érdekes, mert Michael Oenning átállt a három védős taktikai rendszerre. Kellemes gondjai vannak, mert öt kiváló képességű belső védő áll a rendelkezésére. Az erre a posztra igazolt Vaskó Tamás - véleményem szerint - közülük is kiemelkedik. Nemcsak a Debrecen elleni 2 vagy a Groupamában fejelt góljával, hanem azzal a statisztikájával is, hogy amikor ő a pályán volt, a csapat csak a Fradi és a Gyirmót ellen kapott gólt. Burmeister, egy jó képességű labdarúgó, aki jól mutatkozott be, de sérülése kissé visszavetette őt. Nála is nagyon bízom a jobb folytatásban.

    Csapatunk közepe, az együttes motorja. Itt érthető módon talán legkevésbé kellett változtatni.


    - A középpályán van a Vasas "kincsesbányája", tele fiatal, rendkívül tehetséges játékossal. Gondoljunk csak bele! 19, 20, 21 és 22 évesek (Szivacski, Vida, Berecz, Hangya), és nem egy közülük már részt vett a magyar felnőtt válogatott összetartásain, illetve a pályára is lépett, vagy már a közeljövőben komolyan számolnak vele. Ebbe a csapatrészbe James Manjrekart igazoltuk le, aki Kanada felnőtt válogatottjának állandó tagja. És ne felejtsük el: a kiváló fizikai adottságokkal rendelkező játékos, még mindössze 23 éves. Azonban James, nyáron az utolsó Üzbegisztán elleni válogatott meccsén megsérült, aminek hatásait még most is érzi magán. Már a közeljövőben nagy előre lépésre számítok nála is.

    És elérkeztünk a csatársorhoz, amely minden gárda legérzékenyebb pontja, hiszen borzasztóan nehéz megfizethető, de gólerős támadót találni.

    - A támadósor erősítése volt mindenki óhaja, sóhaja, teljes joggal. Csatárból, támadóból sohasem elég, főleg, ha jó. Amiben bíztam és többször elmondtam: könnyen elképzelhető, hogy valamelyik fiatal csatárunk az idén "beindul" és szerezni fogja a gólokat. Azt hiszem, ez beigazolódott, mert Ádám Martin 5 góljával második a góllövő listán. Ám Pavlov is fontos, győztes gólokat szerzett a Videoton, majd a Fradi ellen is. Dacára annak, hogy hittünk a "régi" játékosainkban, mindenképpen támadókat akartunk igazolni. Ennek szellemében érkezett a Vasasba, Király Botond, aki 1994-es születésű magyar labdarúgó. Úgy érzem, hogy benne is nagyon sok van még, ám sokat kell vele dolgozni, csiszolni, de a jövőben – remélhetőleg -, még sok örömet fog okozni drukkereinknek. Szinte közmegelégedésre sikerült szerződtetnünk Mahir Saglikot, a Bundesliga másodosztályának korábbi gólkirályát. Ám meg kell jegyeznem, hogy Mahir jelentős fizikai lemaradással érkezett hozzánk, ezért még nem tudott azon szinten teljesíteni, amit a tudásánál fogva elvárhatunk tőle. Látszik a képzettsége, a technikai tudása, azon a nyolc meccsen, amelyeken pályára lépett. Reméljük, hogy ha meg lesz az első gólja, az áttörést hoz nála, és akkor azt követi majd a többi is. Kulcsár Tamást az utolsó pillanatban sikerült megszereznünk. Jó igazolásnak tartom, amit azonnal az első mérkőzésén igazolt is, mert győztes gólt szerzett a Paks ellen. Tomi rutinos, jó játékos és még mindig nagyon gyors. Remélem, hogy derékfájdalmai nem akadályozzák a jó folytatásban.

    Hogyan értékeli az eddig eltelt 11 mérkőzést?


    - Összességében elégedett vagyok az eddig mutatott játékkal, és az azzal párosuló eredményességgel. Most örömteli és büszkeség a Vasas vezetőjének lenni. Gratulálok a csapatnak, az edzői stáb minden tagjának, a technikai személyzetnek, és mindenkinek aki bármennyit is segített az elmúlt időszakban a csapatnak. Nagyon köszönöm a magam, és a csapat minden tagjának nevében a Földön élő összes Vasas szurkoló támogatását, és biztatását. És kiemelten hálás vagyok mindazoknak, akik rendszeres látogatói a hazai, és idegenbeli mérkőzéseinknek, ahol minden alkalommal lelkes szurkolásukkal visszacsempészték a régi idők sikeres időszakainak hangulatát.

    Hajrá Vasas!

    csaposur
    csaposur
    Admin


    Hozzászólások száma : 2729
    Join date : 2015. Mar. 03.
    Tartózkodási hely : raumban

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by csaposur Hétf. Okt. 03, 2016 6:19 pm

    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Okt. 03, 2016 10:17 am

    A honlapról:
    Ferenczi: Erőnlétileg sokat fejlődtek játékosaink

    A közönségkedvenc Ferenczi István a múlt év nyarától lett csapatunk erőnléti edzője. A szakember beszélt az azóta elvégzett munkáról és az eredményekről.



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Pic2_2153



    Az erőnléti edző munkáját a játékosok fizikai állapota is minősíti. Erre nem lehet panaszunk, hiszen még az utolsó percekben is futottak, pörögtek a fiúk a mérkőzéseinken. Bő egy év távlatából, tapasztalható-e fejlődés focistáink kondíciójában?

    - Onnan kezdeném, hogy a keretünkben 2015 nyarán jelentős játékosmozgás nem történt, vagyis akkor az NB II-es csapatnak a magja megmaradt az NB I-re is. Azóta a harmadik vezetőedzőt „fogyasztjuk”. Elmondhatom, hogy ez év januárja óta – amikor Michael Oenning megérkezett hozzánk - van igazán szabad kezem az erőnléti felkészítésben, és az edzésmunkában egyaránt. E téren is kiváló és harmonikus a kapcsolatom a vezetőedzővel. Folyamatosan figyeljük játékosaink bajnoki mérkőzéseken leadott teljesítményét, a futásmennyiségét, a rövidebb sprintjeiket, a jó és rossz passzaikat egyaránt. Ezek a roppant részletes elemzések az MLSZ instat szolgáltatásán keresztül, szinte a találkozó lefújása után pár órával már a rendelkezésünkre állnak. Örömmel jelenthetem ki, hogy erőnlétileg fejlődik a csapat, és minden egyes játékos is. Ezt számokkal is tudjuk bizonyítani. Valójában nekem ez a legfontosabb. Szenvedélyesen szeretem ezt csinálni, és nekem is sikerélményt ad, hogy a több mint egyéves munkánknak, munkámnak, mérhető, tapasztalható gyümölcsei ma már nyilvánvalók. Hála Istennek ez most eredményességgel is párosul, amit a 11. forduló utáni listavezető helyünk is megerősít. Azt is merem mondani, hogy néha még a mutatott játék is elfogadható, sőt sokszor a korábban elvárhatót is felülmúlja. Így személy szerint elégedett vagyok, de erőnlét terén is van még hova fejlődnünk. Azt vallom: ha egy játékosunk tud 10 sprintet futni egy mérkőzésen, akkor én képesnek tartom még többre, és azt szeretném, hogy a következő meccsen legalább 11-et fusson!

    Egy vezetőedző mondhatja azt, hogy példaképe volt mondjuk Illovszky Rudolf vagy Baróti Lajos. A te szakterületeden tudsz-e olyan valakit mondani, aki példaképed lehet, akitől tanulni lehet?

    - Elsőként mindenképpen a dán Jens Bangsbot említeném, aki az MLSZ meghívására több alkalommal tartott szakmai előadásokat magyar erőnléti trénereknek itthon. Ő egy kiváló fiziológus, aki egyetemi szintre emelte a szakmát, és erőnléti edzőként is letette már a névjegyét a világ labdarúgásában. 2001 és 2004 között ugyanis a Juventus focicsapatának fizikai felkészítéséért volt felelős, amikor Zidane és Nedved fémjelezte a torinói gárdát. Ez idő alatt a zebrák 3 olasz bajnoki címet szereztek és BL-döntőt játszottal. 2004 és 2012 között pedig a dán nemzeti válogatott erőnléti trénereként tevékenykedett. Azóta a koppenhágai egyetem tanszékvezető professzora. Ő ma az egyik legnagyobb szaktekintély e területen a nemzetközi labdarúgásban. Itthon meg kell említenem a győri Nagy Sándort, akitől szintén rengeteget tanultam és hálás vagyok neki. Bármerre jártam játékosként külföldön, akár a bolgár Levszki Szófiánál, a német Osnabrücknál, a török Rizespornál, vagy az angol Barnsleynél, mindenütt figyeltem az erőnléti edzők munkáját, kíváncsi voltam, kérdeztem és sokat tanultam már akkor. Mert én tudatosan készültem, hogy aktív játékos pályafutásom után ezzel szeretnék foglalkozni. Nyilvánvaló, hogy ez a szakma még nagyon gyerekcipőben jár itthon, hiszen a múlt év nyarán ért véget az első MLSZ által szervezett erőnléti edző képzés, amit én is elvégeztem. Az is egyértelmű, hogy külföldön is ezek az edzők inkább háttérben vannak a vezetőedzők árnyékában. De ezzel nincs semmi probléma, ezt el kell fogadni, és alapvetően a szakmai stáb minden tagja egy közös célért: a csapat sikerességéért dolgozik.

    Milyen lehetőségeid vannak a szakmádon belül a továbbfejlődésre, a legújabb tematikák elsajátítására? Vannak szakfolyóiratok, továbbképzések?

    - Rengeteg internetes blogot olvasok, és regisztrálva vagyok számos internetes szakportálon, ahonnan folyamatosan kapom a szakanyagokat. De sok atléta és ironmanes sportoló facebook oldalát is követem, ahova kiteszik a felkészülésüket. Ezekből rengeteget lehet csemegézni. Az új stadionunk elkészültét is már nagyon várom, és remélem, abban helyet kap majd egy kondicionáló terem is, mert ez jelenleg sajnos hiányzik nekünk. Amikor 7-8 éve a régi földszintes öltöző épületet lebontották, ott még volt konditerem, de azóta a labdarúgóinknak nincs ilyen, így be kell kéredzkednünk a birkózók konditermébe, ami nem ugyanaz, mintha lenne egy sajátunk. Ez azért lesz fontos, mert az erősítő gépekkel tovább lehet fejleszteni a srácok állóképességét, izomerejét. Úgy gondolom, ha ez meglesz, akkor a csapatunk még néhány lépcsőfokot tud feljebb lépni.

    Bár csapatunk játékosai már két éve használnak szabadságuk ideje alatt polár órákat, amely GPS-es műholdkövető és számítógépes kapcsolat által tudja pontosan követni a játékosok mozgását, szívritmusát. Ám van egy ennél még korszerűbb, sokoldalúbb, folyamatos elemzésre képes úgynevezett GPS-es catapult-rendszer is, ami egy a testre helyezett mellényszerű szerkezet. Úgy tudom, hogy a szakmai stáb keresi azt a fajtát, ami leginkább segíthetné a munkáját. Mi a helyzet ezzel?

    - Az általad említett catapult mellény ugyanazt tudja, mint a stadionokban felszerelt MLSZ által működtetett instat statisztikai rendszer, így például nézi a reakcióidőt, a futás gyorsaságát, a futás mennyiségét, és rögzíti a játékos adatait. Pár hete a válogatottal együtt részt vettünk egy szakszerű terheléses teszten. Ezek alapján minden játékosunknál megállapították a regenerációs, az extenzív, mind pedig az intenzív pulzus tartományt. Ezek alapján meg tudtuk állapítani, hogy az egyes játékosoknak milyen pulzus tartományban kell edzeniük. Egy csapatra való komplex csomag 10 millió forint feletti összegbe kerül. Meggyőződésem, hogy hamarosan a mi csapatunknak is lesz ilyen eszköz a fizikai állapot mérésére, amitől szintén előrelépést remélek.

    Nem járunk messze az igazságtól, ha azt mondjuk, hogy a 12 csapatos NB I-es mezőnyben nincs olyan csapat, amelyik erőnlétben fölénk tudott volna kerekedni a 11 forduló alapján!

    - Ezzel a kijelentéssel teljes mértékben egyetértek. Ami az eddig lement 11 mérkőzés során változott a korábbiakhoz viszonyítva, az az, hogy mind futómennyiségben, sprintszámban, mind pedig sebességben előreléptek játékosaink! Most az ősszel még legerősebb ellenfeleinkkel is egálban voltunk fizikálisan – de inkább felette – ami a labdabirtoklásban is megmutatkozott.

    Mivel lennél elégedett december közepén a 19. forduló után?


    - Akkor lennék elégedett, ha a csapat sem erőnlétben, sem játékban, sem pedig eredményességben nem esne vissza. Nyilván az lenne a jó, ha helyezésben sem csúsznánk a mostani pozíciónál hátrébb. Ha a 11 mérkőzés színvonalát – leszámítva a gyirmóti meccset – tudjuk hozni az idén hátralévő 8 meccs alatt, akkor annak örülni fogok. Azután január-februárban kapnak a játékosok egy kemény felkészítést, így bízom benne, hogy fizikális gondja tavasszal sem lesz a társaságnak. Hozzáteszem, hogy hála Istennek a komolyabb sérülések az idén eddig elkerülték a csapatot, így jó erőnléti állapotban vannak a fiúk. Összességében a bajnokság végén egy dobogós helyezésnek örülnék.




    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Okt. 03, 2016 9:43 am

    NS: Sinkovics Gábor
    VASAS KISPAD

    Haverja a fakapu



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Varga_karoly_es_kecskes_zoltan



    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 46328#3https://digitalstand.hu/olvaso/46328#3



    A kép a foci a köbönről való.
    Vasas1969
    Vasas1969


    Hozzászólások száma : 6468
    Join date : 2015. Feb. 28.

    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Vasas1969 Hétf. Okt. 03, 2016 12:05 am

    Sonline:Keszthelyi Zoltán
    NB II: A Szolnok is győzni tudott Siófokon

    Egymás után másodszor is kikapott a BFC Siófok, mely ezúttal hazai pályán bukott az idegenben eddig nyeretlen Szolnokkal szemben. A siófokiak ismét rúgott gól nélkül maradtak, immár negyedszer a szezonban.




    Hat gólt kapott a BFC Siófok Soroksáron, ebből kellett volna felállniuk Gáléknak, ám a hat meccs óta nyeretlen, idegenben öt meccsen csak egy pontra képes – a forduló előtt tizenhetedik - Szolnok ellen sem sikerült mindez.

    A vendégek egy felívelt Pintér szabadrúgás utáni – a korábban Siófokon is játszó - Papp fejesével elvitték el a három pontot, de ez már nem is meglepő, hogy ezeknél a szituációknál képtelenek koncentrálni a sárga-kékek. A balatoniak erőlködtek ugyan, ám veszélyt csak az utolsó tíz percben jelentettek, addig viszont egyszerűen nem volt kaput eltaláló kísérletük. A pontszerzés azonban még így is összejöhetett volna, ám Mogyorósi labdája a kapu előterében üldögélő Papp Szilárdról kipattant a 84. percben, pedig Molnár-Farkas már verve volt. Három perccel később Czingrábernek is volt egy remek lehetősége, ám fölé bombázott egy lepattanót, melynél Mogyorósit tüntették el gyanús körülmények közt! Sőt, az utolsó utáni pillanatban is közel álltak a gólhoz a házigazdák, ám Mogyorósi beadása utáni Kovács fejest kivédte Molnár-Farkas.

    A balatoniak két fordulóval ezelőtt még dobogón álltak, két pontra az első helytől, míg most már csak kilencedikek...

    BFC Siófok – Szolnok MÁV FC 0-1 (0-1)

    Siófok, Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Farkas Á.

    BFC Siófok: Tajti – Tamaskó, Mogyorósi, Czingráber, Farkas N. – Elek, Gál – Kozma (Berki P.62.p), Petneházi, Nagy D. (Kovács D. 74.p) – Gréczi. Edző: Goran Kopunovic.

    Szolnok: Molnár-Farkas – Csirmaz, Papp Sz., Tóth B., Dedics – Berdó, Kenderes – Tóth L. (Rokszin 46.p), Pintér N. (Balogh M. 89.p), Magyar B. – Pantovic (Olasz D. 81.p). Edző: Balogh Pál.

    Gólszerző: Papp Sz. 32. perc.

    Sárga lap: Czingráber 34., Csirmaz 80. perc.


    Ajánlott tartalom


    Hajrá Vasas örökké !!! - Page 19 Empty Re: Hajrá Vasas örökké !!!

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Kedd Márc. 19, 2024 9:59 am